support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Porsche GT2 Speed Wimmer RS – nemilosrdná rýchlosť logo porsche

Porsche GT2 Speed Wimmer RS – nemilosrdná rýchlosť

24.Dec.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Úpravy superšportových vozidiel má vo svojom portfóliu nejedna tuningová firma. Úpravy takýchto áut, rozumej Porsche, Lamborghini, či Ford GT sú dnes viac menej na dennom poriadku. Najnovším hitom tých najodvážnejších firiem je implementácia preplňovania do týchto exotických skvostov alebo výmena za silnejšie turbá, ako napríklad posledný projekt firmy Heffner Performance, Lamborghini Gallardo s viac ako 1000 konskými silami. No sú tu aj ďalšie firmy zaoberajúce sa extrémnymi úpravami, ktorých záľubou je razantné zvyšovanie výkonu, napríklad nemecký Wimmer RS. Jeho posledný projekt nesie názov Porsche GT2 Speed.

Vozidlá Porsche boli vždy obrovským lákadlom pre majetnejších. Porsche je synonymom pre aktívny život s občasnými adrenalínovými „výpadkami“ a kedysi platilo, že kto má Porsche, je pánom všetkých ciest. K týmto autám, obzvlášť k najsilnejšej 911-ke na cestách, modelu GT2 si treba vybudovať vzťah, prihovárať sa mu a rešpektovať ho. Až potom budete schopný sadnúť si za jeho volant.

Nie nadarmo dostalo toto Porsche prezývku „widow-maker“, čo v preklade znamená, že zo žien dokáže ľahko urobiť vdovy. Veď bodaj by nie, keď pod zadnou kapotou mu drieme 3,6 litrový šesťvalec s podporou dvoch turbodúchadiel, ktorého celkový výkon činí 530 konských síl (390 kW) a 680 Nm. Stovka za 3,7 sekundy a maximálka 329 km/h hovoria za všetko.

WIMMER PORSCHE GT2 SPEED


Firma Wimmer RS má za sebou opäť jeden z tých extrémnejších projektov, na ktorom je vidieť, že zmeny sú rozsiahle. Najprv sa pozrime na pohonné ústrojenstvo, ktoré dostalo poriadnu porciu úprav. Aj tu sa potvrdilo akési nepísané pravidlo, že sériový výkon nie je nikdy dostačujúci a Wimmer RS sa tohto držal možno aj viac, ako by bežný smrteľník čakal.

Úpravca sa teda pustil do ladenia už v základe silného agregátu, modifikovaný bol samotný blok motora, ostrejšie sú piesty, ojnice, vstrekovacie trysky, vačkový hriadeľ, sací systém, škrtiaca klapka, nainštalovaný bol nový medzichladič a najsladšou čerešničkou na torte bola inštalácia väčších turbodúchadiel. To si samozrejme žiadalo nový kompletný výfukový systém od zvodov po koniec a modifikovanú riadiacu jednotku. Nárast výkonu je neuveriteľný – 827 koní a 948 Nm! To už vyrazí dych aj tomu najskúsenejšiemu milovníkovi štyroch kolies. Vďaka tomuto upgradu zvládne toto Porsche Biturbo šprint na stovku za 3,38 sekundy a maximálna rýchlosť dosahuje hodnotu 378 km/h, čo už naozaj nie je žiadna sranda.

Upravený bol taktiež podvozok, ktorý dostal komponenty špecialistu H&R a hladký pohyb zabezpečujú sedemlúčové 20-palcové disky Sportec s pneumatikami Dunlop Sport MaxxGT o rozmeroch 235/30-20 vpredu a 325/25-20 vzadu. Auto samozrejme dostalo aj decentné zmeny dizajnu, aj z hľadiska funkčnosti. Zvonku pribudli karbónové spätné zrkadlá, karbónová odtrhová hrana na mohutnom krídle a modifikovaný bol aj zadný nárazník pre potreby dvojice nových koncoviek výfuku. Vnútri pribudli športové sedačky so športovými pásmi.

Mnohých z vás možno napadla otázka, koľko môže stáť takáto extrémna úprava? Nové Porsche GT2 + kompletná prestavba vás príde na milých 281 000,- EUR :-).

porsche 911 gt2 speed wimmer tuning

porsche 911 gt2 speed wimmer tuning

porsche 911 gt2 speed wimmer tuning

porsche 911 gt2 speed wimmer tuning

porsche 911 gt2 speed wimmer tuning

911 Porsche GT2 Speed Wimmer:Váš názor na úpravu Porsche 911 GT2 od nemeckého Wimmer RS ?


Ak chcete ešte viac informácií k úpravcovi WIMMER, tak navštívte našu podstránku:

WIMMER


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6397x    hodnotenie: 2/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt