support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche DKR Tuning Porsche 997 TT BiTurbo – krvavá odveta logo porsche

DKR Tuning Porsche 997 TT BiTurbo – krvavá odveta

10.Nov.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Rukami úpravcov už prešlo nespočetné množstvo automobilov, no existuje istá skupinka značiek, ktorých vozidlá sú v porovnaní s inými v pozornosti, resp. je o nich počuť tak trochu častejšie. Sú to autá prevažne s bohatou históriou, skúsenosťami z pretekárskych čias alebo sa ľuďom proste páčia odkedy prvýkrát opustili továrenskú linku. Do tejto skupiny patrí aj jedna konkrétna značka, ktorá predstavuje chlapčenský sen mnohých z nás a previesť sa v aute tejto automobilky by bol pre mnohých zážitok na celý život. O akej značke takto básnime? Nie je to nič iné, než Štutgardský splašený kôň, Porsche. Zvuk jeho kopýt je po svete počuť už hodne dlhú dobu a je viac než pravdepodobné, že takto to bude ešte nejaký čas. Jeho nedávno predstavený model 911 Turbo, resp. oživená legenda sa dočkala už zopár prestavieb, no to pravé orechové prišlo len nedávno. A strojcom tohto lepšieho brnenia je nie príliš známa tuningová firma z Nemecka - DKR Tuning.

VEČENÁ LEGENDA


Porsche 911 Turbo 997
Tie povestné „deväťsto jedenástky“ sa po cestách prevážajú už viac ako 44 rokov čo je dosť na to, kedy aj tá najmenšia pochybnosť o dokonalosti tejto automobilky musí isť stranou. Niet ani najmenších pochýb o tom, že Porsche 911 je jedno z najkultovejších automobilov na tejto planéte a dodnes je tento "žrebec" snom nejedného muža či chlapca.

Model 911 sa objavil v nejednom svetovom časopise či televíznom programe a dobre sa cítil tiež aj na závodnej trati, čoho dôkazom je nespočetné množstvo víťazstiev. No verejné komunikácie, to bolo miesto, kde sa „Poršátko“ 911 cítilo a cíti najlepšie od prvopočiatku až dodnes. Dizajn „deväťsto jedenástky“ je to najprelomovejšie, čo svetový automobilizmus mohol zažiť. Kompaktné rozmery, tvary, ktoré boli zmesou ostrých a oblých línií vytvorili z tohto auta boha v oblasti dizajnu. A k tomu si pridajme svetovo známe pohonné jednotky a legenda je na svete. Vlastniť Porsche 911 bolo a je ako vlastniť pol sveta - vzrušujúce, nebezpečné, no predovšetkým veľmi návykové.

Dnes po viac ako 40. rokoch je znovuzrodenie tejto histórie dokonané a prichádza tak nová éra už poznaného, 2008 Porsche 911 Turbo typový model s označením 997 Turbo.

S dokonalým dizajnom prichádza toto Porsche 997 ešte s jedným dychberúcim prvkom – motorom. O pohon sa stará 3,6 litrový biturbo motor, ktorý dokáže vyvinúť maximálnu silu 480 konských síl (353 kW) a 620 Nm, čo mu zaručí ozaj bleskový štart a nekompromisný pôžitok z jazdy. No sériové hodnoty sú vo väčšine prípadov "nepostačujúce" a tak sa na rad dostávajú šikovné ruky úpravcov. Dnes to bude firma DKR Tuning.

„DEVAŤSTO JEDENÁSTKA“ PO NOVOM


DKR Tuning Porsche 911 Turbo
Už len sériový dizajn novej 911-tky (997) dokáže nahnať husiu kožu a to sme „len“ pri verzii Turbo Coupé. No chlapci z firmy DKR Tuning vedia, ako zaujať nielen svoje okolie a tak opatrili tohto žrebca sadou nových, nápadných a dobre vyzerajúcich plastov.

Pod predným nárazníkom sa snúbi nový podnárazník s dvojicou plutiev po jeho stranách, ktorých funkciou nie je iba dobre vyzerať, ale taktiež korigovať prúdenie náporového vzduchu. Ten sa svojim spracovaním hodí k celkovému prevedeniu karosérie auta viac než dokonale.

Už na začiatku som mal spomenúť, že úprav exteriéru nie je vôbec veľa a tuner sa tak vybral cestou menej je viac. Nie každý vie prostredníctvom zopár doplnkov vytvoriť z auta ozaj ostrý superšport, no firma DKR Tuning sa radí k tým, čo to vedia. Na čo narážame?

Konkrétne na zadné mohutné krídlo, ktoré sa môže pýšiť svojim vycibreným tvarom, skvele sa hodiacim k dizajnu celého auta. Takto dobre dopasované diely sa len tak často nevidia, navyše ak úpravca nie je vo svete príliš známy. Nesmieme zabudnúť ani na dokonale zapasovaný predný podspojler.

DKR Tuning Porsche 911 Turbo
Neskutočne dobrý dojem z tejto úpravy dotvára krvavo červená farba automobilu s „rýchlymi“ pruhmi v čiernej farbe a dravé na čierno lakované disky.

No asi hlavným lákadlom bude priestor pod zadnou kapotou, resp. budúce tabuľkové hodnoty. Zákazník si môže vybrať z dvoch stage výkonových modifikácií. My sa budeme venovať Stage 2, ktorú si okamžite zamiluje väčšina majiteľov novej 997-čky. Ten zahŕňa preprogramovanú riadiacu jednotku, nový športový výfukový systém a výkonnejší vzduchový filter.
Vďaka týmto modifikáciám dosahuje tento preplňovaný boxer výkon úžasných 540 konských síl a až 775 Nm točivého momentu, čo je oproti sériovke dosť výrazný nárast. Na želanie zákazníka je možné vozidlo ešte dovybaviť športovým pružením od firmy H&R.

No skutočnou čerešničkou tejto exkluzívnej torty sú disky. Nesú označenie Cargraphic RS, zložené sú z dvoch časti a ich rozmery činia 8,5 x 19 palcov a 235/35 R19 vpredu a 11,5 x 19 palcov a 305/30 R19 vzadu. Stredová časť diskov je lakovaná na čierno, čo sa ku výraznej červenej karosérii dokonale hodí.


DKR Tuning Porsche 911 Turbo 997 DKR Tuning Porsche 911 Turbo 997 DKR Tuning Porsche 911 Turbo 997 DKR Tuning Porsche 911 Turbo 997 DKR Tuning Porsche 911 Turbo 997


Fotogaléria Porsche 997 TT od DKR Tuning:
Wallpaper s námetom Porsche 997 TT DKR Tuning:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ako na vás pôsobí Porsche 911 Turbo podaní DKR Tuning? Hlasujte, nech vieme aj váš názor:


Viac informácií k značke Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10089x    hodnotenie: 21/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt