support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo mazda Mazda 3 – japonsko-rakúsky tuning od Pakfeifer ! logo mazda

Mazda 3 – japonsko-rakúsky tuning od Pakfeifer !

14.Mar.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

„Poslušné rodinné auto“. Pod týmto slovným spojením si každý predstaví niečo iné. Jednou z predstáv môže napríklad byť konkrétny typ alebo model auta ako napríklad Škoda Fábia, Toyota Corolla alebo Mazda 3. Čo chcel týmto básnik povedať? Vyššie spomenuté autá strednej triedy nie sú ničím výnimočné. Jednoducho povedané, sú dizajnovo príťažlivé, ich výkonový potenciál je dostačujúci a ani bezpečnosť nie je na zahodenie. Typické rodinné autá, ktorým nechýba nič. Avšak každé jedno auto na svete v sebe niečo skrýva. Aj náš dnešný kúsok - Mazda 3, má v sebe ukrytý potenciál, ktorý treba prebudiť. Povedali by ste, že je to bežné mestské auto. Mali by ste pravdu, iste, ale je nutné doplniť, že je to viac než len „mestské autíčko“. Predstavuje adekvátnu odozvu za investované peniaze. No skúste sa na toto auto pozrieť očami tunera, akým je napríklad rakúska firma Pakfeifer. Už asi tušíte, čo bude nasledovať. Mazda 3 v úprave od Pakfeifer!

NEDOTKNUTÁ MAZDA 3


Mazda 3 je jednoduché autíčko, ktoré sa zakladá na chytrom dizajne a príjemne cítiteľnom výkone. Osloviť má hádam všetkých, ktorí poškuľujú po niečom nenáročnom, no hlavne príťažlivom. S verziami sedan a hatchback si na svoje príde určite každý.

Automobilka Mazda nenechala nič náhode a pripravila konkrétne pre tento karosársky model hneď päť motorov. Najsilnejším z nich je motor vo výbave Sport, pričom ide o benzínový štvorvalec s objemom dva litre a s celkovým výkonom 150 konských síl (110 kW) a maximálnym „točákom“ 187 Nm pri 4000 ot./minútu. Úplne postačujúci výkon na auto tohto charakteru.

Mazda 3 MPS - krátka video prezentácia nového "ostrého" modelu auta:


MAZDA 3 V ÚPRAVE OD PAKFEIFER TUNING


Pakfeifer Mazda 3
Mnohí z vás už mali dočinenia s produktmi tejto rakúskej tuningovej firmy. Vyznačujú sa precíznym spracovaním a ich dizajn je presne to, čo vaše auto potrebuje. Nenáročná no maximálne efektná zmena. Presne toto tomuto autu chýbalo. Poďme sa na túto modifikáciu spoločne pozrieť.

Ako prvá dostala „zabrať“ predná časť - predný nárazník. Svoje masívne rozmery veru neskryje rovnako ako sa nedá prehliadnuť obrovský centrálny otvor, ktorého úlohou je privádzať vzduch ku chladiču motora. Čerešničkou na torte je tmavý lesklý pás v hornej časti otvoru.

Na výplň bol použitý tak populárny ťahokov v tmavej farbe. Zmysel pre detaily sa prejavil v hornej časti nárazníka, kde sú krásne viditeľné línie nárazníka, ktoré sú v príjemnej harmónii s krivkami predných svetlometov a prednej masky. Zabudnúť nesmieme ani na dvojicu bočných otvorov s integrovanými hmlovými svetlami.

Najefektnejšie na týchto otvoroch je ich tvarovanie, ktoré má charakter vyrezávaných línií.

Pakfeifer Mazda 3
Možno by ste si mysleli, že nárazník je to prvé, čo si človek na aute všimne, no v prípade tejto káry je to bezpochyby už vyššie spomenutá maska chladiča. Šikmo tvarovaný dizajn jemne pripomína samotný znak automobilky Mazda. Tak či onak, je to možno najvýraznejšia časť tohto bodykitu a navyše autu dodáva na sebadôvere.

Úpravcovia sa pohrali aj s prahovými nástavcami, ktoré sú maximálne jednoduché, no v ich zadnej časti sú umiestnené akési výčnelky alebo lepšie povedané, dvojica menších spojlerov. Nech je to ako chce, autu vďaka tomuto doplnku stúpa športový charakter.

Poslednou etapou tejto „dobrodružnej cesty“ bol zadný nárazník. Jeho charakteristickou črtou je masívna čierna časť, ktorú by mnohí mohli prirovnať k difúzoru. Miesto si v ňom našla trojica podlhovastých otvorov, ktoré sú navyše vyplnené tmavým ťahokovom a rovnako aj červené hmlové svetlá. Navyše, ľavý otvor sa okrem iného stal útočiskom nerezovej koncovky výfuku. Aby úpravcovia docielili lukratívny športový vzhľad, pribudlo tiež športové strešné krídlo, uchytené na troch „nohách“. Čo k tomu viac dodať? Snáď len to, že môžete „nakuknúť“ do fotogalérie – lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť ;-)Fotogaléria Mazda 3 v úprave od rakúskej tunerskej firmy Pakfeifer:Kompletný cenník výrobkov od firmy Pakfeifer si stiahnite tu

preview
download
[ 332 KB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.

Všetky spojlery od firmy Pakfeifer si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)


preview
Pakfeifer sa už vyše 30 rokov venuje exkluzívnej výrobe a predaju veľmi kvalitných spojlerov a plastov. Firma sídli vo Viedni, teda hlavnom meste Rakúska. Bola založená v roku 1972. V jej ponuke nájdete spojlery, ktoré máloktorý úpravca dodáva a to najmä pre japonské značky. Má v ponuke napríklad extrémne nárazníky na autá značiek HONDA, MAZDA, MITSUBISHI, NISSAN, SUBARU, SUZUKI a TOYOTA. Nezabúda však ani na väčšinu značiek európskej produkcie, okrem iných napríklad AUDI, CITROEN, OPEL, PEUGEOT a VW. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda bodykity alebo sady spojlerov na konkrétne auto.

Firma Pakfeifer je zatiaľ špecialistom iba na zovňajšok auta. Ich úpravy sa teda týkajú najmä športových nárazníkov, spojlerov, masiek, prahov, krídiel, líšt, kapôt, nasávačov, výdychov a množstva iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: HONDA / Model: Civic Coupe / Typ: EJ1-2
Značka: HONDA / Model: CRX Targa / Typ: EG2-EH6
Značka: HONDA / Model: Prelude / Typ: BB1-2-3
Značka: MAZDA / Model: 323 / Typ: FBJ
Značka: MAZDA / Model: MX3
Značka: MISTUBISHI / Model: Eclipse
Značka: NISSAN / Model: 300 ZX
Značka: TOYOTA / Model: Celica / Typ: T20

Značka: VW / Model: Golf 4

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Produktový katalóg PAKFEIFER 2005
(PDF dokument)
preview
download
[ 20,4 Mb ]


Výrobky od firmy Pakfeifer si môžete kúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo poviete na úpravu auta Mazda 3 od Pakfeifer tuning? Prosím, hlasujte:


Ako sa dá takýto krpec upraviť do extrému? Pozrite si toto video a uvidéte skutočný Mazda 3 "Dragster":


Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Pakfeifer, tak navštívte našu podstránku:

PAKFEIFER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky Mazda vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

MAZDA tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 16916x    hodnotenie: 26/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt