support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Porsche Porsche Panamera Turbo PS9 s výkonom 650 koní – kreatúra od SpeedART Porsche

Porsche Panamera Turbo PS9 s výkonom 650 koní – kreatúra od SpeedART

24.Apr.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Na obdivuhodné projekty vychádzajúce z dielne nemeckej ladičskej spoločnosti SpeedART sme si už celkom zvykli a to aj z toho dôvodu, že čo projekt, to kvalita! Najnovšou kreáciou tohto špecialistu je uznávané a žiadané Porsche Panamera, s ktorým sa úpravca pohral podľa svojho gusta a pripravil pre nás tak naozajstnú lahôdku. Teda skôr pre tých majetnejších … :)

Porche Panamera je vo svete známym počinom germánskej automobilky Porsche. Samozrejme že tento model má svojich odporcov ako aj milovníkov, no v globále sa jedná o naozaj zaujímavý a viacmenej svojský model z dielne Porsche. Silný sedan? Športové rodinné vozidlo? Prezentačná limuzína? Športiak? Z každého trochu a to je na Panamere fascinujúce. Spoločnosť Speedart si opäť jeden kúsok zobrala na starosť a opäť na ňom ukázala svoj um, šikovnosť a zmysel pre kvalitu.

Prvým stage v tomto projekte nazvanom SpeedART PS9-650 bola úprava performance tohto špecifického modelu. Pod prednou kapotou tohto klenotu sa sa v prípade najsilnejšej verzie Turbo S nachádza dvakrát preplňovaná V8 s objemom 4,8 litra a výkonom 550 koní. SpeedART sa však s týmto číslom neuspokojil a napchal tak pod prednú kapotu väčšie turbodúchadlá, medzichladič stlačeného vzduchu, športové sanie a osadil kompletne prepracovaný športový výfukový systém v dizajne matná čierna alebo lesklá oceľ, spolu s upraveným softwarom riadiacej jednotky. Výsledkom je nárast výkonu na hodnotu 650 konských síl. K dispozícii sú taktiež menej drastické úpravy dostupné pod označeniami 600, 550 a 520.

porsche turbo speedart panamera ps9 650

Na upravenom podvozku sa krásne vynímajú kované trojdielne 22 palcové kolesá LSC (Light-Spoke-Competition) v erotickom odtieni gunmetal. Súčasťou tejto úpravy sú aj exteriérové zásahy, ktoré zveľadili auto vo veľmi veľkom štýle. Súčasťou paketu je predný lip, výduchy kapoty, mračítka predných svetlometov, efektné prahové nástavce spolu s prednými rozšírenými blatníkmi s integrovanými výduchmi. Zadnej časti dominuje mohutný difúzor a zadný spojler. Celý tento paket dodáva autu ten nezameniteľný športový šmrnc a takto to má byť!

porsche turbo speedart panamera ps9 650

Aby bola prerábka kompletná, úpravca sa vrhol aj do interiéru tohto Porsche, v ktorom žiaria doplnky, resp, obklady z červeného karbónu, ktorému sekundujú červené bezpečnostné pásy, červené budíky a červené prešívanie kože. Naozaj štýlovo vyzerajúci vnútrajšok.

porsche turbo speedart panamera ps9 650

porsche turbo speedart panamera ps9 650

porsche turbo speedart panamera ps9 650

porsche turbo speedart panamera ps9 650

Porsche Panamera Turbo PS9-650 SpeedART:Čo horovíte na túto úpravu SpeedART Porsche Panamera PS9-650 ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Speedart, tak navštívte našu podstránku:

SPEEDART tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Porsche tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2969x    hodnotenie: 1.5/5, 2 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt