support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Veľmi silné levíča na bežných cestách ??? Peugeot 207 RCup Concept logo

Veľmi silné levíča na bežných cestách ??? Peugeot 207 RCup Concept

23.Feb.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Peugeot – táto francúzska automobilka, dokázala už neraz prekvapiť a pripravila nám naozaj skvelé automobily. V poslednej dobe to bolo hlavne vďaka odvážnemu dizajnu, ktorý ju posúva stále viac dopredu. Peugeot 206 zaznamenal veľký úspech či už medzi „civilmi“ alebo v tuningovej komunite. Jeho neskorší model 206 CC bol už jasným kandidátom na tuning.

Čo však Peugeot priniesol len prednedávnom je nový model 207, ktorý pripomína kombináciu športovej 206-ky a elegantnej 307-čky. Jeho ostré línie viac pripomínajú „klasickú“ 307-čku, ale dravosť mu dodáva hlavne predná maska, ktorá ako keby kopírovala model 407-čky. Veľká „levia papuľa“ dáva zreteľne najavo že nejde o kľudného tvora ;-)

V tejto galérii si môžete pozrieť civilnú verziu Peugeot 207:

Peugeot 207 tak trochu inak


Peugeot 207 RCup Concept
To čo však Peugeot prináša na trh je opäť niečím výnimočným a mňa zaujal hneď na prvý pohľad, a verte že nie kvôli tým červeným pásom cez celé auto :-D Peugeot 207 RCup má byť športovou verziou tohto nového prírastku Peugeota, a zároveň poslúži ako základ pre stavbu závodného špeciálu. 207 RCup bude predstavený koncom februára tohto roku na Ženevskom autosalóne.

Tento model nie je prvým „vyčíňaním“ automobilky, už pred ním poznáme staré legendy ako 205 Turbo či 206 WRC. Peugeot ma v pláne vyrobiť 25 000 kusov tohto skvostu, čo vlastne ani nie je tak málo, takže by sa mohlo ujsť aj niečo pre malé Slovensko ;-)

Pod kapotou sa stretneme s agregátom o obsahu 2.0l, ktorý poskytuje výkon 205kw, čiže cca 279 konských síl. Najvyšší výkon, cez 272 koní dostanete pri závratných 8 500 ot/min. Celá táto sila je prenášaná cez šesťstupňovú prevodovku na všetky štyri kolesá.

Peugeot 207 RCup Concept
A keď sme pri kolesách, tie sú veľmi zaujímavé: až 18-palcové disky obnažené v pneumatikách s rozmerom 235/40 R18. S týmito údajmi sa už dá hovoriť o vysokej stabilite vozidla, k čomu ešte pri súťažných špeciáloch budú dopomáhať vmontované vzpery McPherson ako vpredu, tak aj vzadu. Rozdiel pri špeciáloch bude tiež viditeľný zvonku a to rozšírením celého vozidla.

Nieže by už takto nebolo pekne tučné, čo je vidieť hlavne v zadnej časti, kde do širokých blatníkoch zasahujú línie zadných svetiel. Dvojvetva so štyrmi koncovkami výfuku len umocňuje celkový dojem. Zadok je proste dokonalý.

Takže čo hovoríte na tento exemplárny model od Peugeotu? Žiadna protekcia, žiadne výnimky, či potláčanie agresivity. Ideálny základ na stavbu špeciálu, ale tak isto tuningu. Mysleli ste si, že nový Ford Focus ST bude jediný..., tak tu máte jasnú výzvu!!!

Tu nájdete fotky tohto silného leva Peugeot 207 RCup:


Tento koncepčný automobil je podľa nás veľmi vydarený kúsok, a tak sme si dovolili pripraviť opäť nejaký ten „wallpaper“, teda pozadie pre váš monitor. Dúfame, že bude skrášľovať vašu pracovnú plochu na počítači. Ak si neviete rady ako vložiť resp. inštalovať takéto pozadie na vašu obrazovku monitora, tak nás prosím kontaktujte, radi vám pomôžeme. Pozadie sme pre vás pripravili v troch rozlíšeniach.

Wallpaper "Peugeot 207 RCup Concept ":

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Čo hovoríte na toto malé, silné zviera Peugeot 207 RC? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Viac informácií k tejto francúzskej špecialitke sa dozviete na stránkach výrobcu:

Peugeot


Viac informácií k tejto novinke ako aj možným úpravám áut značky Peugeot vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: www.crossrebel.com + archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Jakub Drgoň
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Wallpaper: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 20473x    hodnotenie: 65/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt