support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Cayenne Turbo, Diesel a S Hybrid – bodykity a zvýšenie výkonu od Lumma Design logo porsche

Porsche Cayenne Turbo, Diesel a S Hybrid – bodykity a zvýšenie výkonu od Lumma Design

30.Sep.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká tuningová dielňa si chce uctiť najpredávanejšie Porsche súčasnosti. Ako inak než poriadnym programom výkonnostného, ale aj vizuálneho vylepšenia. Porsche Cayenne v podaní Lumma Design vám teda neposkytne len úžasný výkon, ale aj neobyčajný zážitok z precízne spracovaných materiálov. Veľkolepé predstavenie vyšperkovaného modelu Cayenne v podaní tuningových expertov z Winterlingenu môže začať!

Lumma Design je pripravená na každého, komu v garáži parkuje luxusné SUV Porsche Cayenne, ktoré je v súčasnosti hlavným ťahúňom predajov celej automobilky. Či už teda máte kľúčiky od dieslovej, benzínovej alebo dokonca variantu S Hybrid, v Lumma Design sa dočkáte nielen paketu zlepšujúceho vizuálnu vášho auta, ale aj solídneho zvýšenia výkonu. Vo Winterlingene, kde táto firma sídli sa zrodili tri kusy špičkovo upravených SUV. Poďme sa na túto silnú trojicu pozrieť.

Lumma Design upravila Porsche Cayenne S Hybrid


Zvyšujúcim sa počtom hybridných modelov na trhu sa bude nutne zvyšovať aj podiel hybridných upravených vozidiel v jednotlivých portfóliách tuningových spoločností. Aj keď hybridné Porsche Cayenne sa skôr len vezie na trendovej vlne úsporných modelov, nová tvár, ktorú dostalo vďaka návrhárom z Lumma Design je veľmi pôsobivá a nebude to len zaujímavým oranžovým lakom s matným efektom. Spotreba s takto upraveným Porsche Cayenne zrejme nebude práve to, čo vás bude zaujímať a z pohľadu ekológie to tiež nebude žiadne terno, ale upravený agregát so zvýšeným výkonom na 450 koní môže byť iste zaujímavou a lákavou voľbou, najmä ak to bude s nálepkou „hybrid“.

Okrem iného sa ale Cayenne S Hybrid môže pochváliť kompletným aerodynamickým bodykitom CLR, ktorý je vhodne doplnený o karbónové prvky príjemne kontrastujúce so spomínaným oranžovým lakom. Tento kit je aplikovaný aj na zvyšných dvoch modeloch, avšak s drobnými úpravami. Zovňajšok dokonalým spôsobom dotvárajú 20-palcové zliatinové disky s oranžovým lemom. Vnútrajšok je prešpikovaný tým najexkluzívnejším materiálom, čakajú na vás dva druhy kože a alcantara v čierno-oranžovej farebnej kombinácii, športový trojramenný volant a leštené dekoračné prvky.

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

Porsche Cayenne Diesel zaujme kontrastnými farbami


Upravený zástupca s dieselovým šesťvalcom pod kapotou sa prezentuje v červeno-čiernej kombinácii a oproti hybridu pôsobí ešte agresívnejšie a to aj napriek tomu, že bodykit je prakticky rovnaký, ako v prvom prípade. Ako v prvom prípade, aj teraz dominuje prednej časti výrazný predný nárazník s integrovanými diódami pre denné svietenie a hmlovkami. Jeho majestátnosť zvýrazňuje kit rozšírenia blatníkov, naopak športovým génom dáva vyniknúť karbónová kapota CLR 2 a výrazný spojler vzadu. Od verzie S Hybrid sa odlišuje napríklad inak navrhnutým zadným difúzorom. Čierne 22-palcové disky s červeným lemovaním dotvárajú veľmi príjemný dojem z vozidla ako celku.

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

Pod výraznou kapotou tohto nabrúseného SUV sa nachádza známy koncernový dieslový šesťvalec, ktorý po úpravách riadiacej jednotky zo seba vydoluje až 285 koní. Čerešničkou na torte je ale opäť interiér, ktorý síce vychádza z rovnakého základu, no výsledok je v porovnaní s vyššie spomínaným Cayenne S Hybrid skrátka iný. Čaká na vás športovo ladený kokpit s prevládajúcou čiernou, ktorá je v hojnej miere doplnená karbónovými a červenými obkladmi. Táto kombinácia priam zvádza k divokej jazde.

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

Lumma Design pokorila s Porsche Cayenne Turbo hranicu 600 koní


Ak vám však po chuti nie je ani diesel a ani moderné hybridné pokusy, Lumma Design vám ešte dáva možnosť úpravy variantu Cayenne Turbo, ktorý firma prezentuje vo veľmi slušivom čiernom obleku. Jeho slušnosť a decentnosť je však len zdanlivá. Zovňajšok je rovnako uletený ako pri predchádzajúcich verziách, nové sú akurát 22-palcové disky a zadný difúzor, ktorému dominuje až šesť koncoviek výfukov s priemerom 80 mm! A práve tieto koncovky už navonok dávajú tušiť, aká nálož sa bude nachádzať pod jeho kapotou.
Srdcom tohto luxusného krížnika je prepĺňaný 4,8-litrový osemvalec, ktorého výkon bol vyhnaný až na magickú hodnotu 600 koní, čím sa tento Cayenne Turbo zaradil medzi najrýchlejšie SUV na svete. Tento veľkolepo upravený mastodont už má aj svojho majiteľa, pre ktorého v Lumma Design pripravili špeciálnu kombináciu svetlohnedej kože a toho najlepšieho dreva. V luxusnom interiéri dokonca nájdete drevené prahy s majiteľovým menom.

To isté auto v podaní tej istej tuningovej dielne a predsa trikrát inak. V Lumma Design dokázali, že Porsche Cayenne je ich srdcovkou a každý majiteľ tohto luxusného SUV by sa v prípade, že ho omrzí vzhľad či výkon, mal u nich zastaviť.

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

porsche cayenne diesel turbo s-hybrid lumma design tuning

lumma design logo

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Opel, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu.

To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

V ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E90
Značka: BMW / Model auta: 6 Cabrio
Značka: BMW / Model auta: X3
Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi
Značka: Opel / Model auta: Astra H

Katalóg Lumma na stiahnutie:

preview
download
[ 23,3 MB ]


Ako sa vám pozdáva Porsche Cayenne so zvýšením výkonu a bodykitmi od Lumma Design ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lumma Design, tak navštívte našu podstránku:

LUMMA DESIGN tuning


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5182x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt