support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mercedes Piecha Design Mercedes-Benz M/GL Evorian RS – kvalitné náčinie logo mercedes

Piecha Design Mercedes-Benz M/GL Evorian RS – kvalitné náčinie

11.Apr.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Piecha Design, odborník na automobily s trojcípou hviezdou v znaku sa opäť hlási do služby. Tentokrát sa obzrel za ozaj slušným jedincom, ktorý je na svete zatiaľ len krátky čas – Mercedes-Benz triedy M skrytý pod projektovým označením Evorian RS.

Mercedes-Benz definuje triedou M nový medzník v trhovom segmente luxusných športových úžitkových vozidiel (Sports Utility Vehicles). Päťmiestne terénne vozidlo s výrazne športovým lookom presviedča vynikajúcou dynamikou jazdy ako na uliciach, tak aj mimo spevnených ciest a hýčka cestujúcich vynikajúcou ponukou miesta a komfortom luxusnej limuzíny. Jednoduchšie povedané, je to auto „do vetra aj do dažďa“, resp. na spevnené cesty aj do lesa. Ponúka silu, komfort, štýl, luxus a nemeckú kvalitu a to všetko pod jednou strechou. To aby sa jeden opýtal sám seba, čo človek môže chcieť viac.

Mercedes-Benz vždy vedel prekvapiť svojou motorovou ponukou a nikdy nebol v tejto oblasti príliš skromný. Ináč to nie je ani v prípade tejto štvorkolesovej parády, ktorá sa pýši troma benzínovými a štyroma naftovými motormi. Najsilnejším zástupcom spomedzi tejto skupiny je benzínový osemvalec AMG s obsahom 6,3 litra, ktorý je schopný vydať zo seba veľmi príjemných a cítiteľných 510 konských síl (375 kW) v kombinácii s 630 Nm točivého momentu. Dva a pol tonové vozidlo sa vďaka takémuto pohonu rozhýbe z pokoja na sto kilometrovú rýchlosť len za 5 sekúnd.

mercedes benz ml w164 piecha design

Úprava tohto štýlového SUV sa niesla v miernejšom duchu, za čo si úpravca vyslúžil pochvalu. Pôvodný dizajn je jemne modifikovaný z dôvodu montovania viacerých dizajnových, resp. aerodynamických prvkov – predná časť je obdarená modifikovaným nárazníkom, ktorý dostal integrované LED denné svietenie (v hornej aj spodnej časti nárazníka) s funkciou zoslabovania intenzity svietenia v momente zapnutia hlavných svetlometov. Pozmenená bola aj predná kapota, ktorá má po novom zvýraznené výduchy. Úprava sa ďalej preniesla cez bok auta, kde sa snúbia decentné prahové nástavce s integrovanými LED diódami, ktoré osvetľujú priestor pod nohami v prípade nastupovania a vystupovania. Zadnica je obdarená difúzorom, ktorý je upravený pre potreby štvorice koncoviek výfukového systému Piecha Quad.

mercedes benz ml w164 piecha design

Súčasťou tuningového balíka je okrem iného tiež športový podvozkový set od firmy H&R so znížením prednej nápravy o 35 mm a 55 mm v prípade zadnej. Pre nastaviteľné podvozky (v sérii) je pripravený modul Piecha ETS. Je všeobecne známe, že vozidlá upravené firmou Piecha Design sú vybavené systémom Power Converter Intermedia RC, čo v skratke znamená úpravu elektronického pedálu na modeloch Mercedes-Benz, rok výroby 2000 a vyššie, čo má za následok výrazne lepšiu, resp. ostrejšiu reakciu plynu.

Poslednou čerešničkou na torte sú exkluzívne mnoholúčové disky Piecha DP1-CC, ktoré sa na aute vynímajú v rozmeroch 10x22 palcov vpredu a 11,5x22 palcov vzadu (rozmery pneu 275/35Z R22 vpredu, 315/30Z R22 vzadu).

mercedes benz ml w164 piecha design

mercedes benz ml w164 piecha design

mercedes benz ml w164 piecha design

mercedes benz ml w164 piecha design

mercedes slk r171 piecha design

Ako sa vám páči Mercedes-Benz triedy M "EVORIAN RS" (W164) v úprave od firmy Piecha ?Chcete sa dozvedieť viac o úpravách značky PIECHA Design ? Navštívte našu podstránku:

PIECHA tuning


Viac informácií ku značke Mercedes-Benz vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

MERCEDES-BENZ tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava, kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 12188x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt