support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Panamera s karbónovými doplnkami od Anderson Germany logo porsche

Porsche Panamera s karbónovými doplnkami od Anderson Germany

19.Oct.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Porsche Panamera je jedno z množstva áut, ktorému ľudia venujú osobitnú pozornosť. Je to najmä pre jeho netypický vzhľad, na ktorý nie sú milovníci nemeckého Porsche zvyknutí. Tak, či onak, jedná sa o obľúbené vozidlo a to nielen u spotrebiteľov, ale najmä u tuningových firiem. Svoje o tom vie aj nemecký špecialista Anderson Germany.

Vidieť hatchback či kupé s logom Porsche bolo donedávna vcelku nemožné. Až do chvíle, kedy automobilka predstavila model Panamera – zosobnenie chuti pretekať a zároveň reprezentovať sa. Porsche Panamera je navrhnutá tak, aby uspokojila potreby oteckov aj „pretekárov“. Poskytuje nielen obrovský výkon, ale taktiež maximálne pohodlie v kombinácií s množstvom miesta. Okrem toho je tento krásavec vybavený množstvom moderných vychytávok ako napríklad Štart-Stop systém v spojení s automatickou prevodovkou alebo aktívna aerodynamika s nastaviteľným zadným spojlerom. Panamera je skrátka výnimočná.

PORSCHE PANAMERA – ČISTOKRVNÝ ŠPORTIAK


Pohonná jednotka nového Porsche Panamera je skutočnou lahôdkou, ktorú ocenia len praví fajnšmekri. Pod prednou kapotou sa nachádza ultraľahká V8-čka s obsahom 4,8 litra, ktorú dopuje dvojica turbodúchadiel. Výkonová krivka sa tak pohybuje okolo hodnoty 500 konských síl (368 kW) a monštruóznych 700 Nm, takže o skutočnú zábavu máte s týmto autom postarané.

porsche panamera tuning anderson germany

Úpravca príliš dlho na svoju príležitosť nečakal a tak si pod svoje krídla zobral jeden kus Porsche Panamera a prestavba mohla začať. Ako prvý prišiel na rad bodykit, resp. exteriér auta, ktorý dostal niekoľko vylepšení. Tie sa týkajú nielen aerodynamickej stránky auta, ale taktiež vizuálnej. V prednej časti sa snúbi masívny nárazník s výraznými otvormi a skutočne zaujímavým otvorom chladiča. Po ňom nasledujú mračítka predných svetlometov, upravené bočné výduchy a prahové nástavce. Pozadie tejto krásky je navyše dotvorené upraveným zadným nárazníkom s celistvým difúzorom. Obrovským plusom tohto projektu je ozaj netypické lakovanie karosérie, ktoré je v tomto prípade matné červené. Takýto skvelý nápad bol dotvorený čiernymi, resp. karbónovými akcentmi ako je predná kapota s výduchmi, zadný kufor a kryty spätných zrkadiel. K celkovej dokonalosti prispievajú taktiež päťlúčové čierne disky o veľkosti 22 palcov a šírkou 10 palcov, ktoré navyše obsahujú lemy v ostrej červenej farbe. Na požiadanie zákazníka je možné dodať zatmavené predné a zadné svetlomety, ktoré takejto hotovej vizáži dodajú veľmi veľa.

porsche panamera tuning anderson germany

Pri dokonalom exteriéri však neostalo. Auto takého kalibru a pod taktovkou známej firmy, si zaslúži tiež performance úpravy. Poznáte to, komu by stačilo 500 kobýl :-). Úpravca preto preprogramoval software riadiacej jednotky a namontoval športový výfukový systém ukončený štvoricou koncoviek a z motora tak vydoloval ďalších 85 koní. Motor teda po úprave dosahuje príjemných 585 konských síl. S vyšším výkonom je však nutné posilniť aj ďalšiu performance stránku auta a to podvozok. Elektronické nastavovanie stlačením tlačidla ostalo zachované, no po jeho aktivovaní je podvozok nižší o 40 mm oproti sérii. A to je už je vcelku pekná zmena!

porsche panamera tuning anderson germany

Poslednou zastávkou úpravcu bol interiér, ktorý po dokončení stojí za všetky hriechy! Je kompletne prepracovaný pomocou čiernej Alcantari, karbónu, karbónovej kože a červeného prešívania. Tento úžasne vyzerajúci celok je navyše doplnený červeným podsvietením nôh s funkciou stmavovania, DVD prehrávačom a konzolou PlayStation 3. Kráse sa medze nekladú.

porsche panamera tuning anderson germany

porsche panamera tuning anderson germany

porsche panamera tuning anderson germany

porsche panamera tuning anderson germany

porsche panamera tuning anderson germany

porsche panamera tuning anderson germany

porsche panamera tuning anderson germany

anderson germany logo

Porsche Panamera - tuning od firmy Anderson Germany v galérii:Ďalšie úpravy od firmy Anderson Germany nájdete aj v týchto článkoch:

ferrari f430 scuderia spider 16m project anderson germany aston martin dbs superior black edition anderson germany ferrari 458 italia carbon black edition anderson germany bentley gt supersports edition tuning anderson germany


Ako na vás zapôsobilo toto Porsche Panamera v úprave od firmy Anderson Germany, alebo na Vás ešte nezapôsobilo?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Anderson Germany, tak navštívte našu podstránku::

ANDERSON GERMANY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20586x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt