support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo vw Podvozkové diely Whiteline pre športové podvozky – stabilizátory, silentbloky, vzpery a iné logo vw

Podvozkové diely Whiteline pre športové podvozky – stabilizátory, silentbloky, vzpery a iné

05.Jun.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Austrálska spoločnosť Whiteline sa už dlhé roky špecializuje na vývoj a výrobu kvalitných podvozkových dielov. Sú určené predovšetkým tým, ktorí chcú zo svojho auta vyťažiť maximum. Tento úspešný výrobca z „opačnej“ strany zemegule si svojich priaznivcov a spokojných zákazníkov našiel prakticky po celom svete. Ich produkty nájdete v tisíckach upravených áut, pričom tieto diely sú použité aj v nejednom pretekárskom modeli. Nemusíte práve chystať komplexné úpravy svojho auta, stačí ak chcete mať o niečo lepšie jazdné vlastnosti a udržiavať podvozok v špičkovom stave – podvozkové diely od firmy Whiteline vám toto želanie bez akýchkoľvek kompromisov splnia.

Úpravy auta začínajú obvykle optimalizáciou zovňajška, prípadne úpravami v motorovom priestore. Podvozok je však mimoriadne dôležitou súčasťou, ku ktorej sa väčšina tunerov dostáva až neskôr. Naladenie podvozku je pre pocit z jazdy mimoriadne dôležité a to nielen z pohľadu jazdného komfortu, ale aj jazdných vlastností, stability, či tlmenia nerovností a vibrácií. Ak teda zo svojho zatiaľ neupraveného auta chcete spraviť poriadne nadupaný stroj, k úpravám podvozkovej časti sa skôr či neskôr dostanete. Zaloviť potom môžete v sortimente od spoločnosti Whiteline, z ktorého si môžete vybrať rôzne diely, ako tyčky stabilizátora, puzdrá, silentbloky, vzpery či výstuhy. K dispozícii sú pritom aj nastaviteľné diely, ktorými môžete dodatočne prispôsobovať charakter podvozku podľa potreby a predpokladaného štýlu jazdy. Optimalizáciu podvozku tak nebude napríklad problém urobiť ani tesne pred „vyvenčením“ auta na okruhu.

Whiteline ponúka prvotriedne podvozkové diely


Poďme sa teda bližšie pozrieť na jednotlivé produkty tejto spoločnosti, ktorými môžete výrazne zlepšiť ovládateľnosť svojho auta, stabilitu a vylepšiť jazdné vlastnosti.

Jedným zo základných produktov v sortimente tejto spoločnosti sú priečne stabilizátory, ktoré sú pri športovom naladení podvozku veľmi dôležité z hľadiska celkovej pevnosti a stability. Stabilizátory Whiteline sú vyvinuté tak, aby umožnili ostrejšie prejazdy zákrutami a zabezpečili o niečo lepšiu priľnavosť. Nastaviteľné stabilizátory umožňujú zvyšovať, prípadne znižovať sklon ramena. Veľkou výhodou nastaviteľných stabilizátorov je fakt, že pre docielenie určitých jazdných vlastností nemusíte meniť celý diel, ale len upravíte ten aktuálny. Obvykle je možné nastaviť stabilizátory až do štyroch rôznych polôh. V niektorých prípadoch, najmä pri pretekárskych špeciáloch ide až o desať rôznych možností optimalizácie. Ku stabilizátorom ponúka spoločnosť Whiteline aj ďalšie príslušenstvo ako napríklad silentbloky, svorky alebo tyčky.

Vzpery pre spevnenie podvozku, silentbloky a puzdrá od Whiteline


Ďalšou dôležitou súčasťou ponuky podvozkových dielov od Whiteline sú vzpery, ktoré sa postarajú o pevnosť podvozku pri prudkom zrýchlení, spomalení, či pri náklonoch. Tieto podvozkové vzpery sú vyrobené z pevnej zliatiny, ktorá ale vďaka svojmu spracovaniu nepridáva zbytočne na hmotnosti. Tieto spevňovacie vzpery sa zároveň pozitívne prejavia na jazdných vlastnostiach, dočkáte sa ich predovšetkým v podobe predvídateľnejších a presnejších reakcií podvozku.

Spoločnosť Whiteline ponúka veľmi slušný výber aj z rôznych puzdier a silentblokov. Tie sa postarajú o spoľahlivé odfiltrovanie vibrácií od náprav, stabilitu a presnejšie riadenie. Výmena silentblokov by mala určite nasledovať po každej rozsiahlejšej úprave podvozku. Silentbloky od Whiteline sú vyrobené z kvalitnej gumovej zmesi, ktorá je odolná voči nízkym a vysokým teplotám, výčinom počasia a chemikáliám. Zaručené sú tak nielen skvelé tlmiace vlastnosti, ale aj odolnosť a dlhá životnosť.

Ak potrebujete nastaviť zbiehavosť, či zmeniť odklon kolies, firma Whiteline vyrába všetky prostriedky, ktoré na to budete potrebovať. K dispozícii je kompletné príslušenstvo a nastaviteľné diely, pomocou ktorých budete môcť upravovať geometriu náprav. Vďaka týmto prvkom budete mať možnosť robiť špecifické nastavenie a upravovať množstvo parametrov v závislosti od požadovaného štýlu jazdy.

Hlavné výhody produktov spoločnosti Whiteline:
- široká ponuka profesionálnych podvozkových dielov
- k dispozícii sú stabilizátory, silentbloky, svorky, vzpery, prvky zavesenia nápravy
- možnosť spevnenia podvozku a prípravy na športovú jazdu
- prvotriedna kvalita a skvelé spracovanie
- široká škála rôznych nastavení v závislosti od štýlu jazdy
- výrazné zlepšenie jazdných vlastností aj pri extrémnych podmienkach


športové podvozky podvozkové diely komponenty stabilizátory silentbloky vzpery tyčky vzpruhy puzdrá whiteline

športové podvozky podvozkové diely komponenty stabilizátory silentbloky vzpery tyčky vzpruhy puzdrá whiteline

Aktuálny cenník výrobkov od firmy WHITELINE si stiahnite tu:

preview
download
[ 181 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Výrobky značky WHITELINE si môžete objednať aj priamo tu. Do poznámky uveďte informácie z cenníka, o aký druh tovaru máte záujem:

Do poznámky môžete uviesť značku a model vášho auta, motorizáciu a rok výroby:

katalog
WHITIELINE produktywhiteline logo

Whiteline


Austrálsky výrobca podvozkových dielov sa svojho remesla drží už dlhé roky. Výsledkom sú kvalitné výrobky, ktoré si svoje uplatnenie nachádzajú nielen v profesionálnych pretekárskych špeciáloch, ale aj v bežných vozidlách. Výsledkom inštalácie týchto dielov je zlepšenie jazdných vlastností, vyššia odolnosť podvozku a širšie možnosti individuálnej konfigurácie. Kvalitné podvozkové komponenty Whiteline sú dnes už dostupné prakticky na celom svete.

Aký máte názor na športové podvozkové komponenty od firmy Whiteline ? Nech sa páči, hlasujte tu:


Viac informácií k podvozkom vám radi poskytneme. Podvozky rôznych značiek a druhov nájdete na našej podstránke:

PODVOZKY, TLMIČE & KITY


Viac informácií o výrobkoch austrálskej firmy WHITELINE nájdete na našej podstránke:

WHITELINE


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11862x    hodnotenie: 10/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt