support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Pakfeifer Toyota MR2 logo

Tuningová lahôdka Toyota MR2 v prevedení firmy Pakfeifer

18.Oct.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pred nejakým časom sme Vám priniesli firmou Pakfeifer prerobené Hyundai Coupe, na americkom kontinente označované ako Tiburon. Ako môžete vidieť, firma nelenila a priniesla nám ďalšiu lahôdku a to japonskú Toyotu MR2.

Sériový „stav“ MR „dvojky“:

Tento dvojmiestny športový roadster, začal svoje účinkovanie na Európskom trhu v roku 2000. Od tejto doby, si získal srdcia veľkého počtu priaznivcov, hlavne mladších ročníkov. Určite tomu pomohol aj fakt, že zo športovej MR2, sa dá behom niekoľkých sekúnd „vyčarovať“ kabriolet. V tomto modeli sa nachádza 1,8 litrový motor, uložený vzadu a je vybavený variabilným časovaním ventilov (ako výrobcovia uvádzajú, MR má vo svojej triede najlepší pomer hmotnosť : výkon). Po zmeraní výrobcovia zistili, že výkon ich diela, činí 103 kW (140 koní) pri 6.400 otáčkach za minútu a točivý moment sa zastavil na hodnote 172 Nm pri 4.400 ot./min.

Z nuly na „stovku“ zrýchli Toyota za 7,9 sekundy a „maximálka“ sa zastaví pri hodnote 210 km/h. Sériové MR-ko je „podávané“ na 15“ diskoch s ľahkých zliatin, ktoré sú obuté do pneumatík s rozmermi: vpredu (185/55) a vzadu (205/50).

Na „slovíčko“ o firme Pakfeifer:

preview
Firma Pakfeifer, pochádzajúca z Rakúska, začala písať svoju históriu už v roku 1972. Od tohto okamihu sa začala zaujímať o výrobu bodykitov, hlavne na ázijské a japonské značky (Honda, Mazda, Mitshubishi, Nissan, Toyota, ...), ale ako správna tuningová firma, nezanevrela ani na ostatné značky (Audi, Citroen, Opel, Peugeot, VW, ...). Zákazník si môže vybrať jednotlivé časti ( nárazníky, spojlery, krídla, ...) alebo kompletné bodykity. Ak chcete vedieť o tejto firme viac, „naklikajte“ sa na ich stránku. Odkaz na ňu nájdete v spodnej časti tohto článku.

Japonský šporťák v podaní rakúskej tuningovej firmy:

Dá sa povedať, že MR2 je už v sériovej podobe ľahko vytunené auto ( hliníkové disky, decentné športové nárazníky, ...). No ale poďme sa pustiť do tuningu od Pakfeifer.

Karoséria je nalakovaná v dvoch farbách (tmavočervená a biela). Na boku, si môžeme všimnúť logo internetovej stránky TRC (TotalRacingComponents.com), ktorá Toyotu MR2 na svojom webe prezentuje. Maska je spojená s predným nárazníkom, ktorý je rozčlenený na viacero otvorov, potiahnutých strieborným ťahokovom. Najväčší otvor v strede a dva menšie po jeho stranách, sú navrhnuté tak, aby vyrovnávali tlak na prednú a zadnú nápravu. Miniatúrne výrezy na bokoch nárazníka, zabraňujú pomocou prúdenia vzduchu, prehrievaniu bŕzd a tým zvyšujú bezpečnosť pasažierov. Nakoľko sa motor nachádza vzadu, o jeho chladenie sa starajú výrezy na bokoch automobilu a taktiež aj na „vrátach“ :-D od motorového priestoru.

Ste zvedaví na bližšie detaily tejto upravenej Toyoty od Pakfeifera? Nech sa páči, do galérie sem:


Bočné prahy, pokračujú športových líniách automobilu. Na spodnej časti zadného nárazníka môžeme vidieť obrovský difúzor, zo štyrmi lopatkami, ktoré zabraňujú vírenie vzduchu za automobilom. Nad týmto difúzorom je štýlovo vytvarované miesto na primontovanie EČV (evidenčného čísla vozidla) a naopak pod ním sú výrezy, ktorým prechádzajú okrúhle koncovky ladeného výfuku (tzv. „Duplex“). Na zadnej strane automobilu, je umiestnené prítlačné krídlo, pod ktorým sa nachádza otvor (potiahnutý čiernym ťahokovom), slúžiaci na odvádzanie teplého vzduchu od motoru. Predné a zadné svetlá, rovnako ako aj spätné zrkadlá, ostali sériové. Športový dizajn Toyote MR2 dodávajú aj deväťlúčové horčíkové disky, značky TEAM DYNAMICS, ktoré sú obuté do nízkoprofilových pneumatík. V interiéri našli využitie športové sedačky, ostatné časti zostali nezmenené.

O bezpečnosť sa ešte stará ochranný rám, ktorý je umiestnený za hlavovými opierkami. Všetky doplnky spĺňajú náročné kritériá a podmienky nemeckého TŰV (Technischer Űberwachungs – Verein) a Dekra (Deutscher Kraftfahrzeug – Űberwachungsverein). Takto vyzerá pretvorenie športovej MR2, firmou Pakfeifer, na ešte športovejšiu tuningovú lahôdku.

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s mriežkami:15.120,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce:10.800,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník s mriežkami:15.120,-Sk / ks
- zadné krídlo "GT" na kufor:8.640,-Sk / ks
- predná kapota a nasávačom vzduchu:15.120,-Sk / ks
- predná kapota bez nasávača vzduchu:14.040,-Sk / ks
- nasávače vzduchu do zadných blatníkov:2.895,-Sk / sada (2 ks)
- nasávač vzduchu na kapotu:3.492,-Sk / ks


Dodacie lehoty na výrobky od firmy Pakfeifer sa pohybujú okolo 10 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Kompletný cenník výrobkov od firmy Pakfeifer si stiahnite tu

preview
download
[ 332 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

Všetky spojlery od firmy Pakfeifer si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: HONDA / Model: Civic Coupe / Typ: EJ1-2
Značka: HONDA / Model: CRX Targa / Typ: EG2-EH6


Značka: HONDA / Model: Prelude / Typ: BB1-2-3
Značka: MAZDA / Model: 323 / Typ: FBJ


Značka: MAZDA / Model: MX3
Značka: MISTUBISHI / Model: Eclipse


Značka: NISSAN / Model: 300 ZX
Značka: TOYOTA / Model: Celica / Typ: T20
Značka: VW / Model: Golf 4

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Výrobky od firmy Pakfeifer si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na túto upravenú MR-2ku od Pakfeifer? Nech sa pači, hlasujte:Ak chcete ešte viac informácií k výrobcovi a rozumiete nemčine alebo angličtine tak mrknite aj stránky nášho partnera:

PAKFEIFER


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám, akciám a ostatným výrobkom firmy Pakfeifer vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Slavomír Majerník
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10346x    hodnotenie: 1.8/5, 22 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt