support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche 911 GT3 Prior Design – 996 PD3 ako dokonalá konverzia na 997 logo porsche

Porsche 911 GT3 Prior Design – 996 PD3 ako dokonalá konverzia na 997

26.Nov.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber


Tuning ako taký ponúka neobmedzené množstvo spôsobov, ako vyjadriť svoju osobnosť, resp. ako dať navonok to, čo milujeme. Nie nadarmo sa hovorí, koľko ľudí, toľko chutí. Nemecká firma Prior Design si svoje chute ukája tuningom tých najprestížnejších značiek, z ktorých občas vytvorí, dá sa to kľudne pomenovať „iný model“. Predstavujeme vám obľúbené Porsche 911, z ktorého sa pomocou zlatých ručičiek úpravcov stalo žiadané Porsche 996.

Porsche 911 GT3. Toto slovné spojenie evokuje v ľuďoch množstvo prívlastkov. Svalnatý, monštrózny, slávny atď. Sú to tie správne slová? Na to si musí odpovedať každý zvlášť, pretože toto auto pôsobí na každého ináč. Porsche 911 GT3-ka je najvýkonnejším ponúkaným autom tejto značky a segmentu (vzhľadom na litrový výkon). Veď sa ani niet čomu diviť, pretože nie náhodou nesie v označení synonymum GT. Vzrušujúci dizajn, to je to, čo vás prvé na tomto aute zaujme. Vyzerá ozaj športovo, pričom toto auto športové v skutočnosti je. Všetky detaily majú svoje vopred stanovené miesto a plnia vopred určené funkcie.

Takýto dizajn zodpovedá adekvátnemu výkonu. Toto Porsche sa za svoju výkonový potenciál vôbec nemusí hanbiť. Jeho pohonné ústrojenstvo tvorí šesťvalcový 3,6-litrový motor s variabilným časováním ventilov, titánovými ojnicami, atď. Jednoducho povedané, vedomosti a skúsenosti, ktoré sa z pretekárskeho okruhu preniesli na bežné cesty. Vďaka takejto profesionálnej výbave sa výkon tohto tátoša vyšplhal na krásnych 415 konských síl (305 kW) pri vysokých 7600 ot./minútu, pričom ani krútiaci momentom sa za svoju hodnotu 405 Nm nemusí vôbec hanbiť. S takýmto ústrojenstvom beží čas rýchlejšie. Z nuly na stovku toto auto zrýchli za 4,3 sekundy a maximálka sa zastaví na hodnote 310 km/h.

PRIOR DESIGN PORSCHE 996 PD3


Firmu Prior Design si budú niektorí milovníci pamätať z minulého ročníka Essen Motor Show, kde firma predstavila bodykit, ktorý premení „obyčajnú“ 911-tku na nefalšovanú 911 GT3. Pre tých, ktorý o tejto firme nevedia len doplníme, že ich náplňou práce ja tuningová a stylingová úprava áut značiek Audi, BMW, Ford, Jaguar, Lamborghini, Maserati, Mercedes-Benz, Mini, Porsche a Volkswagen. V portfóliu firmy nájdeme taktiež disky a výfukové systémy ich vlastnej produkcie. Ale vráťme sa späť k nášmu bodu záujmu.

Najnovším počinom tejto nemeckej firmy je konverzia populárneho modelu 911 (opäť) na model 996 PD3 a to použitím špecifického bodykitu.

Ináč povedané, konverzia na faceliftový model 997.

Auto v prvom rade dostalo nový predný nárazník s masívnymi vetracími otvormi, ktorý je doplnený o karbónové prvky v podobe spodnej lišty a priečok bočných otvorov. Pridané boli aj štýlové prahové nástavce, ktoré dobre ladia s premenenou zadnou časťou vozidla. V nej sa dobre vyníma masívny nárazník s bočnými odvetrávacími otvormi, doplnený o dizajnovo zaujímavé koncovky športového výfukového systému Prior Design. Celú túto parádu dotvárajú viacdielne kované disky v čierno striebornej farebnej kombinácií, ktoré firma vie dodať v takmer akejkoľvek veľkosti, na požiadanie. Navyše, podvozok je znížený o celých 30 mm, takže o športový vzhľad naozaj nie je núdza.

porsche 911 gt3 996 pd3 prior design

porsche 911 gt3 996 pd3 prior design

porsche 911 gt3 996 pd3 prior design

porsche 911 gt3 996 pd3 prior design

porsche 911 gt3 996 pd3 prior design

prior design logo

Ako na vás pôsobí Porsche 911 GT3 ´996 PD3´ v úprave od Prior Design?


Viac informácií k značke Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Prior Design, tak navštívte našu podstránku:

PRIOR DESIGN tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textu: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5126x    hodnotenie: 7/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt