support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo porsche Shark Werks GT3 RS 3.9 - nadupané Porsche 997 ako zelený žralok logo porsche

Shark Werks GT3 RS 3.9 - nadupané Porsche 997 ako zelený žralok

26.Oct.2009
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Porsche GT3 je solídne delo, ale každý veľmi dobre vie, že to pravé orechové zo Stuttgartu má prívlastok RS. Lenže, čo sa stane, keď na 997 GT3 RS-ke prevŕtate motor o tri decilitre, vymeníte nemalý počet jeho komponentov a opäť to všetko dáte dohromady? Čítajte ďalej, dozviete sa viac.

Keby sme všetku zásluhu prisúdili len kalifornskej firme Shark Werks, nebola by to celkom pravda. Lenže aj napriek tomu za týmto všetkým stoja práve a len tuneri zo Shark Werks, ktorí si dali tú prácu, aby zohnali všetky komponenty a zostavili z nich tohto zeleného žraloka.

Patrilo by sa začať od motora, ktorý tvorí základ celého stroja a okolo ktorého sa to všetko najviac motá. Ako možno viete, v sériovom stave je Porsche 997 GT3 RS vybavené 3,6 litrovým šesťvalcom s protiľahlými piestami. Avšak v Shark Werks sa táto pohonná jednotka nejavila dostatočne výkonná a agilná, takže si ju trochu prikrášlili. No vlastne trochu dosť, pretože objem valcov narástol o 0,3 litra (z 3,6 na 3,9). Teda okrem iného. Tým iným bol fakt, že agregát sa najprv vytiahol z vozidla von, kompletne sa odstrojil, prevŕtal a následne sa osadil novými piestami, piestovými krúžkami, tesnením, vačkami a kopcom ďalšieho, aby sa opätovne zostavil a vrátil naspäť do auta.

Následne GT3 RS 3.9 putoval do skúšobne, kde sa všetko muselo zosúladiť s novým riadiacim softvérom. Výsledkom tejto nekonečnej činnosti sa stala maximálne pružná reakcia motora na podlahu plynového pedálu a v neposlednom rade tiež solídne stádo rovných 500 koní a maximálne otáčky až 8 800 ot/min. Oproti sériovým 415 koníkom a 8.400 otáčkam za minútu to je zjavný rozdiel, ktorý nadobudne na veľkoleposti v tom momente, keď zistíte, že jeho pohonná jednotka je nútená vystačiť si s americkým palivom obsahujúcim maximálne 93 oktánov.

Dôležitosť celému projektu dodal zvučný výfuk ZE Track a pokiaľ ste ozajstnými expertmi na športiaky zo Stuttgartu, určite odhalíte na vozidle pár skromných doplnkov od Cargraphic. Nevyvrátiteľným faktom však zostáva, že Shark Werks GT3 RS 3.9 je o viditeľný kus práce lepší ako jeho stuttgartský originál. Predsa len už sériové prevedenie bolo veľmi solídne, takže práca ladenia bola tým pádom relatívne uľahčená.

porsche shark werks gt3 rs

porsche shark werks gt3 rs

porsche shark werks gt3 rs

porsche shark werks gt3 rs

porsche shark werks gt3 rs

porsche shark werks gt3 rs

porsche shark werks gt3 rs

Shark Werks Porsche GT3 RS 3.9:


Shark Werks GT3 RS 3.9Porsche 997 GT3 RS vs. Shark Werks GT3 RS 3.9 v "súboji" hlasitosti výfukov ;-)Váš názor na upravené Porsche 997 GT3 RS od Shark Werks ? Nech sa páči, hlasujte:


Ostatné úpravy áut značky Porsche nájdete v zozname našich článkov tu:

PORSCHE tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Martina Englerová
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4911x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt