support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Nastaviteľné podvozky od KW pre Mercedes-Benz SLS, Audi A3, S3 a značka ST SUSPENSIONS prichádza do Európy logo st-suspensions

Nastaviteľné podvozky od KW pre Mercedes-Benz SLS, Audi A3, S3 a značka ST SUSPENSIONS prichádza do Európy

10.Feb.2014
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Nemeckí odborníci na podvozkové diely zo spoločnosti KW prichádzajú s viacerými zaujímavými novinkami, ktoré sú určené pre každého, komu stav podvozka nie je ľahostajný. Už dlhé roky patrí firma KW medzi špičku vo svojom segmente a po jej produktoch siahajú aj profesionálne pretekárske tímy z celého sveta.

Ak sa chystáte na úpravy podvozka, diely KW vás určite nesklamú. Teraz uvádza spoločnosť novú podvozkovú sadu s nastaviteľnou svetlou výškou pre Mercedes SLS AMG a sadu určenú pre Audi A3/S3. Tým však zoznam noviniek zďaleka nekončí, zoznámime vás aj so značkou ST suspensions, ktorá bude po rokoch konečne ponúkaná aj v Európe.

KW nastaviteľný podvozok HLS 4 pre Mercedes-Benz SLS AMG


Spoločnosť KW uvádza pre Mercedes-Benz SLS AMG a SLS Black Series špeciálnu novú podvozkovú sadu s hydraulickým systémom regulácie svetlej výšky. Podľa tvorcov je súprava vhodná pre každého majiteľa Mercedesu SLS AMG, ktorý toto auto využíva na mestských a menej kvalitných cestách. Pre športové autá, akým je Mercedes-Benz SLS AMG, predstavujú mestské komunikácie množstvo prekážok v podobe spomaľovačov, či iných nerovností. Problematický môže byť aj vjazd do podzemných garáží.

Tieto komplikácie nebudete mať s novou sadou KW Hydraulic Lift System 4, ktorá umožňuje zvýšenie svetlej výšky pre Mercedes-Benz SLS AMG až o 45 mm. Stačí na to iba stlačiť príslušné tlačidlo v interiéri a zmena konfigurácie podvozka je otázkou niekoľkých sekúnd. Po prekročení rýchlosti 80 km/h sa podvozok vráti do svojej predchádzajúcej konfigurácie. Súprava bola vyhotovená presne pre tento model, čím je zabezpečená jeho plná kompatibilita.

Okrem toho, že systém umožňuje vozidlo zvýšiť, dokáže ho aj znížiť v porovnaní so sériovou konfiguráciou. V prípade štandardného prevedenia SLS AMG môžete počítať so znížením o 25 mm a v prípade Mercedes-Benz SLS AMG Black Series so znížením o 20 mm. Podvozková sada KW HLS 4 vám zabezpečí bezproblémové každodenné jazdenie.

mercedes-benz sls amg black series pružiny tlmiče nastaviteľný podvozok hls hydraulic lift system 4 kw automotive

Nová sada nastaviteľných pružín a tlmičov KW pre Audi A3 a S3


Ďalšou z noviniek je podvozkový set pružín a tlmičov pre modely Audi A3, A3 Sportback a športový derivát s označením S3. Ide o precízne prepracované pružiny, ktoré vďaka jednoduchému systému otočného kolieska umožňujú rýchle a pohodlné nastavenie. K dispozícii sú v tomto prípade tri verzie - Variant 1, Variant 2 a Variant 3, ktoré sa od seba odlišujú rozsahom možných nastavení a tuhosťou. Pri Audi A3 môžete počítať s veľkorysým rozsahom, svetlú výšku tohto prémiového hatchback-u je možné znížiť až o 60 mm. V prípade športového modelu S3 môžete počítať s maximálnym znížením o 30 mm.

Pri verziách Variant 2 a Variant 3 je možné jednoducho nastavovať tuhosť tlmenia a pohlcovania odrazov. Tieto podvozkové komponenty sa tak vedia postarať nielen o tvrdšiu a ostrejšiu jazdu, ale aj o väčší komfort pri prejazde nerovnosťami.

audi a3 sportback pružiny tlmiče nastaviteľný podvozok variant kw automotive

audi a3 sportback pružiny tlmiče nastaviteľný podvozok variant kw automotive

audi s3 pružiny tlmiče nastaviteľný podvozok variant kw automotive

audi s3 pružiny tlmiče nastaviteľný podvozok variant kw automotive

Kvalitné americké pružiny ST suspensions už aj v Európe


Jednou zo zásadných noviniek pre európskych motoristov je, že americká značka ST suspensions bude dostupná už aj na európskom trhu. Ide o značku patriacu pod skupinu KW Automotive, počítať teda môžete s takou kvalitou, na akú ste pri firme KW zvyknutí.

ST suspensions prichádza na európsky trh s veľmi bohatou ponukou pružín, tlmičov, podložiek pod disky a inými podvozkovým príslušenstvom, ktoré prispeje k lepším jazdným vlastnostiam vášho auta. Jednou z výhod dielov ST suspensions je ich cenová dostupnosť a kompatibilita so širokým okruhom rôznych modelov. V súčasnosti ponúka ST suspensions v rámci skupiny KW Automotive najväčšiu ponuku tlmičov a pružín.

pružiny tlmiče nastaviteľný podvozok st suspensions kw automotive

st suspensions logo

Podvozkové diely KW pre rekordné AUDI RS6 R Avant od MTM


Spoločnosť KW sa môže zároveň pochváliť aj jedným zaujímavým rekordom. Dodávala totiž podvozkové diely pre aktuálne najrýchlejšie kombi na svete Audi RS6 R Avant. To si do parády zobrala dielňa MTM a výsledkom je celkový výkon 685 koní. Toto stádo poriadne prevetrali na Sachsenringu, kde sa im podarilo dosiahnuť rekordný čas kola (v rámci triedy) 1:37,63.

Audi RS6 R Avant od MTM na Sachsenringu:Viac o podvozkových kitoch KW Suspensions sa môžete dočítať aj v tomto článku:

thumbKW logo

Promo video KW Suspensions:Kompletný sortiment výrobkov od firmy KW si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Váš názor na elektronicky nastaviteľné podvozky pre Mercedes-Benz SLS a Audi A3, S3 od KW Automotive ? Hlasujte tu:Viac informácií k podvozkovým dielom firmy KW Automotive vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KW Automotive


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Audi vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

AUDI tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky: Erik Dobos
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 4597x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt