support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Cayenne Hofele Design Ceyster GT 660 – drzý, rýchly a luxusný logo porsche

Porsche Cayenne Hofele Design Ceyster GT 660 – drzý, rýchly a luxusný

17.Feb.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Porsche Cayenne


Porsche Cayenne
Plány pre produkciu tohto automobilu boli zverejnené v lete roku 1998, keď bolo taktiež predstavené ako SUV od Porsche, ktorý bude mať pernamentný pohon všetkých štyroch kolies a bude spĺňať kritériá pravého off-roadu. K tomu všetkému sa pripoja tradičné štandardy riadenia a jazdy, ktoré sú pre Porsche typické.
Kým motor Cayennu bol navrhnutý v Porsche Research and Development Center (v centre pre vývoj a prieskum) v nemeckom Weissachu a zostrojený vo fabrike Porsche v Zuffenhausene, SUV Porsche sa bude skladať v celkom novej továrni, ktorá je umiestnená v historickom Lipsku.
Skúsenosti spoločnosti Porsche sa týmto automobilom dostali na novú úroveň. Cayenne bol navrhnutý, aby vytváral perfektnú rovnováhu medzi výkonom a silou, prinášajúcu optimálnu kombináciu hlavne vozovkových a rovnako dôležitých mimovozovkových jazdných kvalít. Tento automobil mal medzinárodný debut koncom roku 2002.

Cayenne sa vyrába aj v dvoch športových verziách a to Cayenne S a Cayenne Turbo.

4,5-litrový motor V8, produkujúci výkon 340 koní, s točivým momentom 420 Nm, poháňa model Cayenne S. Z 0 na 100 km/h dokáže zrýchliť za 7,2 sekundy, čo je pre takýto automobil skutočne skvelý čas. Maximálna rýchlosť sa vyšplhá až na neuveriteľných 242 km/h.

Cayenne Turbo je poháňaný dvojicou turbodúchadiel a 4,5 litrovým motorom V8. Tento motor produkuje neuveriteľných 450 koní a ohromný točivý moment 623 Nm. Model Cayenne Turbo sa môže pýšiť naozaj úctyhodnými štatistikami. Z 0 na 100 km/h zrýchli len za 5,6 sekundy, čo dokáže len máloktorý automobil a jeho maximálna rýchlosť je až 266 km/h. Cayenne S a Cayenne Turbo sú vybavené šesť-stupňovou automatickou prevodovkou Tiptronic už v ich štandardnej verzii. Oba tieto modely Cayennu dostali pernamentný pohon všetkých štyroch kolies, medzinápravový uzamykací diferenciál, prídavné kratšie prevodové stupne, systém Porsche Stability Management a možnosť odľahčenia o 3500 kilogramov. Obe verzie sa montujú s kolesami o priemere od 18 do 20 palcov.

Porsche Cayenne Hofele Ceyster GT 660


Porsche Cayenne Hofele Design Ceyster GT 660
Presne takto sa označuje aerodynamický kit, ktorý ako svetovú premiéru predstavila spoločnosť Hofele Design, na SEMA Show v Las Vegas, USA. Tento kit je určený pre automobil Porsche Cayenne 957.

Spoločnosť Hofele Design dala tomuto športovému SUV zo Štutgartu jemnú podobu Maserati. Nový stylingový kit pre Porsche Cayenne 957 pozostáva z kompletného predného nárazníka, so štyrmi charakteristickými prídavnými svetlami, novými LED svetlami pre denné svietenie, dvojicu svetiel so systémom zatáčania a hmlovými svetlami.

Mohutné nasávače vzduchu zásobujú medzichladič veľkého turbúchadla slušnou porciou vzduchu. Podlhovasté koncovky výfuku, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele, sú integrované do nového zadného spojlera. Zadný difúzor je odnímateľný, čím umožňuje prístup k ťažnému zariadeniu a je taktiež dostupný v karbónovej verzii.Rozšírenie karosérie pozostáva z dvoch predných blatníkov s nasávačmi vzduchu, bočných prahových nástavcov a rozšírenie priestoru kolies pre prednú a rovnako pre zadnú nápravu.

Porsche Cayenne Hofele Design Ceyster GT 660
Zákazníci si môžu doobjednať dvojitý strešný spojler a nasávač na kapotu s označením „Power Dome“, ktorý dodáva tomuto automobilu dynamickejší vzhľad.

Dvojitá koncovka výfuku z nehrdzavejúcej ocele produkuje adekvátny zvuk pre tento luxusný automobil. Pneumatiky Pirelli s rozmermi 295/30 R22, boli nasadené na mohutné 22-palcové disky Reverso 22, ktoré boli navrhnuté tak, aby sa starali o správnu trakciu. Automobil môže byť znížený ešte o 40 milimetrov vďaka športovým pružinám, alebo ETS modulu, ktorý znižuje vzduchový podvozok.

Použité materiály: Kompletný prestavbový kit „Ceyster GT 660“ je vyrobený z vysoko výkonného miešaného materiálu HPC, ktorý má certifikát TÜV, teplu odolného kompozitného materiálu s kevlarovými/karbónovými vláknami. Všetky ostatné diely sú vyrobené z materiálu PU-RIM.

Výhodou tohto prestavbového kitu od spoločnosti Hofele je, že je taktiež možné nainštalovať ho aj na pre-faceliftovaný model Cayenne 955. Výsledkom je však vždy úžasný športový vzhľad každého automobilu, ktorý dostane tento nový šat.


Porsche Cayenne Hofele Design Porsche Cayenne Hofele Design Porsche Cayenne Hofele Design

Porsche Cayenne Ceyster GT 660 od Hofele Design:

Aktuálny cenník spojlerov a doplnkov HOFELE si stiahnite tu:

preview
download
[ 389 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Aký je váš názor na tuningový program od Hofele Design pre luxusno-športový Porsche Cayenne?


Ak sa chcete dozvedieť o ďalších úpravách od firmy HOFELE, tak sa mrknite aj na naše podstránky:

HOFELE TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky PORSCHE vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Porsche tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Chrenko
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6552x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt