support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo pontiac Pontiac Firebird Redhotflame BIRD - americká krása od tunera Marka logo pontiac

Pontiac Firebird Redhotflame BIRD - americká krása od tunera Marka

11.Mar.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber!!! POZOR !!! AUTO NA PREDAJ !!!

!!! CENA: 13.000,-€ !!!

Vážni záujemcovia píšte na: info@tuning.skČerpajúc popularitu z filmov „Smokey a Bandita“ a seriálu „Knight Rider“, sa stal Pontiac Firebird Trans AM americkým hrdinom na celých 35 rokov.

Príbeh sa začal písať koncom 60-tych rokov, keď sa General Motors rozhodli odpovedať na svojho konkurenta Ford Mustang a začal vyrábať vozy Chevy Camaro a Pontiac Firebird. Nedosiahli síce popularitu a predajnosť Mustanga, no aj napriek tomu vozy prvej generácie (´67-´69) sú dodnes veľmi cenné a vyhľadávané Muscle Cars.

Vynovená druhá generácia vydržala do roku 1981 a vyznačovala sa hlavne silnými motormi až 7,5 l, zvlášť obľúbené boli však motory 6,6 l Trans AM, vyrábané koncom 70 tych rokov. Vonkajší vzhľad „dvojky“ sa veľmi nezmenil, zmeny boli skôr len faceliftového charakteru na predných a zadných maskách. Od roku 1977 dostal Firebird štyri predné svetlomety.

Väčších zmien sa dočkal až vo svojej tretej generácii (´82-´92), ktorá sa predstavila novým modelom s vyklápacími reflektormi a kufrom otvárajúcim sa spolu so zadným oknom. Aj napriek tomu si „trojka“ zachovala svoj nápadný a nezameniteľný americký image. Celkovo boli vyrábané štyri generácie Firebirdov, posledný kus zišiel z výrobného pásu v roku 2002.


Fotogaléria počas úprav - prestavba auta Pontiac Firebird:PONTIAC FIREBIRD Z ROKU 1991 – MARKOVA SRDCOVKA


My vám predstavujeme výnimočný kus z roku 1991, ktorého majiteľ Mark, vyrástol na seriáloch ako „Knight Rider“, či „Miami Vice“. V polovici 80-tych rokov ich bolo možné sledovať len prostredníctvom rakúskej televízie. „Vtedy som takmer ani slovo nerozumel po nemecky, pozeral som to iba kvôli tým americkým autám a už vtedy som podľahol neodolateľnému obdivu a túžbe po US cars“, hovorí. Svoj Pontiac Firebird objavil vlani na internete a išiel poň do Čiech, našťastie voz nebol napadnutý žiadnym „kutilom“.!!! POZOR !!! AUTO NA PREDAJ !!!

!!! CENA: 13.000,-€ !!!

Vážni záujemcovia píšte na: info@tuning.skpontiac firebird redhotflame bird tuning mark

Nie je však prvou a ani jedinou Markovou „amerikou“. Svojou dĺžkou 495 cm a šírkou 189 cm sa „trojka“ oprávnene zaraďuje medzi väčšie autá, no na zadných sedadlách si veľa pohodlia neužijete a to aj napriek označeniu 2+2. Osoba vyššia ako 180 cm by sa dozadu posadila len veľmi ťažko. Vpredu je priestoru dosť a všade v interiéri na vás dýcha atmosféra z konca 80-tych rokov. Štyri veľké budíky v sebe nezaprú, že sedíte v ozajstnom športovom aute, a tak trochu pripomínajú kokpit lietadla. V kufri je dostatočné miesto na batožinu pre dve osoby.

pontiac firebird redhotflame bird tuning mark

Markov Firebird bol už pri predaji vo výbornom stave, no napriek tomu sa rozhodol trochu ho pozmeniť a okrášliť. Na rad prišiel komplet nový lak, airbrush, celkovej úhľadnosti ustúpili originálne emblémy, znaky a lišty. Ako prvé si určite všimnete profesionálne spravené lakovanie sýtočerveným odtieňom. Lak bol pritom nanášaný v troch vrstvách, aby bol zabezpečený čo najlepší výsledok.

pontiac firebird redhotflame bird tuning mark

Do predného nárazníka bolo navyše decentne zapracované denné svietenie Hella, aby sa predĺžila životnosť inak veľmi pôsobivých výklapacích svetlometov. Bočnej línii taktiež pomohlo zavarenie kľučiek, miesto ktorých bolo do auta osadené moderné elektromagnetické otváranie dverí. Oblejšia karoséria teraz pôsobí predsa len trochu uhladenejšie a z veku tohto vozidla rozhodne opticky ubrala. Zmeny však neboli robené len „pre potešenie oka“, ale aj pre lepšiu funkčnosť, takou bola napríklad aj výmena čelného okna spolu s tesnením, keďže zub času sa už postaral o jeho vyššiu priepustnosť. Zozadu si zvlášť pozornosť zaslúži najmä na zákazku upravená koncová časť výfuku Duplex. O celé toto sa postarala firma Cobra Tuning, ktorá sa zhostila svojho diela majstrovsky.

pontiac firebird redhotflame bird tuning mark

K zmenám, vďaka vyššie spomenutej firme, došlo aj v interiéri. Športový chrómovaný volant Grand USA nahradil nepekný volant s airbagom, ktorý síce bol originál, ale pôsobil dojmom, akoby do tohto športiaka ani nepatril. Pôvodný čierny koberec je vymenený za červený a látkové sedadlá sú nanovo prečalúnené tou najkvalitnejšou červenou kožou. Zaujímavým detailom je vyrazený ohnivý vták „screaming chicken“ – symbol Firebirda na operadlách predných sedadiel. Kazetové dobové rádio Delco je originál a ostalo nezmenené. Funguje presne ako pred dvadsiatimi rokmi. Dve dvojkoncovky výfukov a chrómové kolesá 8,5x15 s obutím Cooper Cobra 255/60 R15 dodávajú autu ešte športovejší nádych. Samozrejmosťou je pohon zadných kolies a štvorstupňový automat, ktorý umožňuje cool jazdu s vyloženou rukou z okna  . Mnohým sa možno bude zdať, že mať v „amerike“ motor 3,1 je hlúposť, no Mark ho tam schválne a možne aj trochu z recesie nechal. Sám sa smeje: „Už som vyrástol z čias, keď som chcel autom trhať asfalt“. Aj keď jeho Firebird ´91 svojím vzhľadom na to vyzerá. Každopádne, vlastní skutočne ojedinelý exemplár, ktorý na ceste určite neprehliadnete. Môže byť na svoj „Redhotflamebird“ právom pyšný.

pontiac firebird redhotflame bird tuning mark

pontiac firebird redhotflame bird tuning mark

pontiac firebird redhotflame bird tuning mark

pontiac firebird redhotflame bird tuning mark

Fotogaléria výslednej podoby auta Pontiac Firebird - Redhotflame BIRD:

!!! POZOR !!! AUTO NA PREDAJ !!!

!!! CENA: 13.000,-€ !!!

Vážni záujemcovia píšte na: info@tuning.skVáš názor na upravený Pontiac Firebird alias Redhotflame BIRD od tunera Marka?


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

PONTIAC tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Zdeno Hladký
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 21358x    hodnotenie: 210/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt