support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mazda Pakfeifer a jeho japonská tuning-tradícia, tentokrát na aute značky MAZDA MX-3 logo mazda

Pakfeifer a jeho japonská tuning-tradícia, tentokrát na aute značky MAZDA MX-3

21.Mar.2006
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Mazda MX-3 je malé športové dvojdverové kupé, ktoré sa dostalo na trh v roku 1991 a výroba sa skončila až v roku 1998. Toto malé žihadlo disponovalo aj unikátnym agregátom V6 s najmenším vyrábaným objemom 1,8 litra s 24V a rozvodom DOHC, tiež nazývaný "K8". Ďalším motorom montovaným do MX-3 je radový štvorvalec OHC 16V s objemom 1,6 litra.

Sériová Mazda MX-3


Mazda MX-3
Na slovenskom trhu bola MX-3 len v jednom prevedení a to s unikátnym motorom K8, manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou hoci bez kožených sedadiel, elektrického ovládania vodičovho sedadla, tempomatu atp. V príplatkovej výbave bola klimatizácia a metalíza.

Brzdy na tomto aute sú kotúčové na obidvoch nápravách, vpredu s vnútorným chladením. Koncom roku 1991 sa MX-3 začala predávať aj v Európe, najprv v Nemecku a neskôr bola dostupná aj na bývalom česko-slovenskom trhu.

V Japonsku niesol tento model označenie Eunos Presso a vo vlastnej distribučnej sieti Mazdy sa predávala aj pod názvom Autozam AZ-3. V roku 1992 sa dostala aj na americký a kanadský trh.

Hlavne v Kanade bola známa pod označením Precidia. V roku 1997 dochádza k zmene loga, ktoré sa zmenilo na všetkých vtedajších predávaných modeloch Mazda. Predaj MX-3 stále pokračoval v Japonsku a Európe. Počas výroby mali modely MX-3 dve vyhotovenia palubnej dosky, pričom jedna z nich pochádzala z modelu Mazda 323F generácie BG a vyskytovala sa častejšie, hlavne v prvých rokoch výroby.

V roku 1997 bol na českom a slovenskom trhu k dispozícii len jeden model s objednávacím kódom EB53 EAM. Bol vybavený silnejším z dvojice motorov, teda K8 a dodávaný výlučne s manuálnou prevodovkou a bohatou výbavou, ktorá ale neobsahovala kožené čalúnenie sedadiel a takisto ani elektrické ovládanie vodičovho sedadla, tempomat, resp. vyhrievanie vonkajších spätných zrkadiel. Za príplatok bola k dispozícií klimatizácia a metalický lak. Výroba tohto modelu sa skončila v roku 1998.

Pakfeifer a jeho tuning na Mazde MX-3


Pakfeifer Mazda MX-3
Rakúska firma Pakfeifer už tradične tunuje autá z ďalekého Východu. Nebolo tomu ani tentokrát, a tak si zobrali do „parády“ starší model Mazdy, konkrétne MX-3. Úpravu môžeme nazvať radikálnou, pretože samotný bodykit dávaj najavo, že tu neide o hociakého „športovca“, ale priam o agresívne vyzerajúceho Japonca s európskym imidžom.

Predný nárazník je už z obrázkov viditeľný ako agresor, ktorý si to chce hravo rozdať s náporovým vzduchom. Dizajn a tvarovanie týchto nárazníkov, má už Pakfeifer „zmáknuté“, a tak nečudo, že tento typ nárazníka sa podobá ďalším z ich tvorby. Je to však ale pre japonské tvary výstižné a žiadúce.

Mriežka (ťahokov), ktorá chráni vnútro motorového priestoru, resp. plní účel funkčnosti a estetiky, je tu na mieste, a možno smelo povedať, že sa na túto „mazdičku“ a jej bodykit vcelku hodí. Na spomínanom prednom nárazníku, môžeme vidieť nielen mohutné nasávacie otvory, ale aj výrazný „nos“, ktorý opticky dáva najavo chuť po rýchlej jazde. Pomocné okrúhle, hmlové svetlá so smerovkami, dopĺňajú svetelnú optiku.

Mazda MX-3 v úprave od rakúskej firmy Pakfeifer:

Pakfeifer Mazda MX-3
Bočné prahy v tomto prípade majú účel efektnosti, ako než efektivity. Laicky povedané, dopĺňajú súčasť bodykitu, avšak nemajú veľmi výrazný vplyv na dynamické a manévrovacie schopnosti vozidla. Naopak, pri aerodynamike určite prospieva zadný nárazník so spojlerom, a krídlom na zadnom kufri. Samotné krídlo je vo farbe sériovej karosérie, avšak predný nárazník, spolu s prahmi a zadným nárazníkom sú v strieborno-šedej farbe, ktorá výrazne kontrastuje s čiernym lakovaním auta.

Zadný nárazník je z hľadiska dizajnu veľmi zaujímavý. Otvory na odtok vzduchu spod podvozku auta sú dostatočné veľké a pritom dostatočne funkčné na to, aby aerodynamický vztlak mal takmer nulovú hodnotu. To znamená, aby vás pri rýchlej jazde v miernom kopci dohora a hneď na to pri prudkom klesaní, nezdvihlo predok vášho auta.

Zadný difúzor, resp. odtokové otvory tu jednoducho musia byť z hľadiska bezpečnosti. Celý zadný nárazník je navrhovaný tak, aby dodával autu nielen športový charakter, ale aby mu dodal aj trochu tunerskej krvi. Svedčia o tom aj zadné brzdové svetlá v podobe čírej optiky.

Bodykit pre Mazdu MX-3 od Pakfeifera, sa nesie v japonskom duchu, pretože auto je samo o sebe „šikmookým“. Nemôžme stopercentne povedať, že tento bodykit sa náramne hodí k tejto MX-3, na posúdenie ste tu vy, naši čitatelia a fanúšikovia tuningu, ale náš názor na tento bodykit od Pakfeifera je skôr pozitívny, pretože sa nám zapáčil od prvého okamihu, keď sme videli MX-3 práve v tejto úprave. Rozhodne staršej Mazde pridalo na športovosti a dravosti, a to je omladzujúci faktor, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou každého dobrého tuningu.

V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník s mriežkami a otvormi pre dodatočné, bodové hmlové svetlá:14.700,-Sk / ks
- bočné prahové nadstavce s otvormi:9.990,-Sk / sada (2 ks)
- zadný nárazník s mriežkami:14.700,-Sk / ks
- zadné krídlo "NEW-Look" na kufor:13.560,-Sk / ks
- nasávač vzduchu na predné kapotu:2.310,-Sk / ks
- kompletná predná kapota s nasávačom vzduchu:14.700,-Sk / ks
- mračítka predných svetiel:2.100,-Sk / sada (2 ks)
- prídavné, ćíre svetlo do nárazníka (smerovka alebo pozičné svetlo):720,-Sk / ks
- číre zadné svetlá:5.570,-Sk / sada (2 ks)


Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky od firmy Pakfeifer sa pohybujú okolo 10 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri väčšine týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Kompletný cenník výrobkov od firmy Pakfeifer si stiahnite tu

preview
download
[ 332 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

Všetky spojlery od firmy Pakfeifer si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Pakfeifer sa už vyše 30 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. Firma sídli vo Viedni, teda hlavnom meste Rakúska. Bola založená v roku 1972. V jej ponuke nájdete spojlery, ktoré máloktorý úpravca dodáva a to najmä pre japonské značky. Má v ponuke napríklad extrémne nárazníky na autá značiek HONDA, MAZDA, MITSUBISHI, NISSAN, SUBARU, SUZUKI a TOYOTA. Nezabúda však ani na väčšinu značiek európskej produkcie, okrem iných napríklad AUDI, CITROEN, OPEL, PEUGEOT a VW. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda bodykity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Firma Pakfeifer je zatiaľ špecialistom iba na zovňajšok auta. Ich úpravy sa teda týkajú najmä športových nárazníkov, spojlerov, masiek, prahov, krídiel, líšt, kapôt, nasávačov, výdychov a množstva iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: HONDA / Model: Civic Coupe / Typ: EJ1-2
Značka: HONDA / Model: CRX Targa / Typ: EG2-EH6
Značka: HONDA / Model: Prelude / Typ: BB1-2-3
Značka: MAZDA / Model: 323 / Typ: FBJ
Značka: MAZDA / Model: MX3
Značka: MISTUBISHI / Model: Eclipse
Značka: NISSAN / Model: 300 ZX
Značka: TOYOTA / Model: Celica / Typ: T20

Značka: VW / Model: Golf 4

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Produktový katalóg PAKFEIFER 2005
(PDF dokument)
preview
download
[ 20,4 Mb ]


Výrobky od firmy Pakfeifer si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Aký je váš názor na tento bodykit pre Mazdu MX-3? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Pakfeifer, tak navštívte našu podstránku:

PAKFEIFER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mazda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MAZDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Sabo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Peter Kuttner

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 41022x    hodnotenie: 132/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt