support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche 911 RSR – nový pretekársky špeciál pre rok 2017 logo porsche

Porsche 911 RSR – nový pretekársky špeciál pre rok 2017

10.Dec.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Automobilka Porsche iba nedávno strhla plachty zo svojho nového pretekárskeho špeciálu. Je ním model 911 RSR, ktorý sa dočkal generačnej obmeny a prináša viacero celkom prekvapivých noviniek. Jednou z nich je aj samotné umiestnenie motora. Okrem toho ponúkne nové Porsche 911 RSR aj vyšší výkon a lepšie jazdné vlastnosti. Poďme ale pekne po poriadku.

Porsche 911 RSR budete môcť už začiatkom roka vzhliadnuť na okruhu a to konkrétne na vytrvalostných pretekoch v Daytone. V rámci nadchádzajúcej sezóny sa ale dočká zaradenia aj v sérii FIA World Endurance Championship, ktorej súčasťou je aj 24-hodinovka v Le Mans a taktiež aj v americkej sérii IMSA. Podľa slov výrobcu je Porsche 911 RSR na tieto vytrvalostné preteky vybavené viac než slušne, poďme sa preto pozrieť, čo všetko tento špeciál ponúkne.

Po vizuálnej stránke vychádza novinka zo sériového prevedenia, nechýba však športový bodykit, nastaviteľný spojler a prepracované aerodynamické doplnky. Všetky doplnky boli navyše dôkladne testované. Z pohľadu celkových zmien má špeciál iba pramálo spoločné so sériovou 911-stkou. Vonkajšie panely karosérie sú vyhotovené z plastu, pričom ich vybrané časti sú vystužené karbónom. Vo výbave nechýba prepracované odvetrávanie interiéru a odľahčené okná. Suverénne najviac noviniek nájdeme ale v zozname výbavy a použitej techniky.

Porsche 911 RSR prichádza s motorom umiestneným pred zadnou nápravou


Srdcom tohto športiaka je atmosférický plochý šesťvalec s objemom 4.0 l. Veľkým prekvapením však bolo umiestnenie motora pred zadnú nápravu. Agregát sa dokáže postarať o maximálny výkon 510 koní, ktorého prenos na kolesá zadnej nápravy zabezpečuje 6-stupňová sekvenčná prevodovka. Vráťme sa však ešte k samotnému uloženiu motora. Výrobca toto riešenie zdôvodnil najmä lepším rozložením hmotnosti a získaním väčšieho priestoru na aerodynamické úpravy zadnej časti. Aj vďaka spomínanému umiestneniu bolo možné využiť dostatočne veľký difúzor.

porsche 911 rsr 2017

Samozrejmosťou je plne nastaviteľný podvozok, pričom jednou z noviniek uľahčujúcou ovládanie tohto špeciálu je elektrohydraulický posilňovač riadenia. O bezpečné spomalenie či zastavenie sa v Porsche 911 RSR stará posilnená brzdová sústava a jazdec sa v tomto ohľade bude môcť spoľahnúť na brzdové kotúče s priemerom 390 mm vpredu a 355 mm vzadu. K brzdám ešte dodajme že vpredu je toto Porsche vybavené 6-piestikovými a vzadu 4-piestikovými strmeňmi.

porsche 911 rsr 2017

Porsche 911 RSR má čo ponúknuť aj v smere vnútornej a bezpečnostnej výbavy. Okrem prepracovanej klietky a hasiaceho systému si pozornosť zaslúži aj široká paleta elektronických doplnkov. Tomuto modelu nechýba klimatizácia, vyhrievané čelné sklo, elektricky nastaviteľné spätné zrkadlá, či monitorovanie tlaku v pneumatikách. Prítomný je aj protikolízny radarový systém. Porsche 911 RSR je vybavené aj systémom, ktorý sleduje všetky funkcie vozidla týkajúce sa jazdy. Výrobca ho obdaril aj vonkajšími LED svetlometmi. Elektronikou sa skrátka nešetrilo, no aj napriek tomu je hmotnosť Porsche 911 RSR iba 1 243 kg.

porsche 911 rsr 2017

Výrobca sa pochválil, že testovaniu nového Porsche 911 RSR venoval veľmi veľa času. Počas skúšok sa s ním podarilo najazdiť vyše 35 tisíc kilometrov a tak je na nadchádzajúcu sezónu vytrvalostných pretekov dôkladne vybavený.

porsche 911 rsr 2017

porsche 911 rsr 2017

porsche 911 rsr 2017

porsche 911 rsr 2017

Nové Porsche 911 RSR (2017):Pokiaľ si chceš takto športovo upraviť svoje auto, kontaktuj nás, radi ti pomôžeme:

cobra tuning kontakt


Ako sa ti páči toto Porsche 911 RSR?


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 1569x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt