support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Pakfeifer Toyota Celica logo

Pakfeifer Toyota Celica T23 - upravený Japonec po rakúsky.

25.Jul.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Ako to už býva zvykom rakúska firma Pakfeifer (odborník na styling najmä japonských automobilov), ktorá je známa skoro v celej Európe, pripravila pre priaznivcov športovo upravených „kár“ ďalšiu lahôdku v podobe kompletného bodykitu na automobil Toyota Celica s typovým označením T23.

Je tomu ťažko uveriť ale „T23-ka“ je už siedmym pokračovaním japonskej Celicy.

Toyota Celica T23.
Menšia história Toyoty Celica:

1.generácia (1970 – 1977)
označenie: A20, A35
objem: 1,6L; 1,9L; 2,0L; 2,2L

2.generácia (1978 – 1981)
označenie: A40
objem: 1,6L; 1,8L; 2,0L; 2,2L

3.generácia (1982 – 1985)
označenie: A60
objem: 1,6L; 1,8L; 2,0L; 2,4L

4.generácia (1986 – 1989)
označenie: T16
objem: 1,6L; 1,9; 2,0L (115HP – 190HP)

5.generácia (1990 – 1993)
označenie: T18
objem: 1,6L;2,0L; 2,2L

6.generácia (1994 – 1999)
označenie: T20
objem: 1,8L; 2,0L; 2,2L

7.generácia Toyoty Celica dostala označenie T23 (na obrázku vpravo). Jej predaj sa začal v roku 2000 a pokračoval až do roku 2005. Za toto obdobie sa z nich predalo niekoľko tisíce kusov. Ich majiteľmi sa stali prevažne mladí ľudia a priaznivci športového vzhľadu automobilu. Celicu si môžete zaobstarať v dvoch výkonových variantoch:

1,8L – 140 koní
1,8L – 180 koní

Pri preraďovaní sa môžeme spoľahnúť na tri typy prevodoviek:

4- rýchlostná automatická
5- rýchlostná manuálna a
6- rýchlostná manuálna.

Pakfeifer Toyota Celica T23


Pakfeifer Toyota Celica T23.
Firma Pakfeifer sa už vyše 30 rokov výhradne venuje výrobe plastových dielov (nárazníkov, spojlerov, masiek, prahov, krídel, ...) na automobily japonskej (Mazda, Nissan, Toyota, ...) ale aj európskej ( Audi, Citroen, Opel, ...) značky. Pakfeifer však tvrdí, že nie je problém vyrobiť nárazník aj na objednávku a to na akýkoľvek automobil. No ale poďme sa už konečne venovať T23-ke.

Toyota Celica T23 má už v sériovom stave dosť výrazný športový vzhľad. Predný nárazník, ktorý je spojený s maskou, je oblých tvarov, čo ladí s celkovou vizážou „predku“ Celicy. V stredovej časti sa nachádza otvor, usmerňujúci náporový vzduch ku chladiču motora, a tým zabraňuje jeho prehriatiu. Do nárazníka je možnosť namontovať aj oválne hmlové svetlá, ktoré vám v čase hmly zvýšia viditeľnosť. Stredová časť je spracovaná tak, aby sa plynule napájala na sériovú kapotu s nasávačom, dopravujúcim vzduch priamo do priestoru pod kapotou. Prahy zabezpečujú prirodzený prechod medzi prednou a zadnou časťou automobilu. Ich tvar je navrhnutý tak, aby ladil aj s oblým „predkom“ a hranatejším „zadkom“ Toyoty Celica 23. Zadný nárazník je najrobustnejšia časť celej sady. Je na ňom vidieť dokonalé dizajnérske spracovanie.

Je zrejmé, že firma Pakfeifer neberie ohľad len na tunerov, ale aj na ostatných účastníkov cestnej premávky. Prečo si to myslíme? Iste sa aj vám stalo, že pri kľudnej jazde ulicami mesta vás na ceste predbiehalo vyladené auto, a len čo sa dostalo pred vás, ste mali zafŕkané celé predné sklo, kapotu a podobne, či už od snehu, vody alebo kamienkov. Pakfeifer Toyota Celica T23.
To sa vám pri zadnom nárazníku od Pakfeiferu stať nemôže. Je navrhnutý tak že jeho časti za kolesami slúžia zároveň ako zásterky. Nad týmito „kvázi zásterkami“ sa nachádza časť nárazníka, po ktorej vyrezaní zabezpečíte odvod zohriateho vzduchu od zadných kotúčových bŕzd.

Toto je ďalší príklad toho, že Pakfeifer sa nezaujíma len o dizajnérsku stránku veci ale aj o účelovosť a bezpečnosť. V spodnej časti sa nachádza difúzor so štyrmi lopatkami, zabraňujúci víreniu vzduchu za automobilom a zároveň lepšiu priľnavosť automobilu k asfaltu. Spod difúzora „trčia“ okrúhle koncovky „duplex“ výfukového systému. Za pozornosť stojí aj prítlačné krídlo, zvyšujúce bezpečnosť pri rýchlom prejazde zákrutou, ktoré je v typickom japonskom dizajne. Takéto krídlo ste si mohli vidieť na mnohých slovenských ale aj zahraničných zrazoch. Je veľmi obľúbené najmä medzi majiteľmi automobilov Honda a Mitsubishi.

Ako som si všimol na mojich dlhých nočných „cestách“ po internete, tieto nárazníky sú u majiteľov T23-ky veľmi obľúbené. No ako sa hovorí - sto ľudí, sto chutí – čiže to, či sa hodia aj na vašu Toyotu Celicu T23 musíte posúdiť len vy.

A nezabúdajte ak ste si nie istí tým, či ktorýkoľvek bodykit namontujete na automobil správne a tak, aby ste neboli svojou neodbornou úpravou na ceste ohrození vy, alebo ďalší účastníci cestnej premávky, zverte úpravu radšej odborníkom. Na Slovensku je ich naozaj „kopa“, stačí si len vybrať. Je to predsa len istejšie a lepšie ako potom „nariekať nad rozliatym mliekom“ – či skôr rozbitým niekoľkotisícovým nárazníkom. Takže dostunenia priatelia. :-D

Ste zvedaví na bližšie detaily tejto upravenej Toyoty T23 od Pakfeifera? Nech sa páči, do galérie sem:
Kompletný cenník výrobkov od firmy Pakfeifer si stiahnite tu

preview
download
[ 332 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

Všetky spojlery od firmy Pakfeifer si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: HONDA / Model: Civic Coupe / Typ: EJ1-2
Značka: HONDA / Model: CRX Targa / Typ: EG2-EH6


Značka: HONDA / Model: Prelude / Typ: BB1-2-3
Značka: MAZDA / Model: 323 / Typ: FBJ


Značka: MAZDA / Model: MX3
Značka: MISTUBISHI / Model: Eclipse


Značka: NISSAN / Model: 300 ZX
Značka: TOYOTA / Model: Celica / Typ: T20
Značka: VW / Model: Golf 4

Aký je váš názor na túto upravenú Toyotu Celicu od firmy Pakfeifer? Nech sa pači, hlasujte:Viac noviniek od rakúskej firmy Pakfeifer si môžete pozrieť na našich podstránkach:

PAKFEIFER TUNING


Viac informácií k možným úpravám áut značky TOYOTA vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

TOYOTA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Patrik Cabánik
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 11728x    hodnotenie: 1.7/5, 19 hodnotení


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt