support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Cayenne Race Taxi Cargraphic – oslavy narodenín vo veľkom štýle logo porsche

Porsche Cayenne Race Taxi Cargraphic – oslavy narodenín vo veľkom štýle

28.Jul.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Každá tuningová firma, ktorá na svete existuje sa jedného dňa dočká nejakého výročia, napríklad 10 rokov od založenia, 25 rokov, 50 rokov atď. Niečo okrúhle, čo je pre konkrétnu firmu výnimočné. A koľko ľudí, toľko spôsobov osláv okrúhleho výročia. Nemecký tuningový špecialista Cargraphic svoju oslavu 25. výročia vzniku zobral trochu zhurta a oslávil ju veľmi zaujímavým spôsobom.

PORSCHE CAYENNE


Ak máte hlbokú peňaženku a potrebujete sa cítiť ako kráľ, Porsche Cayenne je pre vás ideálnym riešením. Toto luxusné športové SUV sa nebojí ušpiniť a ideálny je aj na dlhšie trasy, pričom sa nestratí ani v rušnej premávke. Prvá generácia Porsche Cayenne po face lifte je už nejaký ten čas na svete a stále teší sa pomerne veľkej obľube, čo u automobilky Porsche nie je nič nezvyčajné. Staro-nový Cayenne disponuje modernými technologickými prvkami, nápaditým športovým dizajnom a predovšetkým pohodlným, až cisárskym interiérom. Toto auto je dobrým spôsobom prezentácie.

Renomé automobilky Porsche bolo vždy budované na ponuke rýdzo benzínových agregátoch, ktoré vo väčšine prípadov disponovali ozaj nemalým výkonom. No vedenie tejto nemeckej automobilky si uvedomuje, že objemovo veľké motory sú nie veľmi lacným špásom aj pre ich majetnejších klientov a to aj vďaka dnešnej ne-prospešnej dobe. Porsche Cayenne Diesiel je vôbec prvým modelom z dielne Porsche, ktoré je poháňané naftou, no za tento krok za automobilka vôbec nemusí hanbiť. Vozidlo disponuje trojlitrovým V6 motorom, ktorý dokáže vyvinúť maximálny výkon 240 konských síl (176 kW) a až 550 Nm k dispozícií už od 2000 ot./minútu. Stovku tak dosiahne za necelých 8,3 sekundy a maximálka sa zastaví na hodnote 214 km/h.

CARGRAPHIC PORSCHE CAYENNE RACE TAXI


Cargraphic je nemecká firma zaoberajúca sa profi úpravami luxusných športových vozidiel značiek Audi, Aston Martin, Bentley, BMW, Porsche, Lamborghini, Land Rover, Jaguar, Ferrari, Mercedes-Benz, MG, Mini a Volkswagen a z jej dielne už vyšiel nejeden nadupaný kúsok. Veď nie nadarmo je firma prezývaná ako The Performance Company.

Tento rok firma Cargraphic oslávila 25 rokov svojej existencie a to v pomerne veľkom štýle.

Firma sa pravidelne zúčastňuje pretekov Tuner GP a tohtoročnú oslavu korunuje predstavením vynoveného legendárneho Race Taxi, pod oblekom ktorého sa nachádza Porsche Cayenne Diesel prvej generácie (ale už po facelifte).

Jedná sa teda o upravené Porsche Cayenne Diesel predchádzajúcej generácie so šesťvalcovým motorom, ktorému pod kapotu naordinovali preprogramovanú riadiacu jednotku a športový výfukový systém.

Výkon dieslového agregátu tak podskočil na úctyhodných 290 konských síl (213 kW) a až 630 Nm. Auto má znížený športový podvozok a 21 palcové disky z dielne Cargraphic s čiernym stredom a lešteným límcom. Disky sú obuté do kvalitným pneumatík Dunlop SP Maxx s rozmermi 295/35 R21.

Auto ešte dostalo zopár aerodynamických prvkov ako spojler predného a zadného nárazníka a spojler nad zadným oknom. Hlavným bodom je však vynil karosérie, ktorý má vzor šachovnice.

race taxi cargraphic

porsche cayenne race taxi cargraphic

porsche cayenne race taxi cargraphic

porsche cayenne race taxi cargraphic

porsche cayenne race taxi cargraphic

porsche cayenne race taxi cargraphic

porsche cayenne race taxi cargraphic

cargraphic logo

Cargraphic je nemecká firma zaoberajúca sa prioritne úpravou vozidiel Porsche a Audi, ale vo svojom portfóliu má aj značky ako Alfa Romeo, Bentley, BMW, Ford, Jaguar, Lotus, MG, Mini, Nissan, Volkswagen atď. Firma funguje od roku 1985 a je uznávaným úpravcom nielen sériových automobilov, ale aj tých závodných. Svedčí o tom množstvo pretekárskych ocenení, prevažne seriál Auto Yokohama Tuner Grand Prix. V roku 1989 na trh priniesli množstvo tuningových dielov pre vozidlá Porsche a to z toho dôvodu, že v tom čase nebolo na trhu pre tieto automobily takmer nič dostupné. Chválou tejto firmy sú aj kvalitné, trojdielne disky vlastnej výroby.

Váš názor na úpravu Porsche Cayenne ´Race Taxi´ od nemeckých tunerov z Cargraphic ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Cargraphic nájdete tu:

CARGRAPHIC


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6932x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt