support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Lumma Design CLR 700 GT Porsche Panamera – divočina s nemeckým akcentom logo porsche

Lumma Design CLR 700 GT Porsche Panamera – divočina s nemeckým akcentom

05.Jun.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Extrémny tuning nie je v motoristickom svete ničím výnimočným. Dobrým príkladom sú napríklad showcary rôznych svetových firiem, pri ktorých je niekedy ťažký rozoznať, o aké auto sa jedná. U firmy Lumma Design sme zvyknutí na všakovaké tuningové a stylingové kreácie, no pri jej projektoch je vždy zrejmé, aké auto padlo za obeť vylepšeniu. Lumma Design veľmi dobre vie, ako zaujať a výsledky jej prác často vyrážajú dych. Najnovším počinom tejto nemeckej profi firmy je, v niektorých krajinách ešte nepredávané Porsche Panamera, ktoré si „zlízlo tú najlepšiu šľahačku“. Predstavujeme vám CLR 700 GT Exclusiv Edition.

PORSCHE PANAMERA


Porsche Panamera je najnovším zjavom nemeckej automobilky Porsche, ktorá bola jedným z najsledovanejších záležitosti v motoristickom svete. Karosérie Panamery je niečím novým, s čím dizajnéri a konštruktéri v nemeckom Porsche ešte asi nikdy neprišli. Je to sedan? Je to kupé? Čo je vlastne Porsche Panamera? So svojimi rozmermi 4,97 m na dĺžku a len 1,42 m na výšku je akýmsi spojením rodinného sedanu a športového kupé, ktoré sa navyše netají výkonnými motormi, výraznou dávkou luxusu a dokonalým rozložením dizajnérskych prvkov. Kto hľadá čistokrvné športové auto, v ktorom sa v pohode nájde miesto pre štvorčlennú rodinu, voľbou by malo byť Porsche Panamera.

Slovné spojenie „športové auto“ je v tomto prípade úplne na mieste, pretože pod prednou kapotou tejto krásky sa skrýva výkonný agregát, ktorý v ponuke Porsche nájdeme pod označením Panamera Turbo. Ide o preplňovaný päťlitrový turbo osemvalec, ktorého výkon činí rovných 500 konských síl. To je na „rodinné“ auto poriadna dávka sily.

PORSCHE PANAMERA LUMMA DESIGN


Lumma Design sa svojim tuningovým správaním zaraďuje medzi špičku svetových úpravcov automobilov, ktorí takmer každým svojim projektom vyráža dych. Upravená Panamera sa tejto kategórii nevyhla a zo slušného rodinného športiaka je teraz nabrúsená divoká beštia. Doslova.

Už prvý pohľad na upravenú Panameru firmou Lumma Design nám jasne hovorí, že niečo také tu ešte asi nebolo. Lumma daroval novému Porsche mohutný bodykit, ktorý auto výrazne rozšíril. Základným stavebným kameňom tejto parády je karbón, koniec koncov, čo iné. Tzn. auto dostalo kompletný bodykit, ktorý pozostáva z mohutného predného nárazníka s výraznými otvormi a LED denným svietením, mračítok predných svetlometov, karbónový podspojler, karbónovú kapotu, karbónové prahové nástavce, karbónové športové krídlo a zadný nárazník s výrazným difúzorom, taktiež z karbónu. Všetky tieto karosárske prvky sú navzájom prepojené mohutnými blatníkmi, ovenčenými výraznými otvormi na odvod a prívod vzduchu k a od bŕzd. Dokonalým doplnkom celej tejto parády sú na požiadanie zatmavené zadné svetlomety a LED osvetlenie zeme, ktoré sa aktivuje otvorením dverí. K tejto záležitosti zvanej bodykit už nie je viac čo dodať!

porsche panamera lumma design clr 700gt

Lumma Design Porsche Panamera CLR 700 GT v grafických virtuálnych návrhoch pred reálnymi úpravami:
Mohutné blatníky si automaticky žiadajú mohutné obutie. Panamera preto dostala luxusné viaclúčové 21“ Lumma Racing VI s rozmermi 10,5x21 vpredu a 12x21 vzadu. Osadený bol taktiež športový podvozok so znížením -30 mm, takže o zábavu je dokonale postarané. Jednoducho, Lumma Design vie, čo robí!

Mnohých bude iste zaujímať výkonová ponuka firmy Lumma Design. Úpravca sa síce nezmieňuje, akým spôsobom dosahuje jednotlivé výkonnostné stage, no hodnoty hovoria za všetko:

Stage 1 – 550 koní a 760 Nm,
Stage 1+ - 600 koní a 800 Nm,
Stage 2 – 650 koní a 850 Nm,
Stage 2+ - 700 koní a 900 Nm!

Jediným známym akustickým prvkom je športový výfukový systém ukončený štvoricou okrúhlych koncoviek s priemerom 100 mm.

Interiér upravenej Panamery je čistokrvnou záležitosťou fantázie majiteľa, podľa ktorej sa dá vytvoriť presný obraz toho, čo majiteľ chce. Bažíte po kompletne červenom interiéri, so športovým volantom, červenou Alcantarou a červenou kožou prešívanou bielymi stehmi? Nech sa páči!

porsche panamera lumma design clr 700gt

porsche panamera lumma design clr 700gt

porsche panamera lumma design clr 700gt

porsche panamera lumma design clr 700gt

porsche panamera lumma design clr 700gt

porsche panamera lumma design clr 700gt

Fotogaléria Lumma Design Porsche Panamera CLR 700 GT:Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Podarila sa úprava auta Porsche Panamera tunerskou firmou Lumma Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8597x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt