support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Cayenne alias Hamann Guardian Evo – nálož výkonu a exkluzivity logo porsche

Porsche Cayenne alias Hamann Guardian Evo – nálož výkonu a exkluzivity

17.Nov.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Meno nemeckej tuningovej dielne Hamann je po celom svete veľmi dobre známe a aj menej rozhľadenejší motoristický fanúšik veľmi dobre vie o čom je reč. Dielňa Hamann špecializujúca sa na vozy nemeckej výroby sa ani svojím najnovším počinom nenechala zahanbiť a svojej povesti nezostala nič dlžná. Pre Porsche Cayenne si pripravila skutočne slušnú nálož noviniek v podobe vizuálnych doplnkov, exkluzívnej výbavy a nechýba ani zopár koní navyše. Poďme sa na túto bielu divočinu pozrieť trochu bližšie.

HAMANN PORSCHE CAYENNE ALIAS GUARDIAN EVO


Firma Hamann figuruje na trhu už od roku 1984 a od tej doby sa snaží presadzovať svoju firemnú filozofiu, že nič nie je nemožné. S tým jednoznačne korešponduje aj modelová línia, kde nájdeme naozaj rôzne uletené kúsky, ktoré majú od decentných úprav veľmi ďaleko. Hamann sa však samozrejme vždy snažil trafiť do vkusu aj širším masám, takže v jeho portfóliu nachádzame aj decentné a jemné úpravy. Najnovší počin – prerobené Porsche Cayenne skrývajúce sa pod názvom Guardian Evo ale medzi tie decentnejšie úpravy rozhodne nepatrí a čo sa vzhľadu týka, je balík úprav určený najmä odvážnejším individualistom.

Táto biela veľká raketa vás upúta už na prvý pohľad, pozornosť si dokonca akoby sama vynucovala. Zaujme masívnou prednou časťou, ktorú zvýrazňuje kontrastujúca karbónová kapota s výraznými výduchmi a nemenej agresívne pôsobiaca predná maska s integrovanými hmlovkami a LED pásikmi pre denné svietenie. Istú dávku rešpektu si toto Porsche Cayenne vynucuje aj širokými blatníkmi, ktoré mu dodávajú masívnejší vzhľad. Inak tomu nie je ani vzadu. Ladné línie sériového modelu vystriedal širší nárazník, difúzor a neobyčajným spôsobom vsadené koncovky výfuku. Individualitu Hamannu Guardian Evo podtrhuje výrazný zadný spojler a množstvo karosárskych doplnkov v karbónovom prevedení, ktoré príjemne kontrastuje so snehobielym lakom. Dodajme, že vďaka novému bodykitu narástlo toto Porsche Cayenne až o 120 mm do šírky vpredu a o 160 mm do šírky vzadu. Celý zovňajšok dopĺňajú 23 palcové odľahčené disky v čiernom prevedení.

HAMANN GUARDIAN EVO – 550 KONÍ A 770 NM


Od trochu uleteného vzhľadu sa teraz poďme pozrieť, s akými zmenami môžeme počítať pod kapotou. Ako základ poslúžil 4.8 litrový osemvalec z verzie GTS. Úpravy v tomto prípade zahŕňajú osadenie športového katalyzátora, úpravu tlmenia výfukového potrubia a v neposlednom rade aj vyladenie elektronickej riadiacej jednotky. Výsledkom týchto krokov je zvýšenie výkonu na 405 kW/550 koní, ktoré Guardian Evo dosiahne pri 6 100 ot./min. Určitý nárast zaznamenala aj krivka krútiaceho momentu, ktorého maximum je po úpravách na hodnote 770 Nm, túto dosahuje už v rozmedzí 2 300 – 4600 ot./min. Čo sa týka zrýchlenia, tu sa Porsche zahanbiť tiež nenechá a z pokoja na 100 km/h vás vystrelí už za 4,6 sekundy, čo je vzhľadom k jeho rozmerom a hmotnosti vynikajúci údaj. Dodajme, že maximálna rýchlosť jemne prevyšuje hranicu 300 km/h, a niet pochýb ani o tom, že zvukový prejav bude na veľmi vysokej úrovni.

porsche cayenne guardian evo hamann

Nemecké tuningové štúdio doprialo tomuto vozidlu len tie najkvalitnejšie materiály. Svedčia o tom napríklad špeciálne navrhnuté keramické brzdy vyrobené v spolupráci s firmou MOV´IT. Tie sa po krátkom zahriatí postarajú o veľmi vysoký brzdný účinok. Ku kvalite materiálov nemôžeme povedať krivého slova ani čo sa týka interiéru – spracovanie v dielni Hamann doviedli až na majstrovskú úroveň. Pohodlné sedadlá sú čalúnené kvalitnou perforovanou kožou, prístrojová doska je zdobená elegantnými lištami a svoj rukopis zanechal úpravca aj na volante. Nechýba ani ozdobné obloženie spodnej časti interiéru a športové hliníkové pedále. Prevažne hnedý interiér bude svojim elegantným a luxusným poňatím určite vyhovovať aj konzervatívnejším povahám a to aj vďaka dôrazu kladenému na ergonómiu a použiteľnosť.

Čo viac dodať? Hamann v tomto prípade opäť ukázal svoje majstrovské schopnosti pri vytváraní nových kreácii. Pre ľudí, ktorí si to môžu dovoliť to bude veľmi prijemná možnosť ako vyjadriť svoju osobnosť a individualitu.

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

porsche cayenne guardian evo hamann

Hamann Porsche Cayenne Guardian EVO v galérii:hamann logo

Ako sa vám páči toto Porsche Cayenne alias Guardian EVO z dielne nemeckej firmy HAMANN? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Hamann, tak navštívte našu podstránku:

HAMANN tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5144x    hodnotenie: 13/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt