support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Elektronicky nastaviteľný podvozok DDC ECU (aj cez iPhone a iPad) a Plug and Play od KW pre VW logo vw

Elektronicky nastaviteľný podvozok DDC ECU (aj cez iPhone a iPad) a Plug and Play od KW pre VW

17.Oct.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemecká firma KW Automotive je popredným výrobcom a vývojárom podvozkových dielov, ich výrobky sú distribuované prakticky po celom svete a známe sú svojou prepracovanosťou a kvalitou. Firma teraz uvádza na trh nový podvozkový kit DDC s elektronickou riadiacou jednotkou (ECU) a podvozkový kit DDC Plug and Play pripravený pre majiteľov áut značky Volkswagen.

Osadenie športového podvozku je úpravou, ktorá si jednoznačne vyžaduje dlhšiu prípravu a rozhodovanie. Na našich cestách to autá s nízkou svetlou výškou rozhodne nemajú ľahké a tomu je žiaľ nutné prispôsobiť aj samotné rozhodnutie. Navyše, stav ciest u nás spôsobuje výraznejšie a rýchlejšie opotrebovávanie jednotlivých dielov. Veľmi výhodnou alternatívou teda môže byť športový podvozok s nastaviteľnou svetlou výškou, ak navyše zvolíte prvotriedne výrobky z ponuky KW Suspensions, dočkáte sa nielen lepších jazdných vlastností, ale aj odolnosti a o niečo väčšej trvácnosti. Firma KW Automotive však rada prichádza s inovatívnymi riešeniami, predstavíme vám novú podvozkovú sadu s nastaviteľnou svetlou výškou, ktorú môžete po správnom prepojení s riadiacou jednotkou nastavovať dokonca cez svoj telefón.

KW DDC ECU - skvelý adaptívny podvozok si nastavíte aj cez iPhone


Pod skratkou DDC sa skrýva označenie Dynamic Damping Control, ktoré presne poukazuje na najvýznamnejšiu funkciu tohto podvozkového kitu s elektronickou riadiacou jednotkou ECU. Jeho najväčšou devízou je jednoduché nastavenie svetlej výšky a teda aj celej ostatnej konfigurácie, pričom na výber budete mať z troch režimov, ktoré si môžete zvoliť jednoduchým stlačením príslušného tlačidla. Na výber teda máte v prípade kitu KW DDC ECU tri nastavenia: Comfort (štandardné), Sport a pre ešte lepšie jazdné vlastnosti Sport+. Samozrejme nastavenie svetlej výšky je možné ďalej upraviť aj mimo týchto troch režimov.

A ešte perlička pre všetkých majiteľov smartfónov Apple iPhone, alebo tabletov Apple iPad. Práve pre tieto technické hračky s logom nahryznutého jablka je k dispozícii oficiálna aplikácia, ktorá umožňuje prostredníctvom Wi-Fi modulu napojeného na riadiacu jednotku zvoliť na diaľku niektorý z vyššie spomínaných režimov. Nastaviť si režim jazdy tak môžete, aj ak v aute práve nesedíte, pričom aplikácia vám umožní tiež meniť jednotlivé hodnoty, alebo napríklad zdieľať svoju konfiguráciu podvozku s priateľmi.

KW DDC „Plug & Play“ – podvozkový kit od KW Automotive s jednoduchou inštaláciou


Druhou sadou, ktorú spoločnosť KW Automotive ponúka, je plug and play sada KW DDC pre autá značky Volkswagen, ktorá sa vyznačuje veľmi jednoduchou inštaláciou. Stačí v podstate len vymeniť pôvodný diel za nový. Sada je pripravená tak, aby si okamžite rozumela s elektronickou riadiacou jednotkou a dokázala s adaptívnym podvozkom „komunikovať“. V prípade sady KW DDC „Plug & Play“ sú na výber tri prednastavené režimy a to Comfort, Normal a Sport. Režim Comfort slúži predovšetkým pre maximálne pohodlnú jazdu a jeho výhody sa ukážu najmä pri cestách zlej kvality, Normal je určený na to, ak si chcete bežné jazdenie trochu okoreniť ostrejšou jazdou. Pre najodvážnejších je pripravená konfigurácia Sport, v ktorej má vozidlo nielen najnižšiu svetlú výšku, ale zároveň má podvozok najlepšiu odozvu a rýchlu jazdu si pri tomto nastavení poriadne užijete.

Dodajme ešte, že podvozková sada KW DDC na princípe plug and play je dostupný pre modely VW Golf VI, Passat 3C a Scirocco, ktoré majú elektronické ovládanie tlmičov EDC (VW DDC).

Hlavné VÝHODY podvozkových kitov KW DDC ECU a KW DDC Plug and Play:
- špičková kvalita podvozkových dielov
- jednoduchá inštalácia
- výrazne lepšie jazdné vlastnosti
- viacero režimov nastavenia podvozku
- jednoduché nastavenie svetlej výšky
- možnosť nastavenia podvozku aj na diaľku cez Wi-Fi


pružiny tlmiče elektronicky ovládaný nastaviteľný podvozok ddc ecu plug and play kw suspensions automotive

pružiny tlmiče elektronicky ovládaný nastaviteľný podvozok ddc ecu plug and play kw suspensions automotive

pružiny tlmiče elektronicky ovládaný nastaviteľný podvozok ddc ecu plug and play kw suspensions automotive

KW coilover kit DDC "Plug & Play" v prezentačnom videu:pružiny tlmiče elektronicky ovládaný nastaviteľný podvozok ddc ecu plug and play kw suspensions automotive

pružiny tlmiče elektronicky ovládaný nastaviteľný podvozok ddc ecu plug and play kw suspensions automotive

DDC (elektronicky nastaviteľný podvozok) KW kit si môžete objednať tu:

Do poznámky uveďte značku a model, motorizáciu a rok výroby vozidla, pre ktorý chcete KW kit DDC objednať.

katalog
Elektronicky nastaviteľný podvozok DDC KW ECU / DDC Plug and Play

Viac o podvozkových kitoch KW Suspensions sa môžete dočítať aj v tomto článku:

thumbKW logo

Promo video KW Suspensions:Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Ako sa vám pozdávajú elektronicky nastaviteľné podvozky KW DDC ECU a Plug & Play od KW Automotive ? Hlasujte tu:Viac informácií k tlmičom firmy KW Automotive vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW Automotive


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Volkswagen vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

VW tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18473x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt