support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo peugeot Červená šelma Peugeot 406 vyšľachtená firmou Pakfeifer logo peugeot

Červená šelma Peugeot 406 vyšľachtená firmou Pakfeifer

29.Jun.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Pre mnohých dnešnej dobe slovo kupé symbolizuje niečo „iné“. Aby sme boli konkrétni, je to symbol športového štýlu a zároveň symbolizuje agresívnejšie a dynamickejšie tvary auta. Autá označené ako kupé sa veľmi ľahko stávajú terčmi najrôznejších tuningových firiem. Je to možno aj pre ich dizajnové riešenie karosérie a príjemných, jednoduchých, ale zato dravých tvarov. Autá typu kupé sú samé o sebe veľmi atraktívne, určené skôr na svižnejšiu jazdu, ako na rodinné výlety. Nechoďme okolo horúcej kaše a povedzme si na rovinu, o čo tu vlastne ide. Reč je o Peugeot 406 kupé a nemeckej tuningovej firme Pakfeifer, ktorá pripravila pre tento voz nový kompletný bodykit. Poďme sa pozrieť na ich výtvor.

„POVODNÁ ŠTYRISTOŠESTKA“


Peugeot 406 Coupe
Rok 1997, Francúzsko. Práve v tomto roku sa začala výroba tohto športového kupé, ktoré nesie označenie 406. Dizajnéri chceli vytvoriť auto, ktoré bude na túto dobu niečím výnimočným a ktoré bude vzbudzovať príjemné pocity najmä zo strany fanúšikov športových áut. Veď už vtedy sa začali vyrábať stroje ako Honda Civic. Bolo potrebné priniesť niečo aj pre európsky trh.

Do tohto „tátoša“ sa montoval 2 a 3-litrový motor. Druhý spomínaný bol vidlicový šesťvalec s výkonom 191 koní (140 kW) . Maximálna rýchlosť sa ustálila na hranici 235 km/h a z pokoja na „stovku“ sa tento Peugeot rozbehol za 7,9 sekundy. Vcelku prijateľné hodnoty a plne postačujúce pre čistú športovú jazdu.

Ako je vidieť, tak ani tento model neostal zabudnutý a bolo preňho, ako aj pre jeho majiteľov pripravené malé „prekvapenie“ v podobe kompletného tuningového bodykit-u.

PEUGEOT V PODANÍ FIRMY PAKFEIFER


Pakfeifer Peugeot 406 Coupe
Pakfeifer. To je rakúska firma, ktorú netreba osobitne opisovať a každý tuner ju určite dobre pozná, alebo o nej už aspoň počul. Okrem toho, že sa zaoberá úpravou áut značiek ako Audi, BMW, Chrysler, Mazda, Mercedes a veľa iných, do ich repertoáru patria tiež vozy značky Peugeot. Práve na model 406 upriamili úpravcovia firmy Pakfeifer najnovšie svoju pozornosť.

Do „vena“ dostal kompletný bodykit, ktorý sa skladá z predného a zadného nárazníka, výduchu prednej kapoty, bočných prahov a zadného športového krídla.

Všetko to „odštartoval“ predný nárazník. Keď si bystré oko pozorovateľa všimne, svojimi tvarmi pripomína dizajn auta Ferrari, konkrétne 360 Spider. Tento nárazník, pre 406-ku sa vyznačuje veľmi športovým dizajnom, ktorý sa náramne hodí k celkovému „looku“ auta. Je členený na tri, pomerne veľké otvory, ktoré sú už sériovo vyplnené agresívnym čiernym ťahokovom. Všetky tri otvory majú za úlohu priviesť chladný vzduch ku chladiču motora rovnako ako aj k predným kotúčovým brzdám. Pri pohľade spredu na predný nárazník je hneď jasne vidieť kontúry členenia otvorov, ktoré majú čo-to do seba podľa vzoru „Japan Style“.

Veľmi perfektne sa presne takéto tvarovanie nárazníka hodí k celkovým líniám prednej časti auta. Nesmieme ešte zabudnúť na malé podlhovasté bočné otvory, ktoré sú tiež vyplnené čiernym ťahokovom. Práve tento pár otvorov má za úlohu efektívnejšie prúdenie chladného vzduchu ku predným kotúčom. Naviac, extrémnejšie dotvára celkový vzhľad predného nárazníka.

Fotky upraveného malého auta Peugeot 406 kupé firmou Pakfeifer:Pakfeifer Peugeot 406 Coupe
Čo asi viac ulahodí oku tunera, je okrem dobre zladeného bodykitu aj rozsiahly sací otvor prednej kapoty. Ten sa tiahne takmer cez celú dĺžku kapoty, t.j. od predného skla až po znak Peugeot. Začína sa párom podlhovastých otvorov rozdelených priečkou. Vyplnené sú takisto čiernym ťahokovom. Samotný spôsob rozvrhnutia dizajnu tohto sacieho otvoru len dotvára agresívny vzhľad celej úpravy na tejto 406-ke.

Ďalšou súčasťou tohto „balíčka“ sú bočné prahy. V nich nenájdeme žiadne otvory, ale zato sú tvarované tak, aby jemne naznačovali aký-taký otvor. Tieto prahy sú na konci ukončené akýmsi „chvostom“ s ktorým sa plynule napájajú na zadný nárazník. Tvary týchto prahov dotvárajú celkové línie karosérie auta.

V rámci zadnej časti sa úprava dotkla aj zadného nárazníka. Už pri prvom pohľade naň je nad Slnko jasné, že dizajn zadného nárazníka bol inšpirovaný nárazníkom auta talianskej produkcie a to Ferrari. Konkrétne „mohlo“ ísť o model 360 Spider. Práve tu sa potvrdila teória, že nie všetko, čo je vyrobené pre jeden konkrétny model, nemôže pasovať na model iného výrobcu.

Pretože tento nárazník sa náramne hodí ku vzhľadu tohto Peugeot-a a len podčiarkuje agresívnosť tejto úpravy. Po jeho stranách nájdeme dva otvory väčších rozmerov, ako inak vyplnené čiernym ťahokovom. V jeho strede sa nachádza istý druh „priehlbiny“, presne takej, akú má aj zadný nárazník vyššie spomenutého Ferrari. Nedá sa tiež si nevšimnúť úzkych podlhovastých otvorov po bokoch tohto nárazníka, ktoré slúžia na odvod zohriateho vzduchu od zadných kotúčových bŕzd. Tento zadný nárazník je pekným výtvorom z dizajnérskej dielne firmy Pakfeifer.

Posledným prvkom tejto úpravy je zadné športové krídlo. To je tvarované skôr takým decentnejším štýlom, avšak nič to neubralo na celkovom agresívnom vzhľade. Je to akási „čerešnička na torte“ tejto štýlovej, ale najmä dravej úprave jedného zo sériovo športových automobilov.

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Pakfeifer sa pohybujú okolo 10 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Kompletný cenník výrobkov od firmy Pakfeifer si stiahnite tu

preview
download
[ 332 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

Všetky spojlery od firmy Pakfeifer si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Pakfeifer sa už vyše 30 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. Firma sídli vo Viedni, teda hlavnom meste Rakúska. Bola založená v roku 1972. V jej ponuke nájdete spojlery, ktoré máloktorý úpravca dodáva a to najmä pre japonské značky. Má v ponuke napríklad extrémne nárazníky na autá značiek HONDA, MAZDA, MITSUBISHI, NISSAN, SUBARU, SUZUKI a TOYOTA. Nezabúda však ani na väčšinu značiek európskej produkcie, okrem iných napríklad AUDI, CITROEN, OPEL, PEUGEOT a VW. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda bodykity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Firma Pakfeifer je zatiaľ špecialistom iba na zovňajšok auta. Ich úpravy sa teda týkajú najmä športových nárazníkov, spojlerov, masiek, prahov, krídiel, líšt, kapôt, nasávačov, výdychov a množstva iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: HONDA / Model: Civic Coupe / Typ: EJ1-2
Značka: HONDA / Model: CRX Targa / Typ: EG2-EH6
Značka: HONDA / Model: Prelude / Typ: BB1-2-3
Značka: MAZDA / Model: 323 / Typ: FBJ
Značka: MAZDA / Model: MX3
Značka: MISTUBISHI / Model: Eclipse
Značka: NISSAN / Model: 300 ZX
Značka: TOYOTA / Model: Celica / Typ: T20

Značka: VW / Model: Golf 4

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Produktový katalóg PAKFEIFER 2005
(PDF dokument)
preview
download
[ 20,4 Mb ]


Výrobky od firmy Pakfeifer si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo vravíte na úpravu Peugeot 406 kupé v štýle Pakfeifer Tuning? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Pakfeifer, tak navštívte našu podstránku:

PAKFEIFER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Peugeot vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

Peugeot tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 87038x    hodnotenie: 222/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt