support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche Carrera T Biturbo - odľahčená športová ikona logo porsche

Porsche Carrera T Biturbo - odľahčená športová ikona

18.Apr.2018
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Porsche predstavilo nový variant modelu Carrera, ktorý ide presne opačne, ako aktuálne trendy v automobilovom priemysle. Porsche Carrera T je určená pre potešenie všetkých pravoverných priaznivcov značky, ktorý si chcú užiť trochu klasiky v modernom kabáte.

Porsche Carrera T nadväzuje na model s rovnakým označením z roku 1968. V tom čase vznikol pre to, aby ponúkol čistú radosť z jazdy. Dnes tento model prichádza s rovnakou filozofiou. Novinka je ľahšia, výkonnejšia a nižšia než jej súrodenci. Má byť ideálnou voľbou pre každého, kto za mimoriadne dôležité považuje ničím nerušenú radosť z jazdy.

Porsche Carrera T prichádza aby doprialo perfektný zážitok z jazdy


Novinku z dielne stuttgartskej automobilky spoznáte už na prvý pohľad podľa prepracovaného predného nárazníka, sivých vonkajších spätných zrkadiel Sport Design, štandardne dodávaných 20-palcových diskov a samozrejme aj podľa viacerých nápisov Carrera T. Za pozornosť v zadnej časti stojí okrem tradičného nápisu označujúceho model aj upravený kryt motora. V základe navyše dostanete aj športový podvozok s nižšou svetlou výškou o 20 mm.

porsche carrera t biturbo 2018

Už v úvode sme spomenuli, že Porsche Carrera je ľahšie než jeho súrodenci. Vďačiť za to môže odľahčeným oknám, chýbajúcim zadným sedadlám a zredukovanej zvukovej izolácii. Vo výsledku má Carrera T hmotnosť 1 425 kg čím je táto novinka ľahšia o 20 kg v porovnaní s podobne vybaveným štandardným modelom Carrera. Samozrejme, zadné sedadlá sú dostupné na želanie, no musíte počítať s hmotnosťou navyše.

V zadnej časti sa nachádza dobre známy plochý šesťvalec s objemom 3.0 l, o ktorého prepĺňanie sa stará dvojica turbodúchadiel. V tomto zmysle je výbava zhodná so štandardnou Carrerou, vývojári však popracovali na výkone. Porsche Carrera T zo seba vydá 272 kW/370 koní a maximálny krútiaci moment 450 Nm. Čo je ale nemenej dôležité je, že Carrera T je štandardne vybavená manuálnou 7-stupňovou prevodovkou so skrátenými prevodmi. S touto výbavou zvládne Carrera T zrýchlenie z 0 na 100 km/h už za 4,5 sekundy.

porsche carrera t biturbo 2018

Za príplatok je možné objednať si aj dvojspojkový automat PDK a v tom prípade je potrebné na dosiahnutie 100 km/h ešte o 0,3 sekundy menej. Najvyššia rýchlosť v prípade oboch výbav predstavuje 290 km/h. Samozrejme, fajnšmekri určite uprednostnia skôr manuálnu prevodovku.

porsche carrera t biturbo 2018

V interiéri nájdeme jedinečné čalúnenie s tkaninou Sport-Tex v prevedení vyhradenom iba tomuto variantu. Trochu stroho pôsobí stredový štít bez displeja a multimediálneho systému, čo je tiež jeden z kompromisov pre dosiahnutie nižšej hmotnosti. Samozrejme aj toto je prvok, za ktorý si budete môcť priplatiť. Záverom doplňme, že Porsche Carrera T bude v Nemecku dostupná za približne 107 000 eur.

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

porsche carrera t biturbo 2018

Porsche 911 Carrera T: Unfiltered Passion:Porsche 911 Carrera T (video by Carfection):Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Čo povieš na toto Porsche Carrera T? Hlasuj tu:Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1590x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt