support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Cayenne model 958 so silou mamuta zvaného Cayster GT 670 od Hofele Design logo porsche

Porsche Cayenne model 958 so silou mamuta zvaného Cayster GT 670 od Hofele Design

30.Aug.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Cayster GT 670 od Hofele Design – Porsche Cayenne so silou mamuta V Hofele Design len nedávno dokončili svoje najnovšie dielo, ktoré nesie pozoruhodný názov Cayster GT 670. Čísla v názve už napovedajú, že pod kapotou nezostalo všetko pri starom. Čo ale zvyšok? Poďme sa na dravý Cayster pozrieť zblízka.

Pretvorenie Porsche Cayenne v špeciálny Cayster GT 670 pozostávalo z dvoch hlavných krokov, tým prvým boli rozsiahle vizuálne úpravy a druhým krokom boli úpravy technického charakteru, ktorým úpravcovia z dodávaného 3,0-litrového dieslu vyťažili takpovediac maximum. Nepredbiehame však a poďme sa najprv pozrieť na jeho zaujímavý zovňajšok. V tomto prípade to však nebude nič pre milovníkov elegancie a konzervatívnejších tvarov, bodykit od Hofele Design sa rozhodne nesnaží skrývať, ale dodať autu dravý a netradičný charakter.

Porsche Cayenne v prestrojení od Hofele Design spoznáte hneď


Sú úpravy, pri ktorých musíte jednotlivé exteriérové zmeny hľadať pomaly lupou, len aby ste niečo našli. Divoký Cayster od Hofele Design však medzi ne určite nepatrí a všetky vonkajšie zmeny si všimnete už aj na prvý pohľad. Pre úplnosť dodajme, že tuningová sada pozostáva zo 14tich dielov, pričom v nej nechýba predný a zadný nárazník, spojler, či rozširujúce bočné prahy dodávajúce tomuto luxusnému SUV šmrnc majestátnosti. Súčasťou paketu je aj nová kapota s viditeľnými výduchmi pre lepší prísun vzduchu do motorovej časti, tento diel je navyše vyrobený z ultraľahkých kompozitných materiálov. Predná časť pôsobí poriadne ostro – veľký otvor v nárazníku a jeho samotné tvarovanie vás hneď presvedčia, že nestojíte pred obyčajným Cayennom. Vzadu je už o niečo decentnejší difúzor a štyri oválne koncovky športovej výfukovej sústavy. K poriadnemu autu patria aj poriadne kolesá, to si v Hofele Design uvedomujú a k Porsche Cayenne ponúkajú disky Reverso II v rozmeroch od 20 do 22-palcov.

Ešte predtým než nahliadneme pod jeho upravenú kapotu, pozrime sa do interiéru. Tu bude pre vás nachystané len to najlepšie, vnútrajšok je čalúnený dvojfarebnou kombináciou, zákazník má samozrejme na výber z viacerých typov koženého čalúnenia. Ak sa vám nepozdáva napríklad zobrazená čierno-béžová, zvoliť si môžete trebárs čierno-červenú farebnú kombináciu. Čalúnenie je pritom spracované naozaj majstrovsky, kvalitnú kožu skrášľuje ozdobné obšitie a originálne emblémy firmy.

porsche cayenne 958 cayster gt670 hofele design

Cayster GT 670 od Hofele Design sedí nižšie, ale aj jazdí rýchlejšie


Poďme ale už nazrieť na použitú techniku, v Hofele Design sa rozhodli implementovať vzduchový podvozok s elektronicky nastaviteľnou svetlou výškou. Ten umožňuje pri rýchlostiach nižších ako 70 km/h priblížiť tento model až o 40 mm smerom na nadol. Nad 70 km/h sa svetlá výška automaticky zvýši na pôvodnú výrobcom stanovenú hodnotu.

V Hofele Design majú pre stále populárnejší dieselový variant modelu Cayenne pripravenú aj sadu výkonnostného vylepšenia. Aplikovať ju teda možno na Cayenne s dodávaným 3.0-litrovým vznetovým šesťvalcom, či verziu Cayenne S Hybrid.

porsche cayenne 958 cayster gt670 hofele design

Výkon populárneho koncernového dieselového trojlitra bol zvýšený z pôvodných 245 koní na rovných 300 konských síl. Poskočil aj maximálny krútiaci moment, z pôvodných 550 Nm na 650 Nm.

Pri verzii Cayenne S Hybrid hovoríme o zvýšení výkonu z pôvodných 380 koní na 481 koní a celkové zvýšenie maximálneho krútiaceho momentu na úžasných 737 Nm.

porsche cayenne 958 cayster gt670 hofele design

porsche cayenne 958 cayster gt670 hofele design

Porsche Cayenne 958 - Cayster GT 670 tuning od Hofele Design:Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov úpravcu HOFELE DESIGN si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

hofele design logo

HOFELE DESIGN


Nemecká firma Hofele Design pomenovaná po svojich zakladateľoch sa pýši viac než 29 ročnými skúsenosťami v segmente úprav motorových vozidiel. V súčasnosti sa so svojim tímom špecializuje táto firma na autá prémiových značiek ako Audi, Porsche, Mercedes, či Jaguar. Ich portfólio je samozrejme veľmi široké, či už z pohľadu vizuálnych alebo technických úprav. Ich výrobky sú dnes distribuované prakticky po celom svete a sú známe svojou špičkovou kvalitou.

Aký je váš názor na túto úpravu pre Porsche Cayenne 958 s pomenovaním Cayster GT 670 od Hofele Design?


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE DESIGN, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE DESIGN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky PORSCHE vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3151x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt