support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Philips NightGuide – 3 farby pre bezpečnosť jazdy

Philips NightGuide – 3 farby pre bezpečnosť jazdy

03.Dec.2008
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnešný článok nebude tak ani o tuningu, ako skôr o akomsi zvýšení bezpečnosti v rámci každodenného jazdenia autom. Množstvo ľudí pri úprave svojho auta zabúda alebo skôr nemyslí na dôležité aspekty bezpečnosti svojho automobilu. Nemáme pri tom na mysli len športový podvozok, ktorý autu dáva lepšie jazdné vlastnosti, či výkonnejšie brzdy vďaka ktorým sa skracuje brzdná dráha automobilu.

PHILIPS NIGHTGUIDE = BEZPEČNEJŠIA JAZDA


Autožiarovky Philips NightGuide
Asi je zbytočné zdôrazňovať, aké dôležité je mať v poriadku všetky svetlá na vozidle, pretože bez nich sa nedá jazdiť za znížených svetelných podmienok. Niektorí sú spokojní s tým, čo im tam nechal výrobca automobilu, no iní hľadajú niečo viac. Nie je tajomstvom, že čoraz viac ľudí sa orientuje na xenónové výbojky do svojich svetlometov. Na túto tému by sa dalo napísať niekoľko desiatok strán textu, pretože táto oblasť motoristického sveta je ešte stále neuzavretá a vedú sa o nej rôzne debaty.

Preto výrobcovia žiaroviek prichádzajú s alternatívnym riešením, výrobou extra silných žiaroviek, ktoré sa síce nemôžu rovnať so xenónmi, no nemajú od ich technológie svietenia ďaleko. Dnes si predstavíme jeden konkrétny model od známej firmy Philips. Ide o modelovú radu Philips Night Vision, ktorá je už nejaký ten čas ospevovaná medzi motoristami.

Podstatou celej filozofie silných žiaroviek tejto univerzálnej firmy je v ich UV kryštálovom skle a použitej špirále. UV kryštálové sklo poskytuje väčšie osvetlenie cesty a najvyšší stupeň odolnosti žiarovky.

Autožiarovky Philips Night Guide
Všetky extra silné žiarovky firmy Philips sú homologizované pre použitie na cestách EU. Kto netúži po radikálnej zmene vo forme xenónových výbojok, Philips NightGuide sú tým pravým riešením!

Najväčšou prednosťou žiaroviek NightGuide je ich trojica bezpečnostných pásiem, vďaka ktorým sú tieto žiarovky tak výnimočné.

Bezpečnostné pásmo - biela farba (č.1) – toto pásmo je charakteristické svojou silou, až o 50 percent viac svetla oproti bežným žiarovkám a až o 10 až 20 metrov dlhší tok svetla. To je viac než dôležité v otázke bezpečnosti celej posádky a posádok okolo vás.

Informačné pásmo - modrá farba (č.2) – studené namodralé biele svetlo vychádza z vlákna, ktoré je čiastočne odrážané pokovovaním a osvetľuje pravú stanu cesty a priestor pred autom.
Okrem svojej skvelej svetelnej vlastnosti sú navyše tieto žiarovky charakteristické bielym, až svetlo modrým nádychom svetla, čo autenticky pripomína xenónové výbojky.

Pásmo komfortu - biela farba (č.3) - príjemné biele svetlo poskytuje väčší zrakový komfort a vďaka tomu zvyšuje pozornosť vodiča. Vďaka interferenčnému pokovovaniu jednej strany žiarovke, produkuje slabšie biele svetlo vľavo od auta, vďaka čomu je kladený dôraz na protiidúcich vodičov, takže nie sú vôbec oslňovaní.

Celkovo vzaté, žiarovky Philips NightGuide zvyšujú viditeľnosť vozovky a umožňujú rýchlejšie odhalenie prekážky, alebo dopravného značenia. Žiarovky sú dostupné v typoch: H1, H4, H7S - pre projekčné reflektory a H7R - pre reflexné reflektory

Autožiarovky Philips NightGuide

PHILIPS NIGHTGUIDE H1 - H4


Autožiarovky Philips NightGuide H1 H4

Philips NightGuide H1 sadu si môžete objednať tu:

katalog
Philips Night Guide H1 za 36,-€ (1085,-Sk)Philips NightGuide H4 sadu si môžete objednať tu:

katalog
Philips Night Guide H4 za 36,-€ (1085,-Sk)..........................................................................................................
..........................................................................................................


PHILIPS NIGHTGUIDE H7R - H7S


Autožiarovky Philips Night Guide H7S H7R

Philips NightGuide H7 "R" sadu si môžete objednať tu:

katalog
Philips NightGuide H7R za 43,-€ (1296,-Sk)Philips NightGuide H7 "S" sadu si môžete objednať tu:

katalog
Philips NightGuide H7S za 49,-€ (1476,-Sk)..........................................................................................................
..........................................................................................................
Autožiarovky Philips Night Guide


O firme PHILIPS


preview
Holandská spoločnosť Royal Philips Electronics je jedným z najväčších výrobcov elektroniky na svete a najväčším v Európe. Je v popredí v oblasti výroby farebných televízorov, osvetlenia, elektrických holiacich strojčekov, zdravotníckych prístrojov,... Má cez 160 000 zamestnancov vo viac než šesťdesiatich krajinách. Spoločnosť Royal Philips Electronics je desiata vo svetovom rebríčku korporácií v oblasti elektroniky. Philips je svetovým lídrom v oblasti digitálnych technológií pre televízory a obrazovky, bezdrôtovú komunikáciu, rozoznávanie reči, kompresiu videa, uchovávanie dát a optické produkty, ako aj v oblasti polovodičovej technológie, ktorá je potrebná k zvýšeniu pokrokov v tejto oblasti vývoja.
Philips disponuje zlepšenými riešeniami v oblasti osvetľovacej techniky, zdravotníckych systémov, osobných a domácich spotrebičov, pre ktoré sú základom úspechu vlastné firemné investície do dizajnu a nových materiálov, teda investície do rozvoja technológie. V reči čísel ročne Philips vyrobí viac než 2,4 miliardy žiaroviek a okolo 30 miliónov obrazoviek. S použitím technológie od Philips-u sa denne vykoná približne 2,5 milióna röntgenových vyšetrení srdca. Osvetlenie od spoločnosti Philips Lighting používa 30 percent kancelárií na svete, okrem toho osvetľuje 65% najvýznamnejších letísk, viac než polovicu hlavných futbalových štadiónov a tretinu nemocníc z celého sveta.

Máte skúsenosti so žiarovkami PHILIPS? Aké sú? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku::


Ak máte záujem o viac informácií o výrobcovi a jeho ostatných produktoch, tak pozrite sem:

PHILIPS


Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: Philips, Archív CT

Text: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 34682x    hodnotenie: 56/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt