support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche 911 RSR – vylepšený pretekársky špeciál na cestné automobilové okruhy logo porsche

Porsche 911 RSR – vylepšený pretekársky špeciál na cestné automobilové okruhy

06.Jun.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Porsche definitívne ukončilo prípravy na nastávajúcu sezónu. Strhlo plachty zo svojej najnovšej cestnej zbrane, ktorá sa blysne na vytrvalostných pretekoch. Ostré Porsche 911 RSR zároveň nesie spomienku na svojich predchodcov a automobilka si ním pripomína významné jubileum.

Nové Porsche 911 RSR prichádza s tými najvyššími ambíciami, namierené má na preteky World Endurance Championship a predvedie sa aj na 24-hodinovke Le Mans. Ľahučké GT, pri ktorom tvorcovia pracovali najmä na ideálnom rozložení hmotnosti si trúfa prekonať tie najvyššie méty. Porsche 911 RSR postavené na siedmej generácii modelu 911 prichádza s ešte lepšou technikou než jeho predchodca. Z minulého roka si môžete pamätať špeciál 911 GT3 RSR, táto novinka sa v porovnaní s ním môže pochváliť lepšou aerodynamikou, nižšou a lepšie rozloženou hmotnosťou.

Porsche 911 RSR prichádza s vylepšeniami osvedčenej techniky


V súčasnosti bola potvrdená výroba dvoch exemplárov, ktoré bude používať tím Porsche AG Team Manthey. Ako sme už vyššie spomenuli, nasadené budú na šampionáte World Endurance Championship a 24-hodninovke Le Mans. Najnovšie Porsche 911 RSR však nesie ešte jedno posolstvo, automobilka si ním pripomína 50 rokov od prvého uvedenia modelu 911. Naznačujú to výrazné sivo-červené polepy, ktoré zobrazujú číslo 50 pri pohľade zhora.

Stuttgartský športový špeciál neskrýva príbuznosť so svojim sériovým súrodencom. Dostal samozrejme aerodynamický bodykit, nastaviteľný spojler, či ostatné doplnky, ktoré z neho robia profesionálne športové náčinie. Všetky doplnky boli pritom vyvíjané maximálne citlivo, aby bol dosiahnutý ich účel a zároveň aby bola výsledná hmotnosť tohto vozidla čo najnižšia a podarilo sa ju čo najlepšie rozložiť. Práve preto je drvivá väčšina doplnkov vyrobená z kvalitných uhlíkových vláken, ušetriť sa podarilo aj výmenou okien za ľahké polykarbonátové. Odľahčené materiály nájdete tiež v interiéri, kde sa nachádza len to najnevyhnutnejšie.

Plochý šesťvalec s Porsche 911 RSR dostal účinnejšie chladenie


Nové Porsche 911 RSR prichádza s osvedčenou technikou, netreba čakať žiadne revolučné zmeny, skôr doladenie toho, čo sa ukázalo ako vynikajúce už v minulosti. Srdcom tohto špeciálu výkonný 4.0-litrový šesťvalec typu boxer, ktorý je zo seba schopný vydať maximálny výkon 343 kW/460 koní. Motor disponuje vylepšeným systémom nasávania zároveň dostal účinnejší chladič, ktorý je umiestnený na stred prednej časti, vďaka čomu pracuje efektívnejšie.

Rovnako ako aj sériové prevedenie, aj tento špeciál má oproti svojmu predchodcovi o 10 cm dlhší rázvor. Lepšie jazdné vlastnosti si zas tvorcovia sľubujú od novej prednej nápravy s trojuholníkovými ramenami, ktoré nahradili tradičné riešenie McPherson. Konštruktéri sa zamerali aj na ľahkú výmenu jednotlivých dielov, ktorá je pri vytrvalostných pretekoch kľúčovou záležitosťou. Vďaka špeciálnemu uchyteniu jednotlivých dielov karosérie je v prípade potreby ich výmena rýchla a jednoduchá. Konštruktéri vkladajú do Porsche 911 RSR veľké nádeje, treba uznať, že vskutku oprávnene...

porsche 911 rsr

porsche 911 rsr

porsche 911 rsr

porsche 911 rsr

porsche 911 rsr

porsche 911 rsr

porsche 911 rsr

Fotogaléria Porsche 911 RSR:Ako na vás pôsobí vylepšená verzia 911 Porsche RSR pre cestné okruhy?


Viac informácií o autách značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1889x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt