support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche 911 GT3 Cup - športová sága na želanie pokračuje logo porsche

Porsche 911 GT3 Cup - športová sága na želanie pokračuje

29.Sep.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Stuttgartská automobilka Porsche, resp. jej športová divízia nie je na poli motoršportu žiadnym nováčikom a v početných pretekoch sa jej stajni darilo držať perfektné pozície. Porsche 911 GT3 sa vyrába prakticky už od roku 1999 a samozrejme aj dnes, aj keď už s početnými premenami. Duch tohto auta sa však zachoval – poskytnúť jazdcovi čistý výkon, precízne spracovanie a typickým nemeckým spôsobom kvalitnú techniku. Inak to nie je ani v prípade najnovšieho Porsche 911 GT3 Cup, ktoré je určené nielen profesionálom, ale aj bežným ľudom, ktorí sa chcú ísť z času na čas poriadne vyblázniť na okruh. Zámer bol jasný už pred pár rokmi, keď sa verzia Cup rodila – postaviť bezkonkurenčné profesionálne pretekárske auto a zároveň dopriať zážitok z jazdy takým autom aj iným, než full-time pretekárom. Poďme sa pozrieť na novinku pre rok 2012.

PORSCHE 911 GT3 CUP - RODIACA SA LEGENDA


Ako sme už v úvode načrtli Porsche 911 GT3 má relatívne dlhú tradíciu a verzia s prívlastkom Cup je jednoznačne jej súčasťou. Predstavitelia automobilky o nej sami hovoria, že ide o predajne veľmi úspešný model a preto venujú jeho vývoju aj patričnú pozornosť. Za úspešnosť predaja hovoria aj čísla – od začiatku predaja týchto verzii sa ich už predalo viac ako 2 200 kusov, čo je v oblasti motoršportu vynikajúci výsledok. Samozrejme aj takto silným predajom treba ešte trochu pomôcť a to bude mať za úlohu najnovšia verzia, ktorá sa už pomaly chystá na trh a v súčasnosti je už možné si ju aj objednať. Stuttgartská novinka priamo vychádza z modelového radu označovaného 997, ktorý sa vyrába od roku 2006. Samozrejme v súčasnosti už vtedajšia podoba nestačí, preto museli prísť nielen novinky technického ale aj vzhľadového charakteru. Veľkú revolúciu však nečakajte.

PORSCHE 911 GT3 CUP - ROVNAKÝ VÝKON A JEMNÁ ZMENA DIZAJNU


Zmeny zovňajšku sú pritom veľmi jemné, miernym vylepšením prešiel len predný a zadný nárazník, inak ale nemôžeme povedať, že by mu niečo chýbalo, je to jednoducho čistokrvný športiak telom aj dušou. Do bitky o solventných záujemcov sa najnovšie Porsche 911 GT3 Cup púšťa s radou noviniek a posilnenými schopnosťami odolať ešte tvrdším a náročnejším podmienkam. Vďaka novej 100 litrovej nádrži FT3 bude tento model ešte vhodnejší na vytrvalostné preteky. Bezpečnostná palivová nádrž sa bude plniť zvrchu cez otvor v prednej kapote a okrem vylepšeného systému, ktorý tankovanie urýchľuje, sa isté zlepšenie prejavilo aj pri posudzovaní bezpečnostných štandardov.

porsche 911 gt3 cup tuning

Keď už sme načrtli tému palivovej nádrže, pokojne môžeme pokračovať motorom, v priestore pohonného agregátu sa však toho veľa nezmenilo a Porsche 911 GT3 Cup prichádza aj do nového roka s rovnakým výkonom 450 koní/331 kW pri 8 500 ot./min. Len pripomeňme, že vzadu sa o pohon tohto športovca stará atmosférický plochý šesťvalec s objemom 3,8 l. Pribudla však lepšia výfuková sústava s novým športovým katalyzátorom.

Porsche 911 GT3 Cup samozrejme disponuje plne nastaviteľným podvozkom, stabilizátory je možné nastaviť až siedmimi rôznymi spôsobmi tak, aby čo najlepšie vyhovovali jazdcovi, či podmienkam trate. Štandardom sú v tomto prípade 18-palcové kolesá a športové pneumatiky Michelin a o bezpečné spomalenie, či zastavenie, sa postará nová sústava keramických bŕzd PCCB.

Podľa oficiálnych informácii k zmenám nedošlo ani v kokpite, ten je aj naďalej prispôsobený tak, aby mal pretekár všetko po ruke. Priestoru pred šoférom kraľuje veľký multifunkčný displej, ktorý informuje o všetkom dôležitom. Výhodou je aj športový volant nastaviteľný v dvoch osách, podobne ako je to aj u bežných vozidiel.

Športovú „911-ku GT3 Cup“ budeme samozrejme aj naďalej môcť vidieť na okruhoch v rukách profíkov. Už o pár týždňov budú vybraným pretekárskym tímom dodané prvé kusy a s týmto modelom by sme sa mali v budúcoročnej sezóne stretávať aspoň na trinástich rôznych podujatiach. Ak máte vážny zálusk na tento model, vedzte, že si musíte pripraviť aspoň 162 tisíc eur a to v cene pritom ešte nie je započítaná daň. Za tieto peniaze si však môžete byť istý, že dostanete auto, ktoré vás tak skoro neomrzí.

porsche 911 gt3 cup tuning

porsche 911 gt3 cup tuning

porsche 911 gt3 cup tuning

porsche 911 gt3 cup tuning

porsche 911 gt3 cup tuning

porsche 911 gt3 cup tuning

Fotogaléria Porsche 911 GT3 Cup:Bude podľa vás Porsche 911 GT3 CUP dosahovať výborné športové výsledky aj v roku 2012?


Viac informácií o autách značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5826x    hodnotenie: 9/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt