support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo power magazine %title% logo porsche

POWER MAGAZINE - Tuning & Racing nové číslo 09/2010

11.Sep.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

preview


Práve vyšlo nové číslo Power magazine 09/2010, ktoré je preplnené novinkami z oblasti performance tuningu a racingu!

Power magazine je slovenský časopis pre fanúšikov motorovej sily a všetkému, čo k nej patrí.

Power magazine je nový slovenský motoristický mesačník s jedinečným tématickým zameraním v rámci segmentu automobilizmu a ako jediný slovenský titul zameraný na tuning a racing ponúka verejnosti atraktívne čítanie z tejto oblasti.

OBSAH 09/2010


Test: BMW Z4 2,5i, Peugeot RCZ 2.0HD

Predstavujeme: BMW E60 M5 Hurricane RR, Red Sun Silvia, VW Golf VI R tuning Sport-Wheels, Mercedes-Benz SL 65 AMG Black Series

Dom tuning scena: Hele kámo, kde mám fáro?!, BMW E30 Turbo, COBRA TUNING Volkswagen New Beetle

Reportáž: 4. kolo slovenského šprintérskeho šampionátu, dB Drag, Bass Race a Sound Quality, IX. Medzinárodný Festival Amerických Áut, III. ZRAZ MUSTANGOV SLOVENSKA, PD AUTOSPORT CUP, King of Europe Drift, Prešov, Shox Etrem Veekend, MRC Liptov 2010, AZ pneu Tuning Cup 2010, SHOW AND SHINE VS. STREET TUNING 2

Top udalosť: Svidník opäť prepisoval históriu a rekordy, Miss tuning 2010,

Dreamcar: Príťažlivé GT z Británie, Stratos sa vracia

Fascinácia: Motoren Technik Mayer,

Prestavba: Príbeh projektu „Luigi“

Autohifi: Samba.

Téma mesiaca: Eutanázia zmije

Racer: Zsolt Šinka – Zolo, Marek Mosný

POWER MAGAZINE - Časopis plný sily práve v predaji !!!


Ukážka hlavnej strany nového čísla časopisu POWER magazine, ktorý vyšiel už tento mesiac !!!

časopis power magazine

PORSCHE CAYENNE TURBO S MANSORY TUNING LIMITED EDITION - Karbónový superrýchlik !


Toto auto ste mohli zazrieť v júlovom čísle 07/2010 POWER Magazine

Po našich cestách vídame jazdiť rôzne upravené vozidlá, či už továrenské športiaky alebo sériovky upravené zahraničnými profesionálnymi firmami. Nechať si upraviť auto renomovanou domácou alebo zahraničnou firmou nie je lacná záležitosť. Ale keď má raz človek vášeň pre autá, nič ho nezastaví v splnení si „sna“. Po slovenských cestách sa pohybuje množstvo vzácnych a exkluzívnych kúskov, ktoré naozaj nie je možné zazrieť len tak: „Aha, Brabus Rocket“. No, konkrétne toto auto je naozaj ťažké zazrieť. V globále, Slovensko nie je až také „chudobné“, aby sme sa museli za superšportiakmi vydať niekam do zahraničia. Stačí vedieť, kde hľadať. Dámy a páni, držte si klobúky, predstavujeme vám jeden z najväčších slovenských automobilových klenotov – Mansory Chopster v spoločnosti krásnej modelky Anky z agentúry Catrin.

V našej rubrike „Domáca scéna“ sa vám snažíme priblížiť, aké upravené zverstvá sa nachádzajú na území Slovenskej republiky. Jedná sa o autá, ktoré boli upravené svojimi majiteľmi, ktorí sa s nimi hrali aj niekoľko rokov, kým ich dostali do finálnej podoby, v ktorej sme vám ich predstavili. No Peťove Mansory Chopster je niečo úplne iné, niečo, čo na Slovensku naozaj nemá obdobu. Peter svoju lásku k autám nezaprie a možno aj práve preto spôsobilo jeho auto pomerne veľký rozruch nielen priamo v jeho rodnom meste na juhu Slovenska. Videl si to???! Vidíš tu obludu? Čo je to?! Možno takéto otázky napadali okoloidúcich, keď zazreli toto tmavé monštrum. Moja prvá reakcia, keď som uvidel Peťove Mansory bola: „No k****, to čo je???! Jednoducho, Mansory Chopster sa nedá vidieť každý deň, takže iná reakcia ani z mojich úst vyjsť nemohla.

porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


Ako som spomenul v odseku vyššie, rubrika „Domáca scéna“ hromadí auta upravené svojimi majiteľmi, no Peťove Mansory sa z tejto kategórie tak trochu nepriamo vyniká. Prečo? Pretože jeho Porsche Cayenne Turbo S bolo upravené profesionálnym švajčiarskym tunerom (pobočka), firmou Mansory. Kto aspoň trochu sleduje tuningovú scénu vie, kto alebo čo je Mansory zač. Ide o nemeckého tuningového profesionála, ktorý má na svojom konte také zjavenia ako Mansory Cyrus, Le Mansory GTC, Linea Vincero (Buggati Veyron) atď. Skrátka, firma Mansory je jedným z najväčších tuningových velikánov v Európe a do svojho portfólia zaraďuje výlučne exkluzívne a superšportové kúsky, ktorých cena je často krát vysoko v oblakoch. Jedným takým je aj Porsche Cayenne Turbo S.

porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


Čím viac som sa približoval k miestu stretnutia (čerpacia stanica), tým intenzívnejšie som rozmýšľal nad tým, čo ma tam čaká. A to, čo som zbadal, naozaj predbehlo moje očakávania. Firma Mansory označuje svoj projekt Chopster za Limited Edition a tento prívlastok mu právom patrí. Pýtate sa prečo? Celokarbónová rozšírená karoséria, mohutné disky, kožou, alcantarou a karbónom zaliaty interiér a čo je najviac zaujímavé – vyše 700 konských síl. No, takže prvotný orgazmus by sme mali za sebou...Teraz sa postupne pozrime na to, čím všetkým nás toto monštrum môže zaujať.

Peťo obľubuje krásne a výkonné autá a tak sa jedného dňa rozhodol, že navštívi pobočku firmy Mansory vo Švajčiarsku a nechá si naordinovať maximálne nadupaný Cayenne, aký sa dá zohnať. Nejaký čas si počkal a domov mu dorazil Porsche Cayenne, v bielych rukavičkách kompletne modifikovaný firmou Mansory a že modifikovaných prvkov na tomto aute nie je naozaj málo. Úplne prvotný pohľad mi skĺzol na mohutnú karosériu, na ktorej je drvivá väčšina karosárskych dielov z karbónu! Áno, doslova všade len karbón – mohutný predný nárazník, prahové nástavce, rozšírené blatníky, všetky stĺpiky, spätné zrkadlá, zadný strešný spojler, predná kapota, zadná kapota, zadný nárazník, všetky dvere, jednoducho všetko, čo sa dalo nahradiť kevlarom bolo nahradené. Výnimku tvorí len panoramatická strecha. Keď som trochu vyššie spomenul rozšírené blatníky, mal som na mysli v podstate celú karosériu. Mansory do tohto projektu vkladá veľmi veľa a tak nič nemohlo ostať „sériové“. Aj z tohto dôvodu je karoséria, resp. jej časti ako blatníky, dvere, predný a zadný kufor doslova zmohutnené o 80 mm. A že tých 80 mm vyzerá naozaj majestátne, to mi verte!

porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


Karbón je dokonalý materiál a v prípade už v sériovom stave mohutného Cayenne, je taktiež veľkým pomocníkom. Nielenže intenzívne redukuje celkovú hmotnosť auta, vďaka čomu auto nielenže svižnejšie akceleruje, ale taktiež nižšia hmotnosť prispieva ku kratšej brzdnej dráhe. A navyše, auto s karbónovou karosériou vyzerá úžasne. Auto je zvonku doslova posiate detailami, ktoré z neho robia naozaj výnimočné auto – zaujímavo tvarované výduchy prednej kapoty, výduche predných blatníkov, šestica LED denných svetiel zaliata do karbónového nárazníka, štvorica okrúhlych koncoviek športového výfuku rozložená do štvorca, atď. Dizajn tohto Mansory je zároveň navrhnutý tak, aby toto auto vzbudzovalo rešpekt úplne všade, kde sa objaví. Všetky diely bodykitu sú výrazne rozšírené, či ináč zväčšené a v kombinácií s množstvom odvetrávacích otvorov nemá takýto set-up obdobu. Až keď som uvidel toto auto naživo som si dokonale uvedomil, aké schopnosti musia mať úpravcovia z prestížnych firiem, že dokážu premeniť sériové auto na podobné monštrum. Je to naozaj neuveriteľné.

Možno si niektorí kladiete otázku, aké obutie je vhodné pre takéto masívne auto. Ak mám pravdu povedať, čakal som nejaké chutné 20-tky, maximálne, no keď som na jednej z pneumatík uvidel číslo 23, moje oči zajasali prekvapením. Na aute sú obuté majestátne 23-palcové jednodielne disky Mansory s turbínovým dizajnom v čiernej farbe s pneumatikami Dunlop Sport Maxx GT 315/25/23. Za týmito nádhernými diskami za hrdo vyníma športový brzdový systém, ktorý prvé pohľady naláka výraznými červenými strmeňmi vpredu s ôsmymi a vzadu so štyrmi piestikmi. Tie hryzú do kotúčov s rozmermi 420 x 20mm vpredu a 375 x 30mm vzadu. A aby toho nebolo málo, auto je vybavené vzduchovým podvozkom, ktorý dokáže auto k zemi priblížiť o nemalých 45 mm. Čo viac dodať, dizajn Mansory Chopster je viac než úchvatný.

porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


Keď som si dopodrobna obhliadol exteriér tejto krásky, veľmi ma zaujímalo miesto pod prednou kapotou. Bolo mi jasné, že úpravca neostal u pôvodných cca 550 konských silách, ale naordinoval mu poriadnu dávku svalov. Okrem toho, že predná kapota je celá z karbónu, z rovnakého materiálu je aj celý motorový priestor vrátane krytu samotného motora. Tam sa ukrýva nabrúsená 4,8 litrová V8-čka s dvojitým preplňovaním, ktorej finálny výkon je 710 konských síl (522 kW) a enormných 900 Nm. Dámy a páni, prejav tohto auta je niečo, čo človek nezažíva každý deň. Perfektnou vychytávkou firmy Mansory je výfukový systém s troma stupňami intenzity hlučnosti. Samozrejme, že Peťo mi predviedol všetky tri, no najväčšiu ujmu na zdravý vo mne zanechal tretí stupeň a zošliapnutý plyn na neutrále asi do polovice. A výsledok? Vyše 700 koní sa tak intenzívne predieralo von, že sa celé auto rozkývalo za účasti neopísateľného rachotu športového výfukového systému a ôsmych valcov. Úchvatné.

porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


Interiér tejto nádhery je rovnako dychberúci ako exteriér. Auto sa po zásahu Mansory stalo štvormiestne s mohutnou stredovou konzolou tiahnucou sa od prístrojovej dosky až dozadu k zadným pasažierom. Celá posádka je pritom uvelebená do štvorice škrupinových karbónových sedačiek. Celý interiér je pritom zahalený do kombinácie materiálov karbón/Alcantara a najfajnovejšia koža s bielym prešívaním. Týmito materiálmi je potiahnutý strop, výplne dverí, celá prístrojová doska, multifunkčný športový volant, sedadlá, podlaha, skrátka všetko! Aby toho nebolo málo, o zábavu pasažierov sa okrem výkonu a nezameniteľného zvuku stará tiež DVD multimediálna výbava, dva veľké LCD monitory, možnosť pripojenia na internet a ku komfortu prispieva aj dock na pripojenie iPod/iPhone a mini chladnička. Musím povedať, že takto dokonalo zladený interiér som už veľmi dlho nevidel.

Čo dodať na záver. Peťov Mansory Chopster je jednoducho skvost, ktorý nielen v najbližšom okolí nemá konkurenciu. O tom, že Peťo je milovník rýchlych áut svedčí aj fakt, že v jeho garáži sa nachádza Ferrari F430 Spider a ešte jeden Cayenne, tento krát ale v úprave Techart Magnum.

porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


porsche cayenne turbo s mansory tuning power magazine


časopis power magazine

Váš názor na upravené Porsche Cayanne Turbo S v štýle Mansory od tunera Peťa ?


Viac informácií o aktuálnom vydaní slovenského mesačníka o racing & tuningu sa dozviete na stránkach vydavateľa:

POWER MAGAZINE


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Fotografie a text: Milan Dzadík
Obrázky a finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10002x    hodnotenie: 1.5/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt