support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche 911 Singer Vehicle Design - znovuzrodenie legiend realitou logo porsche

Porsche 911 Singer Vehicle Design - znovuzrodenie legiend realitou

01.Nov.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Firma Singer Vehicle Design si pred približne dvoma rokmi dala záväzok, že sa bude venovať klasickým modelom Porsche s rokom výroby nižším ako 1994. Teraz prichádzajú prvé modely, ktoré sú dôkazom toho, že firma svoj záväzok naplnila úplne do bodky a za ostatné dva roky urobili autori tejto krásnej myšlienky poriadny kus práce.

Tradičné tvary karosérie Porsche 911 vyrábané od šesťdesiatych do konca osemdesiatych rokov pozná snáď každý a iste budete súhlasiť, ak napíšeme, že ide o stále krásne krivky, ktoré dokonale vystihujú dobu tohto klasického športového kupé. Porsche 911 z daného obdobia je dnes už pomaly vo veteránskom veku, čo mu rozhodne na hodnote neuberá, skôr naopak. V Singer Vehicle Design si myslia presne to isté a tak sa rozhodli, že zopár exemplárov zachránia od neistého konca a uvedú ich do takého stavu, ako keď schádzali z výrobnej linky. A keď už, prečo im jemne nepridať aj niekoľko moderných prvkov a urobiť z nich skutočný klenot, po ktorom by túžil snáď každý zarytý automobilový fanúšik? S množstvom skúseností, finančných prostriedkov a času sa do toho páni zo Singer Vehicle Design mohli pustiť. A výsledok naozaj stojí za to!

Porsche 911 Singer: perfektne spracovaná karoséria


Najprv sa pristavme pri karosérii tohto exempláru, ktorú pokrýva tradičný biely lak s čiernymi nápismi Porsche a neodmysliteľné chrómové doplnky. Musíme poznamenať, že karoséria prešla kompletnou renováciou, tvorcovia sa vo veľkej miere rozhodli použiť karbón miesto tradičnej ocele, čo tomuto klasikovi ubralo na hmotnosti. Diely, ako napríklad dvere, ktoré sú aj naďalej z ocele, boli ošetrené protikoróznym lakom a upravené tak, aby ich materiál „prežil“ ďalšie desiatky rokov. Pripomeňme, že pre ponechanie oceľových dverí sa rozhodlo najmä vďaka ich mimoriadnej pevnosti, ktorou sa vyznačovali už od výroby. Navyše, pre lepšie jazdné vlastnosti a vyššiu bezpečnosť posádky sa rozhodli v Singer Vehicle Design spevniť celý skelet.

porsche 911 singer vehicle design

Iste uznáte, že čo sa týka karosérie, tu odviedli páni zo Singeru veľmi veľa práce, s potešením ale môžeme konštatovať, že podobnú snahu mali aj pri ostatných dieloch. Ozajstný poklad sa ukrýva pod zadným vekom, kde sa nachádza kompletne renovovaný 3,6 litrový vzduchom chladený šesťvalec pôvodom z roku 1990. Tí, čo mali s týmto autom nejakú skúsenosť si iste pamätajú typický zvuk tohto vzduchom chladeného agregátu, ktorý Porsche sprevádzal prakticky až do konca deväťdesiatych rokov. Čo sa týka motora, Singer v tomto prípade ponúka tri typy a to agregát s objemom 3,6 l resp. 3,9 l.

Porsche 911 Singer sa môže pochváliť poriadnym výkonom


Spomínané agregáty sú ponúkané v troch výkonnostných variantoch: 300 koní, 380 koní a 425 koní. Silu daného agregátu na kolesá zadnej nápravy distribuuje kvalitná šesťstupňová prevodovka Getrag G50 schopná preniesť krútiaci moment zodpovedajúci až 950 Nm.

porsche 911 singer vehicle design

Pripomeňme, že pri najsilnejšej motorizácii sa toto Porsche môže pochváliť maximálnym krútiacim momentom 460 Nm. Hmotnosť je vďaka použitým moderným kompozitným materiálom na veľmi rozumnej hodnote a nepresahuje 1 100 kg. V praxi to znamená perfektné jazdné parametre v kombinácii s výkonnými agregátmi. Porsche 911 Singer s najsilnejším šesťvalcom s výkonom 425 koní vie narobiť poriadnu show, pretože zrýchlenie z 0 na 100 km/h mu stačí len 3,9 sekundy, maximálna rýchlosť zas atakuje hranicu 280 km/h. Myslíme si, že tieto parametre bohato stačia na to, aby bola jazda v tomto úžasnom klasickom Porsche 911 nezabudnuteľným zážitkom.

Od mimoriadne atraktívnej zadnej časti s motorom sa posuňme k podvozku, ktorý bol v značnej miere upravený. Porsche 911 dostalo od Singeru zavesenie kolies MacPherson a pružiny Eibach, výmeny sa dočkali aj tlmiče a stabilizátory. Dá sa teda povedať, že pod klasickým vzhľadom sa ukrýva naozaj hojný počet relatívne moderných prvkov. Porsche 911 Singer vyznáva klasiku aj čo sa týka kolies. V ponuke je tradičný päťlúčový typ 17-palcových diskov Zuffenhaus v čiernom alebo svetlom prevedení. Pre vyššiu bezpečnosť opatril úpravca toto vozidlo kvalitným brzdovým systémom Brembo.

porsche 911 singer vehicle design

Čo sa týka farby karosérie, tu si môžete vybrať z tradičných odtieňov, medzi ktorými samozrejme nechýba biela, zelená a ani tradičná oranžová. Ďalšou možnosťou je dokúpiť si aj prevedenie ozdobené športovými pásmi, pri ktorých má záujemca na výber až z 12 farebných odtieňov.

Porsche 911 od Singer Vehicle Design: moderna v interiéri


Teraz už poďme nazrieť do interiéru, ani tomu sa úpravca nevyhol. Aj tu za sebou zanechal úžasný kus práce, čo môžeme vidieť na vynikajúcom prevedení, ktoré je dotiahnuté do najmenšieho detailu. V tradične spracovanom kokpite môžete počítať s najkvalitnejšou kožou a koženými ozdobnými obkladmi. Výnimkou nie sú ani kvalitné športové sedadlá so zvýrazneným bočným vedením a karbónovou kostrou. Športový volant MOMO Prototipo Nuovo patrí k špičke a to navyše aj v kombinácii s kvalitným koženým obložením a ozdobným obšitím. Dobové stvárnenie interiéru je jednoducho na veľmi vysokej úrovni a vidieť to naozaj všade kam sa pozriete, mimochodom aj na budíkoch, ktoré odpovedajú tým zo sedemdesiatych rokov. Jedinečnosť týchto exemplárov spočíva aj v tom, že majú aj zopár moderných prvkov navyše, ako je napríklad klimatizácia, navigácia, či prípojka pre iPod, takže ak aj ste fanúšik moderných technológii v tejto klasike by vám nič podstatné chýbať nemalo.

Čo viac dodať? Porsche 911 od Singer Vehicle Design je poriadny kus klasického auta, ktorý by sa mal dostať naozaj len do dobrých rúk nejakého zberateľa. Kvalitnému prevedeniu samozrejme odpovedá aj cena, ktorá sa približuje k hranici 146 tisíc eur.

porsche 911 singer vehicle design

porsche 911 singer vehicle design

porsche 911 singer vehicle design

porsche 911 singer vehicle design

porsche 911 singer vehicle design

Porsche 911 Singer v galérii:singer vehicle design logo

Singer Porsche 911 - promo video:Váš názor toto Porsche 911 v retro-úprave od Singer Vehicle Design? Nech sa páči, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Singer Vehicle Design, tak navštívte našu podstránku:

SINGER VEHICLE DESIGN


Viac informácií k možným úpravám áut značky Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5621x    hodnotenie: 11/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt