support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Piper Cams – anglické motorové špecialitky

Piper Cams – anglické motorové špecialitky

18.Nov.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tak, pozrime sa na spoločnosť, ktorá už viac ako štvrťstoročie vyvíja kvalitné súčiastky do motorov. Ich sortiment výroby je veľmi široký. Zaoberajú sa hlavne hardvérom do našich „približovadiel“.

Pod pojmom hardvér myslíme vačky, klinové remene, remenice a iné príslušenstvo. Ich objektom záujmu sú aj ladené výfuky, ktorým venujú nemalú pozornosť.

preview
Produkty od anglického výrobcu Piper Cams nájdete prevažne v autách jazdiacich na okruhoch, najmä MG Works Touring Cars, Nascar, britské aj európske Touring Cars, a v neposlednom rade aj Rally, čím demonštrujú kvalitu svojich výrobkov. Keďže patria medzi najskúsenejších výrobcov na trhu s vačkovými hriadeľmi, ich postupy a technológia výroby sú na veľmi vysokej úrovni. Využitie Cnc zariadení a rôznych povrchových úprav hriadeľov (nitridovanie, vytvrdzovanie) im umožňuje vyrábať komponenty najvyššej akosti. Predstavte si, že vo svojej databáze majú vyše 2500 rôznych profilov vačkoviek, včítane špeciálnych modelov pre rôzne motocykle.

Na týchto obrázkoch predstavuje Piper Cams modelka Rebecca ich produkty:Camshafts (Vačkové hriadele)

preview
V ponuke Piper-u môžete nájsť 5 druhov vačkových hriadeľov rôznych „ostrostí” od 255 stupňov až po 320 - stupňové vačky určené len pre vozidlá športové a pretekárske, kde je požiadavka maximálne predĺžiť dobu otvorenia sacích ventilov.

One off – Cams (Limitované série vačiek):

Do tejto skupiny môžeme zahrnúť hriadele určené len pre konkrétny automobil, kde je všetko navrhnuté tak, aby výsledný efekt bol viac než len dobrý. Môžeme ich nazvať prototypmi so špeciálnou geometriou. Jednoducho „kusovky“.

Cam kits (Vačkové kity)

preview
Väčšina nových vačiek potrebuje aj nové zdvihátka ventilov, pri niektorých sa nevyhnete ani výmene ventilových pružín za tvrdšie. V niektorých prípadoch firma ponúka aj kity, ktoré obsahujú všetko potrebné pre správnu funkciu, vrátane položiek ako cam lube (mazadlo), ktoré sa používa pri inštalácii. Potom pri bežnej prevádzke je vačka klasicky kropená olejom.

Cam kits with power chip (Vačkové kity so špeciálnym timingom/časovaním):

Vačkové kity sa zvyknú aplikovať najmä na extrémne namáhané motory s prebytkom výkonu, ktorým zabezpečujú ich “silu” (kľudne si predstavte aj nejaký extreme-tuning z Japonska) ;-). Tieto extra namáhané pohonné jednotky vyžadujú nastavenia, ktoré umožnia správne spaľovanie, teda plnenie komory zápalnou zmesou (vzduch s benzínom) a správneho zapálenia zmesi iskrou zo sviečky. A presne kvôli fanatikom, ktorí skladajú takéto extra kúsky, vyvinuli v Piper Cams výkonové vačkovky. V dnešnej dobe plnej jednotiek a núl sa dajú robiť zázraky na počkanie. Už viete kam mierime? No, reč je o čiptuningu. Všetky autá vybavené programovateľnou riadiacou jednotkou sa stali tiež objektom skúmania a vývoja v Pipers. V ponuke nájdete široký výber vačkových hriadeľov spolu s odladenými čipmi priamo pre charakteristiky tej ktorej vačky.

Vernier Pulleys (Remenice, kladky)

preview
Ak chcete získať z novej vačkovky maximum, s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať aj niektoré z remeníc, pod ktoré sa podpísala ruka vývojárov tiež od Piper-u. Sú to ultraľahké komponenty z duralu, umožnujúce rýchle a jednoduché nastavenia motora. Rôzne odstupňovanie povrchového opracovania remeníc a rôznych stupňov uloženia vačkového hriadeľa umožní kladné alebo záporné nastavenie časovania vačiek, ktoré výrazne ovplyvňujú základné charakteristiky motora ako moment točivý - Mk a výkon efektívny - Pe.

Remenice vytvrdzované anodizáciou sú ďalším z produktov určených pre pretekárske agregáty, ktoré musia odolávať nadpriemernému namáhaniu vznikajúcemu pri plnej záťaži.

Pre majiteľov Mitsubishi Evo 4,5 aj 6 majú v ponuke ľahučké remenice so špeciálnym lúčovým dizajnom. Hmotnosťou patria k absolútnej špičke na svetovom trhu, no cenou ich možno zaradiť k priemeru. Nastavenie časovania bude hračkou, a pritom dosiahnete aj veľmi dobré parametre vďaka vysokej presnosti nastavenia až na 1/10 stupňa.

Tieto remenice sú dodávané v červenej farbe, ktorú získavajú anodizáciou, ale dá sa dohodnúť aj na ľubovoľnej farbe, ktorá dotiahne vzhľad vášho motorového priestoru k absolútnej dokonalosti.:-)

Competition Cam belts (Pretekárske rozvodové remene)

preview
Navrhujú sa vzhľadom na najdlhšiu životnosť a najlepšie výkonnostné parametre. Výrobca odporúča výmenu tohto, mnohokrát prehliadaného komponentu, každých 30 000 míľ, a asi vie prečo. Pretrhnutie remeňa totiž vie narobiť peknú galibu, ktorá vás môze prísť pekne draho. Tak nebuďte lakomí a investujte 17 libier do kvality ;-)

Jednoduché alebo dvojité Valve springs (ventilové pružiny), titanové a oceľové Valve spring caps (podložky pod ventilové pružiny) určené pre široké spektrum motorov a Cam followers (zdvihátka ventilov), sú sortimentom doplňujúci ponuku firmy.

Teraz by mali spozornieť hlavne majitelia dvojstopých motorových vozidiel, hlavne “jogurťáci” ;-)). Firma Piper Cams sa začala zaoberať aj racingovými vačkami, určenými pre vyššieuvedené približovadlá. Vyrábajú ich dvoma spôsobmi, a to buď úpravou originálu alebo vymenia starú vačkuv za novú z lepšieho materiálu - kvalitnejšej ocele, do ktorej sú vyrezávané adekvátne profily.

Piper Exhaust (Výfuky)

preview
Ak ste sa prelúskali až sem, tak sa dozviete, že v ich ponukovom katalógu nájdete koncovky jednoduché, dvojité, duplexy, dokonca aj zadné tlmiče z nehrdzavejúcej ocele, alebo mäkkej ocele, vhodne zvolenej výrobcom. Z rady výhod spomenieme len tie naj - ako je možnosť výberu materiálu, jednoduchá inštalácia, doživotná záruka na produkty z nerezu, alebo univerzálnosť komponentov z hľadiska použitia.

V tejto galérii si môžete pozrieť výfuky vyrobené firmou Piper Cams:Pevne veríme, že sa tieto špičkové motorové komponenty a výfukové systémy budú páčiť všetkým entuziastom a fanúšikom takéhoto tuningu. Dodacie lehoty na produkty PIPER CAMS sa pohybujú okolo 14 až 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Pri týchto výrobkoch sa jedná definitívne o náročnejšie aplikácie, preto vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným a skúseným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Aktuálne cenníky motorových komponentov a výfukových systémov od firmy Piper Cams si stiahnite tu:

Piper Cams 2005
Piper Exhausts 2005
preview
download
[ 334 Kb ]
preview
download
[ 158 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Aktuálne novinky produktov od firmy Piper Cams si stiahnite tu:

Piper motorky 2005
Piper Lancer Evo 8
Piper Peugeot 206
Piper Toyota 3sge
Piper Astra G
preview
download
[ 129 Kb ]
preview
download
[ 74 Kb ]
preview
download
[ 119 Kb ]
preview
download
[ 88 Kb ]
preview
download
[ 45 Kb ]


Produktový katalóg 2005 motorových komponentov a výfukových systémov od firmy Piper Cams (PDF dokument):

preview
download
[ 4,5 MB ]


Vačkovky a výfukové systémy Piper Cams si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u niektorých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Poznáte firmu Piper Cams a ich kvalitu? Hlasujte, radi by sme sa dozvedeli vašu mienku:Wallpaper (pozadie pre pracovnú plochu monitora) s námetom Piper Cams a Rebbecou, si môžete stiahnuť v troch rozlíšeniach:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Ak sa chcete o firme PIPER CAMS dozvedieť ešte viac, a ovládate cudzie jazyky, tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

PIPER CAMS


Viac informácii k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom od firmy PIPER CAMS vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Andrej Špánik
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13869x    hodnotenie: 46/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt