support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo peugeot Peugeot 208 EnGarde – zvýšenie výkonu, športové a štýlové doplnky od Musketier logo peugeot

Peugeot 208 EnGarde – zvýšenie výkonu, športové a štýlové doplnky od Musketier

21.Jul.2013
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V nemeckom meste Oberhausen sídli firma Musketier, ktorá sa zameriava predovšetkým na dizajnové a technické úpravy modelov značky Peugeot, Citroen a Toyota. Ich portfólio je veľmi pestré a v porovnaní s inými nemeckými tuningovými štúdiami ich môžeme nazvať naozajstnými fanúšikmi francúzskych automobiliek (okrem Toyoty samozrejme ;-). Najnovšie si do ich portfólia pridali ďalšieho „mušketiera“ – sympatický Peugeot 208.

Hneď na úvod musíme povedať, že v spoločnosti Musketier obdivujú kombináciu jemných športových a elegantných kriviek. Svojej filozofie sa držali aj pri úpravách Peugeotu 208. Novinka v segmente malých mestských vozidiel na jednej strane ukazuje športové ambície, no na strane druhej vidno jej miernejšiu elegantnú tvár. Peugeot 208 EnGarde je veľmi zaujímavý zjav a zaručene s ním upútate pozornosť. Na prvý pohľad sa to možno ani nemusí zdať, ale zmenilo sa toho naozaj veľa. Autori tohto počinu neobišli ani motor a podvozok.

Peugeot 208 dostal do vienka od spoločnosti Musketier technický aj optický tuning


Peugeot 208 EnGarde získal vďaka decentnému bodykitu športový vzhľad, ktorý umocňuje aj kombinácia čiernych doplnkov s bielym lakom karosérie. Niektoré partie tohto malého Peugeotu získali karbónovú fóliu, stylingové doplnky sú vyrobené z ABS plastu. Navrhnuté boli nielen s ohľadom na čo najlepší vzhľad, ale aj preto aby sa tento drobec mohol pochváliť lepšími aerodynamickými vlastnosťami. Peugeot 208 získal tiež mierne rozšírenie blatníkov a vzadu mu pribudol difúzor, ktorý zdobí dvojica oválnych koncoviek výfuku s rozmerom 90x65 mm. Tie mu zároveň dodávajú aj trošku burácavejší prejav. Pre plnosť pripomeňme, že spoločnosť Musketier ponúka aj k tomu modelu pomerne širokú kolekciu zliatinových diskov s priemerom od 15 do 18 palcov.

peugeot 208 engarde musketier

Ako sme už spomenuli v úvode, pri Peugeote 208 EnGarde sa tvorcovia úprav zamerali aj na techniku. K tomuto modelu si môžete dopriať športovú podvozkovú sadu, ktorá sa prejaví znížením svetlej výšky o 30 mm. Je to zvýraznením nielen športového vzhľadu, ale predovšetkým išlo o zlepšenie jazdných vlastností. Peugeot 208 EnGarde však nepôsobí športovo len na oko, ale aj jazdnými výkonmi. Základom pre úpravy sa v tomto prípade stal 1.6-litrový štvorvalec THP, ktorý vo svojej sériovej podobe zabezpečuje maximálny výkon 115 kW/155 koní. Väčší chladič, úprava výfukovej sústavy a prepĺňania v kombinácii s preprogramovaním elektronickej riadiacej jednotky sa postarali o zvýšenie výkonu na veľmi slušných 154 kW/209 koní. To je vzhľadom k rozmerom a hmotnosti modelu 208 výborná hodnota. Dodajme aj údaj o maximálnom krútiacom momente, ktorý po úpravách činí 345 Nm.

Peugeot 208 EnGarde od spoločnosti Musketier je krásnym príkladom toho, ako sa dá skombinovať funkčný tuning s ladným francúzskym dizajnom a športovou dravosťou.

peugeot 208 engarde musketier

peugeot 208 engarde musketier

peugeot 208 engarde musketier

peugeot 208 engarde musketier

peugeot 208 engarde musketier

peugeot 208 engarde musketier

peugeot 208 engarde musketier

musketier logo

MUSKETIER


Nemecká spoločnosť Musketier so sídlom v nemeckom meste Oberhauser sa už roky špecializuje na vozidlá značky Peugeot, Citroen a Toyota. Korene tejto firmy siahajú až do roku 1974, kedy zakladatelia začali s prvými drobnými úpravami francúzskych vozidiel. V roku 1991 už mala spoločnosť na autosalóne vo Frankfurte prvý vlastný stánok, v ktorom bol vystavený sýtočervený Citroen ZX. Až do roku 2010 sa spoločnosť venovala iba francúzskym vozidlám, treťou značkou v ich portfóliu sa stala Toyota.

Čo si myslíte o úprave auta Peugeot 208 EnGarde od tunerov z dielne Musketier ? Nech sa páči, hlasujte:


Ak chcete ešte viac informácií úpravám ku značke Peugeot, tak navštívte našu podstránku:

PEUGEOT tuning


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Zoznam článkov o úpravach motorov nájdete tu:

MOTOR TUNING


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5696x    hodnotenie: 19/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt