support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Cayenne Turbo CLR 558 GT úprava od Lumma Design logo porsche

Porsche Cayenne Turbo CLR 558 GT úprava od Lumma Design

11.Dec.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Kulinárske chute tuningových kuchárov občas nepoznajú mieru. Ono, je veľký rozdiel, ak je niekto nazývaný kuchárom alebo gastronómom. Kuchár navarí skvelé jedlá, ale gastronóm navarí špeciálne, exkluzívne a výnimočné jedlá. Nemecký tuningový špecialista, firma Lumma Design nám najnovšie navarila ozaj špeciálny kulinársky počin, aký sa na tuningovej scéne ešte asi ani neobjavil. Dámy a páni, krvilačné Porsche Cayenne CLR 558 GT!

Automobilka Porsche si prezentáciu nového modelu Cayenne zakladá na odľahčenej karosérie až o 185 kg. Výsledkom je nielen lepšia spotreba, ale taktiež lepšia akcelerácia a ovládateľnosť. Toto luxusné SUV sa nebojí ušpiniť, a ideálne je aj na dlhšie trasy, pričom sa nestratí ani v rušnej premávke. Druhá generácia Porsche Cayenne je už nejaký ten čas na svete a teší sa pomerne veľkej obľube, čo u automobilky Porsche nie je nič nezvyčajné. Nový Cayenne disponuje modernými technologickými prvkami, nápaditým športovým dizajnom a predovšetkým pohodlným, až cisárskym interiérom. Toto auto je dobrým spôsobom prezentácie.

Porsche Cayenne Turbo je najvýkonnejší ponúkaný model, ktorý sa za svoju pohonnú jednotku nemusí vôbec hanbiť. Pod kapotou mu bije srdce v podobe 4,8 litrového V8 motora s podporou dvojice turbodúchadiel, ktorý dokáže vyvinúť maximálny výkon 500 konských síl (368 kW) pri 6000 ot./minútu a až 700 Nm v rozmedzí otáčok 2250 až 4500. Stovku tak dosiahne za necelých 5,1 sekundy a maximálka sa zastaví na hodnote veľmi príjemných 275 km/h.

PORSCHE CAYENNE LUMMA CLR 558 GT


Projekt pod označením Lumma CLR 558 GT je niečím, čo tu asi ešte nebolo. Takto pretvorený Cayenne skutočným tuningovým profesionálom, to sa tak často nevidí. Firma Lumma Design sa do tohto projektu pustila s ozajstným odhodlaním a zo sériového Porsche Cayenne vytvorila mohutného dominantného samca.

Cayennu bol namontovaný výrazný a mohutný bodykit, ktorý ho nielen výrazne rozširuje, ale taktiež približuje k zemi a dáva jasne najavo svoju dominantnosť. Skutočne mohutný predný nárazník s karbónovými prvkami ako výrazná maska chladiča, spojler nárazníka a bočné lemy dodávajú tejto paráde na exkluzivite. Špecifické je aj LED denné svietenie umiestnené v nárazníku rovnako ako dva páry hmlových svetiel zapustených v spojleri. Prednej časti ešte dominujú mračítka predných svetlometov a kapota vyrobená z kevlaru, doplnená niekoľkými otvormi na odvetrávanie teplého vzduchu z motorovej časti.

Úprava ďalej pokračuje cez rozšírené predné a zadné blatníky, ktoré su spojené výraznými prahovými nástavcami s dodatočnými otvormi a karbónovými doplnkami. Zadná časť je vďaka rozšíreným blatníkom zaujímavá a pôsobí ozaj majestátne. Prispieva k tomu nový nárazník s karbónovým difúzorom, v ktorého strede je umiestnená trojica koncoviek športového výfuku. Karbónové sú aj bočné vetracie otvory, výrazný strešný spojler ako aj spojler na hrane kufra a ochranná lišta piatych dverí. Bodkou tohto príbehu sú mračítka zadných svetiel.

Ak si kladiete otázku, ako bolo upravené pohonné ústrojenstvo tejto beštie, musíme vás sklamať. Lumma Design v tomto období ešte pripravuje komplexný performance balík, vďaka ktorému budú výkonnostné hodnoty nového Porsche Cayenne stúpať. Auto má obuté luxusné 23-palcové desaťlúčové disky Racing CLR 23 v matnej čiernej farbe. Dostupné sú aj iné dizajny kolies.

Interiér tohto auta môže byť rovnako špecifický, ako jeho exteriér. Stačí si len vybrať zo širokej ponuky materiálov ako karbón, hliník, koža, Alcantara, zvoliť si vlastné obľúbené farby a už len netrpezlivo čakať.

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

porsche cayenne turbo lumma design clr 558gt

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Ako na vás pôsobí úprava auta Porsche Cayenne tunerskou firmou Lumma Design? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Tuning, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA tuning


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8245x    hodnotenie: 5/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt