support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Závodný špeciál Porsche GT2 RSS – Edo Competition logo

Závodný špeciál Porsche GT2 RSS – Edo Competition

27.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tentoraz vám prinášame informácie nie o vytunenom automobile v pravom slova zmysle, ale o aute ktoré môžete skôr nájsť na závodných okruhoch.

Sériový stav Porsche GT2:

Porsche GT2 bolo predstavené verejnosti v roku 2004. Oproti klasickej verzii má však tento model silný motor s ešte vyšším výkonom. Pod kapotu bol namontovaný 3,6 litrový motor s dvoma turbomiešadlami. Výkon tohto motoru sa zastavil na 355 kW čo je približne 483 koní (pri 5700 otáčkach za minútu) a točivým momentom 640 Nm pri 4500 otáčkach. O preraďovanie sa stará šesťstupňová manuálna prevodovka. Automobil dosiahne zrýchlenie z 0 na 100 km/h za cca. 4 sekundy a na 200 km/h približne 13 sekúnd. „Maximálka“ sa pohybuje okolo rýchlosti 319 km/h. O kontakt zo zemou sa starajú pneumatiky s rozmermi (235/40 ZR18 vpredu 315/30 ZR18 vzadu), ktoré sú „natiahnuté“ na diskoch s veľkosťou vpredu 8,5J x 18 a 12J x 18 vzadu.

V tejto galérii si môžete pozrieť sériové Porsche GT-2:


Ultraľahký špeciál od firmy EDO Competition

Vzhľad: Na prvý pohľad naše oči pritiahne hlavne farebné zhotovenie, ktoré pripomína skôr zmiju než športový automobil. Predný nárazník, rovnako ako aj ostatné časti karosérie sú odľahčené a zabezpečujú vyšší „odpich“ vozidla pri štarte aj po ňom. Na tomto nárazníku sú výrezy, ktoré samozrejme slúžia na vyrovnávanie tlaku na jednotlivé nápravy. Na bokoch automobilu pribudli bočné prahy, doladené celkovému dizajnu karosérie.

Na zadnom nárazníku je umiestnený difúzor (zabraňuje vírenie vzduchu za monopostom) a v strede úpravcovia ponechali aj miesto pre umiestnenie EČV (Evidenčného čísla vozidla). Na bokoch spodnej časti nájdeme výfukový systém „Duplex“ (zakončenie výfukového potrubia pomocou dvoch koncoviek výfuku). Bočné prahy sú vytiahnuté nakoľko, aby sa pod ne zmestili 18“ disky. Na prednej strane zadného blatníka nájdeme výrez, ktorý prináša k motorovému priestoru náporový vzduch, pomocou ktorého motor ochladzuje (Porsche GT2, tak, ako aj ostatné verzie Porsche, má totiž motor umiestnený v zadnej časti). Na kapote od motorového priestoru je umiestnené obrovské krídlo, ktoré zabezpečuje maximálny prítlak. Pod týmto krídlom je mriežka, ktorá odvádza zohriaty vzduch z motorového priestoru. Úpravcovia dbali aj na zvýšenie aerodynamiky (napr. aj výmenou spätných zrkadiel), v snahe o najnižší odpor. Na prednom okne je umiestnenie tienenie z nápisom firmy Edo Competition.

V tejto galérii si môžete pozrieť upravené Porsche GT-2 RSS EDO Competition:


Performance: Pod kapotou sa nachádza 3,6 litrový motor s turbom, špeciálne tvarovanými výfukovými zvodmi, športovými katalyzátormi a modifikovanou riadiacou jednotkou. Aj vďaka týmto komponentom sa výkon vyšplhal na 450 kW (cca. 612 koňských síl pri 6790 otáčkach za minútu) a nárast točivého momentu sa zastavilo pri čísle 785 Nm (pri 4300 otáčkach).

Že by nové rýchlostné rekordy na okruhoch?:

  • 0 – 100 km/h: 3,5 s
  • 0 – 200 km/h: 9,5 s
  • 0 – 300 km/h: 22,5 s
Pneumatiky a disky: O vizuálnu stránku sa starajú ešte trojdielne hliníkové disky (13 x 18 palcov) s desiatimi dvoj – lúčmi (čiernej farby), ktoré sú obuté do pneumatík značky Yokohama s rozmermi:

  • vpredu: 235/45 ZR 18
  • vzadu: 315/30 ZR 18
O podvozok sa postarala firma KW SUSPENSION

Aj firma Edo Competition vsadila na kvalitu a skúsenosti firmy BREMBO a na Porsche GT2 RSS namontovala:

  • vpredu: 380 milimetrové kotúče so štyrmi brzdičmi s vysokou účinnosťou aj pri vysokých teplotách
  • vzadu: 350 milimetrové kotúče taktiež so štyrmi brzdičmi

preview
Tento športový automobil vytvoril na trati v Hockenheimringu nový rýchlostný rekord: 1:07,757 minúty. Spoločnosť Edo Competition upravuje aj „civilné“ automobily, takže ak sa vám tento monopost páči a chcete mať niečo podobné v garáži, nech sa páči.

Tak takto vyzerá automobil ktorému ide o to, aby zbieral na okruhoch jeden víťazný pohár za druhým. :-D

Súhrn technických parametrov auta si môžete stiahnuť tu (formát PDF):

preview
download
[ 314 kB ]


Edo Competition Porsche GT-2 RSS na známom nemeckom okruhu Nurburgring:Čo hovoríte na toto upravené Porsche GT-2 RSS od EDO Competition? Hlasujte, nech vieme vašu mienku:Ovládate nemčinu? Tak sa pozrite aj na stránky úpravcu, kde nájdete ďalšie informácie:

EDO COMPETITION


Viac informácii k tomuto superautu ako aj ostatným úpravám od firmy Edo Competition vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10170x

Home | Download | Tuning Shop | Kontakt