support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Papieroví policajti

Papieroví policajti

10.Jan.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Dnes sme pre všetkých opäť vyhrabali z hrnca našich aktualít niečo veľmi kuriózne. V niektorej z arabských krajín sa tamojší verejní činitelia rozhodli šetriť finančnými prostriedkami a to tak radikálnym spôsobom, že začali seba samých nahradzovať papierovými atrapami. Ako? Jednoducho nafotili seba a svoje autá v akcii, nalepili zväčšené snímky na kartóny, vyrezali a postavali ich na krajnice lokálnych diaľnic a iných ciest ako napr. pred rozkopané staveniská. Je veľmi pravdepodobné, že takáto dokonalá pseudovýstraha na vodičov skutočne pôsobí.

Neveríte? Však usúďte sami:Možno niektorí z vás poznajú niečo podobné, obzvlášť tí, ktorí častejšie jazdia smerom do Viedne cez niektoré dediny v susednom Rakúsku, kde sa na chodníkoch, tesne po vstupe do obce nachádzajú takmer dokonalé kartónové makety stojaceho policajta pri vozovke. Vari sa podaktorí z vás pri pohľade na toho policajta aj zľakol a intuitívne so svojim autom pribrzdil. Aj tu sa dá predpokladať, že to svoj účel spĺňa.

V našich končinách si takéto plagiáty ale moc reálne na cestách predstaviť nevieme. U nás sa totiž nesie takmer všetko čo nie je reťazou primontované alebo navarené do zberu. A takíto poliši by na vozovke asi nevydržali ani pár minút. Pre peňaženky, či už štátne alebo vodičov, by boli takéto akcie v každom prípade výhodnejšie. Jednak by to stálo menej verejných finančných prostriedkov a my vodiči by sme neplatili pokuty.


Radi by sme sa dozvedeli vašu mienku. Hlasujte, či by podľa Vás takíto pseudopolicajti mali fungovať aj u nás na cestách:Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 5444x    hodnotenie: 1.5/5, 6 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt