support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Panamera Stingray GTR Orange od TopCar - vyjadrenie luxusu priamo z Ruska logo porsche

Porsche Panamera Stingray GTR Orange od TopCar - vyjadrenie luxusu priamo z Ruska

26.Oct.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Na autosalóne v Moskve rozhodne nebola núdza o špičkovo upravené vozidlá prešpikované luxusom a s poriadne nadupanými motormi pod kapotou. Jedným z nich bol aj výnimočný počin od TopCar, kde sa tvorcovia rozhodli obliecť Porsche Panameru do štýlových šiat, ktoré by mu mohli závidieť aj najdrahšie autá sveta. V Rusku majú luxus a predvádzanie veľmi radi, najmä v tých vyšších vrstvách a práve pre tých je Panamera Stingray GTR Orange ako stvorená.

Keď stuttgartská automobilka v roku 2009 predstavovala svetu svoj najnovší model Panamera, reakcie na ňu boli rozporuplné. Snáď najväčším tŕňom v oku bola pravoverným fanúšikom značky Porsche, pretože tento model nebol celkom v súlade s pôvodnou filozofiou firmy. Časy sa ale menia a potreby trhu potrebujú napĺňať aj takéto značky, Panamera je výbornou alternatívou k uhladenejším limuzínam najvyššej triedy a dva roky po jej uvedení musíme uznať, že sa jej celkom darí. Aj keď Porsche so štvoricou dverí a motorom vpredu nie je možno v harmónii s tým, čo značka presadzovala v ostatných dekádach, jej uvedenie je v súčasnosti hodnotené kladne. Porsche Panamera sa veľkej popularite teší aj v Rusku, kde sa chystá moskovský autosalón práve domáca tuningová dielňa TopCar si pre túto udalosť prichystala niečo špeciálne. Poďme sa pozrieť na veľkolepé ruské vyjadrenie luxusu a exkluzivity.

Extravagtné Porsche Panamera od TopCar je späť


Porsche Panamera s prívlastkom Stingray GTR sa zrodila ešte minulý rok a vtedy táto extravagantná úprava zaujala prakticky celý svet. Teraz prichádza táto istá beštia, avšak s označením Orange, takže iste tušíte, v akej farbe bude táto hviezda tuningovej scény moskovského autosalónu. S čím teda môžete pri Panamere Stingray GTR Orange počítať? Zvonku poteší úžasný bodykit vyrobený z kvalitných kompozitných materiálov, ktorý elegantnú stránku tohto auta zatlačil do úzadia a naopak, zvýraznil jeho športové krivky.

porsche panamera tuning stingray gtr orange

Brutálne vyzerajúci predný nárazník dopĺňa karbónová kapota s výraznými otvormi a svalnatým tvarom. V podobnom duchu sa nesú aj zvyšné časti vozidla, ktoré spolu veľmi pekne ladia. Vzadu dominuje karbónový difúzor zdobený štvoricou koncoviek výfukovej sústavy a výrazný zadný spojler, ktorý zadnú časť opticky predlžuje. Tak vyzerá Porsche Panamera Stingray GTR, ktorú táto firma predstavila aj moskovskom autosalóne, oproti predchádzajúcemu prevedeniu sa však v TopCar zamerali viac na zaujímavé farebné podanie. Pripomeňme, že výroba Stingray GTR z minulého roku bola obmedzená len na 25 kusov, takže ak ste to vtedy nestihli, teraz máte druhú šancu. K zovňajšku ešte dodajme, že ho dopĺňajú disky ADV.1 s oranžovým lemovaním, ktoré poskytujú veľkorysý pohľad na masívne brzdové kotúče.

porsche panamera tuning stingray gtr orange

Výnimočný interiér Panamery Stingray GTR zdobí tentoraz brezové drevo


Ak sme v úvode spomínali ruské vyjadrenie luxusu, tak sme mali na mysli najmä interiér, kde tvorcovia z TopCar predviedli naozaj majstrovské dielo. V prípade Porsche Panamera Stingray GTR z minula sme hovorili o kvalitnej koži, karbónových a hliníkových obkladoch zladených do skvelého celku. V prípade oranžového prevedenia z moskovského autosalónu hovoríme tiež o mimoriadne kvalitných materiáloch, no v tomto prípade nájdeme v kokpite aj niečo z prírody.

Interiér je o niečo farebnejší, no spoľahlivo sa v ňom dočkáte úžasného opojenia luxusom. Interiér je čalúnený čiernou a tmavohnedou kvalitnou kožou Nappa s ozdobným obšitím. Punc exkluzivity dodávajú vnútrajšku brezové dekoratívne obklady.

V ruskej tuningovej dielni TopCar majú Porsche Panamera zjavne v láske a chystá sa v ďalších úpravách ešte pokračovať. Nepochybujeme, že aj tento raz bude počin určený len zopár šťastlivcom...

porsche panamera tuning stingray gtr orange

porsche panamera tuning stingray gtr orange

porsche panamera tuning stingray gtr orange

porsche panamera tuning stingray gtr orange

porsche panamera tuning stingray gtr orange

porsche panamera tuning stingray gtr orange

TOPCAR Porsche Panamera Stingray GTR "ORANGE" v galérii:top car logo

Ako sa vám páči luxusná úprava Porsche Panamera Stingray GTR "ORANGEL od TOPCAR ?


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy TOPCAR, tak navštívte našu podstránku:

TOPCAR tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2760x    hodnotenie: 1.5/5, 2 hodnotenia


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt