support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Porsche 911 GT3 RS - prikrášlený klasik logo

Porsche 911 GT3 RS - prikrášlený klasik

03.Jan.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Čo napadne každého z nás, keď začuje slovíčko Porsche. Nech si vraví každý, čo chce, za obeť určite padnú slová ako rýchlosť, výkon, dynamika, krása, klasika atď. Slov, ktorými by sa dala charakterizovať značka Porsche, je nespočetne veľa, preto nech sa zamyslí každý sám. Tieto autá sú odjakživa symbolom prestíže a hlavne výkonu, ktorý sa vyníma v skvelých dizajnérskych šatách. Klobúk dole pred mužom menom Ferdinand Porsche, ktorý stojí za celou touto parádou. Práve on začal tento nekonečný športový seriál, ktorý sa tak skoro neskončí. Porsche začínalo s rýdzo športovými autami, ktoré sú dodnes tak populárne, že cena jedného takéhoto kusu z čias minulých, sa môže vyšplhať do poriadnej výšky. Pri slove šport Porsche ostalo aj do dnešných čias a stal sa tak jedným z najväčších a najpopulárnejších výrobcov športových žihadiel. Porsche sa pri menách ako Lamborghini, Lotus, Ferrari atď. nikdy nestratí. Najnovšie modely z dielne nemeckého Porsche pozná určite väčšina motoristov aj laikov. Tie rinčiace nízke strely, ktoré len tak „prefujazdia“ okolo...presne o tom hovorím :-). Avšak niekomu sa aj toto môže zdať málo. Vtedy prídu na rad rôzne tuningové firmy, poprípade materská automobilka ponúkne o niečo viac, v takmer pôvodnom šate. Reč je o vylepšenej verzii Porsche 911 GT3 s prívlastkom RS.

NIEČO O PORSCHE


Kto by nepoznal automobilku Porsche. Slávne nemecké superšporty, ktoré uzreli svetlo sveta už v roku 1948, vďaka Ferdinandovi Porsche. Odvtedy sa Porsche preslávilo po celom svete a dodnes sú jeho vozy najvyhľadávanejšie spomedzi všetkých výrobcov. Niet sa čomu diviť, pretože každý jeden vyrobený kus, má v sebe čosi tajomné. Skrýva v sebe kus histórie, prestíž a neľahkú cestu nahor v nemilosrdných podmienkach. Stačí sa pozrieť na vozy ako 1948 Porsche 356, 1981 Porsche 924 Turbo, Porsche 911 Targa, séria 911 atď. a hneď je jasné, čo sa vám snažím povedať.

Tak či onak, Ferdinand Porsche vedel, čo chce a následne aj vedel, čo robí. Nech si každý vraví čo chce, chcem vzdať hold a venovať pamiatku tomuto otcovi superšportových automobilov. Ferdinand Porsche je ďalším z otcov automobilovej histórie. Česť jeho pamiatke a veľa úspechov jeho nástupcovi, synovi, Ferrymu Porsche.

PORSCHE 911 GT3


porsche 911 gt3 rs
Porsche 911 GT3. Toto slovné spojenie evokuje v ľuďoch množstvo prívlastkov. Svalnatý, monštrózny, slávny atď. Sú to tie správne slová? Na to si musí odpovedať každý zvlášť, pretože toto auto pôsobí na každého ináč.

Porsche 911 GT3-ka je najvýkonnejším ponúkaným autom tejto značky a segmentu (vzhľadom na litrový výkon). Veď sa ani niet čomu diviť, pretože nie náhodou nesie v označení synonymum GT.

Vzrušujúci dizajn, to je to, čo vás prvé na tomto aute zaujme. Vyzerá ozaj športovo, pričom toto auto športové v skutočnosti je. Všetky detaily majú svoje vopred stanovené miesto a plnia vopred určené funkcie. Dizajn sa nesie v duchu oblých, no zároveň dravo pôsobiacich líniach, ktoré sú dobre viditeľné na športovom prednom nárazníku, ktorý má svoje špecifické otvory, ktoré sú navyše doplnené spodným difúzorom. Klasické retro-okrúhle svetlomety v čírom podaní len dotvárajú odvážne línie prednej časti. Uhladený bok auta svedčí o decentnom chovaní auta, ale...v pokoji. Ľahko sa vám môže stať, že sa ocitnete v situácií, kedy budete môcť pomerne dlho skúmať línie zadnej časti auta.

Minimálne dovtedy kým vodič tohto žihadla nepritlačí plyn aspoň do polovice. Prídete na to, že precízne navrhnutý aerodynamický dizajn sa ideálne hodí k prívlastku GT. Štvorica otvorov predelená dlhou priečkou, dvojica koncoviek výfukov situovaných v strede nárazníka, veľké dvojité krídlo, to všetko sú detaily a prvky, ktoré budete mať možnosť zahliadnuť a ktoré robia toto auto takým výnimočným. Nezabudnime avšak na 10-lúčové 19-palcové GT3 disky (8,5 Jx19 vpredu a 12 Jx19 vzadu), ktoré dotvárajú tento nezabudnuteľný zážitok z tohto auta.

porsche 911 gt3 rs
Takýto dizajn zodpovedá adekvátnemu výkonu. Toto Porsche sa za svoju výkonový potenciál vôbec nemusí hanbiť. Jeho pohonné ústrojenstvo tvorí šesťvalcový 3,6-litrový motor s variabilným časovaním ventilov, titánovými ojnicami, atď. Jednoducho povedané, vedomosti a skúsenosti, ktoré sa z pretekárskeho okruhu preniesli na bežné cesty. Vďaka takejto profesionálnej výbave sa výkon tohto tátoša vyšplhal na krásnych 415 konských síl (305 kW) pri vysokých 7600 ot./minútu, pričom ani krútiaci momentom sa za svoju hodnotu 405 Nm nemusí vôbec hanbiť. S takýmto ústrojenstvom beží čas rýchlejšie. Z nuly na stovku toto auto zrýchli za 4,3 sekundy a „maximálka“ sa zastaví na hodnote 310 km/h.

Otázne však je, čo sa stane, keď ani skratka GT3 v názve nestačí. Niekomu by sa možno zapáčilo, keby sa tam vyskytovalo aj slovko RS. Ten niekto je samotná automobilka Porsche, ktorá sa rozhodla ponúknuť svojim potenciálnym zákazníkom vylepšenú verziu svojho GT-čka. Jedná sa o mierne upravené Porsche 911 GT3 RS, kde sa sériový závodný potenciál 911-tky GT3 dokonale využil.

Aj laikovi je jasné, že Porsche 911 GT3 bolo zbavené všetkých komfortných prvkov a tvorí tak ideálny základ pre ďalšie úpravy. Porsche to patrične využilo a pustilo sa do modifikácie tohto modelu.

porsche 911 gt3 rs
Interiér je taktiež klenotom tohto auta. Športové škrupinové sedadlá (10 kg) z karbónu soset-bodovými bezpečnostnými pásmi, ochranná klietka, trojramenný volant, hasiaci prístroj, vypínač akumulátoru a mnoho iného, toto všetko nájdete vnútri tohto žihadla. Navyše, príjemne vás naladí Alcantara, karbón a pravá koža. Čo viac si človek môže priať. Pohonná jednotka ostala tá istá, avšak prešla drobnými úpravami ako zväčšený priemer škrtiacich klapiek, nové kompletné výfukové potrubie s menším protitlakom a optimalizované hlavy valcov. Vďaka týmto "drobnostiam" sa zväčšilo maximum otáčok z pôvodných 8200 na 8400 ot./minútu a taktiež sa zlepšil šprint z nuly na stovku o jednu desatinu sekundy, čiže nových 4,2 sekundy. To je asi tak všetko z oblasti performance stránky. Ostatok sa týkal skôr optických zmien a bezpečnosti.

Lakovanie karosérie je teraz ponúkané v štyroch štýlových farbách, bohužiaľ bez dravej bielej a to: zelená, čierna, strieborná a oranžová. Taktiež modifikované boli aj disky, v ktorých strede sa už vyníma logo RS a maľované sú pritom tajomnou čiernou. Azda najvýraznejšími modifikáciami je charakteristická zadná časť, v ktorej sa naplno prejavila redukcia hmotnosti.

A to v podobe ešte väčšieho, no karbónového športového krídla, polykarbonátového skla a aj keď to znie paradoxne, tak aj v podobe rozšírenia blatníkov. Tie sú oproti pôvodným širšie o 44 mm, pričom musela byť zákonite rozšírená aj zadná náprava. To samozrejme prispelo k lepšej stabilite a to hlavne v zákrutách a celkovo k lepším jazdným vlastnostiam.

Zmeny, aj keď skromné, sa dotkli aj interiéru a to v podobe celo-karbónových športových sedadiel v prevedení Alcantara a hliník, podľa karosérie maľovaný ochranný rám a iné prvky, ukazovateľ polohy volantu. To bolo nové Porsche 911 GT3 RS.

Fotogaléria Porsche 911 GT3 RS:


Wallpaper s námetom Porsche 911 GT3 RS:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo poviete na nové Porsche 911 s označením GT3 RS? Prosím, hlasujte:Viac informácií k značke Porsche vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10073x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt