support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - zlatá metalíza a karbónové doplnky logo porsche

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series - zlatá metalíza a karbónové doplnky

21.Nov.2017
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Limitované edície automobilov vždy pútajú pozornosť. Tentoraz to nie je inak a Porsche so svojou novinkou stavilo na istotu. Celé to však nie je iba o prémiových doplnkoch a obmedzeného počtu vyrobených kusov. Porsche 911 Turbo S Exclusive Series prichádza aj s vyšším výkonom. Výrobca sa v tomto ohľade nedržal príliš pri zemi, vďaka čomu sa novinka nachádza až na samom Olympe cestných Porsche 911.

Pohľad zboku na plaketu Porsche Exclusive Manufaktur dáva tušiť, že sa stretávate s neobyčajným kúskom, po ktorom nepochybne bude v budúcnosti túžiť nejeden zberateľ automobilov. Pozreli sme sa na jedno z 500 kusov Porsche 911 Turbo S Exclusive Series, ktoré prináša niekoľko jedinečných doplnkov.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series si výkonnostne polepšilo


V zadnej časti je umiestnený dobre známy 3.8-litrový plochý šesťvalec, ktorého výkon bol zvýšený na celkovú hodnotu 607 koní. Podarilo sa to nielen úpravou elektroniky motora ale aj zvýšením prepĺňacích tlakov a vylepšením turbodúchadla. Týmto spôsobom sa z uvedeného kúska stáva aktuálne najvýkonnejšie cestné Porsche 911. Spomínate si teda na úvod, kde sme písali o neobyčajnosti tohto kúsku? Mysleli sme presne na toto. O jeho húževnatosti svedčí už len hodnota zrýchlenia z 0 na 100 km/h, ktorá predstavuje len 2,9 sekundy. Od motora sa ale presuňme k vizuálnemu spracovaniu, ktoré vás svojou dokonalosťou a presnosťou určite chytí za srdce.

Novinka z Zuffenhausenu prichádza s viacerými karbónovými doplnkami, výduchmi a nechýbajú ani štýlové pruhy na karosérii. Karbón je prakticky všade kam sa pozriete, nechýba na streche, prednej kapote, vonkajších spätných zrkadlách a samozrejme ani na zadnom spojleri. Pri pohľade zozadu vás zaujmú aj zatmavené zadné svetlá a upravený difúzor s výraznejšími koncovkami výfuku.

porsche 911 turbo s exclusive

Porsche 911 z tejto limitovanej edície je naozaj vyšperkované až k dokonalosti, svedčia o tom aj čierno-zlaté disky, ktoré vám v dostatočnej miere umožnia pokochať sa pohľadom na prvky brzdovej sústavy. Pre zaujímavosť uveďme, že brzdenie tohto Porsche zabezpečujú karbon-keramické brzdy s kotúčmi, ktoré majú priemer 410 mm vpredu a 390 vzadu.

porsche 911 turbo s exclusive

To, že máte Porsche z Exclusive Series budete môcť dať najavo nielen kľúčikmi od tohto auta ale aj štýlovou kolekciou cestovných tašiek či luxusnými hodinkami v zodpovedajúcom farebnom prevedení. Keď sme už pri farbách tak spomeňme, že táto limitovaná edícia bude dostupná v troch farbách – zlatej metalíze, sivej metalíze Agate a bielej metalíze Carrera. A ako sa na toto krásne Porsche pripraviť po finančnej stránke? Výrobca si zaň pýta takmer 260 000 eur a ak sa rozhodnete pre hodinky aj kufre, je potrebné priplatiť si ďalších vyše 10 000 eur.

porsche 911 turbo s exclusive

porsche 911 turbo s exclusive

porsche 911 turbo s exclusive

porsche 911 turbo s exclusive

porsche 911 turbo s exclusive

porsche 911 turbo s exclusive

Máš auto s nevýrazným zvukovým prejavom? Pomôže ti v tom systém KUFATEC SOUND BOOSTER V8:

sound booster kufatec v8 cobra tuning


Ako by si zhodnotil celkový vzhľad Porsche 911 Turbo S v exkluzívnej verzii?Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche ti radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdeš tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 2320x    hodnotenie: 1/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt