support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo podvozky Oprava tlmičov a ich výmena - KONI radí – nechajte si po zime skontrolovať tlmiče vášho auta logo podvozky

Oprava tlmičov a ich výmena - KONI radí – nechajte si po zime skontrolovať tlmiče vášho auta

20.Apr.2011
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Všetci si veľmi dobre uvedomujeme ničivé dôsledky pôsobenia zimy na naše autá. Na jednej strane, zasnežené cesty a okolitá krajina sú síce veľmi pekné na pohľad, no po roztopení snehu na cestách prichádza najhoršie obdobie – cesty plné dier. Cestné výmole spôsobené zimným obdobím sú jednou z najhorších vecí nielen pre vodiča a majiteľa auta, ale taktiež pre samotné auto. Jazdou po takýchto cestách sa opotrebúvajú nielen tlmiče, ale aj zvyšok podvozku – silentbloky, ramená atď. Odborníci z firmy KONI teda odporúčajú nechať si cez jar skontrolovať stav tlmičov, aj keď to podľa odjazdených kilometrov nemusí byť nutné.

Prečo sa vlastne tlmiče opotrebujú? Asi nie je potrebné vysvetľovať, že neustále prejazdy po nekvalitných deravých cestách neprospievajú žiadnemu komponentu na aute. Neustály pohyb tlmičov, vo väčšine prípadov až k dorazom, nepriaznivo vplýva na ich životnosť a to vo veľkej miere.

Výsledkom jazdy po nekvalitných cestách s výtlkmi, sú vytečené tlmiče, ktoré už takmer vôbec neplnia svoju pôvodnú funkciu. Holandský producent podvozkových komponentov firma KONI ale vie, ako vyrábať kvalitné tlmiče a pre všetkých, zimou zmorených vodičov, prináša kvalitné riešenie.

Nekvalita tlmičov má za následok hneď niekoľko aspektov, ktoré veľmi výrazne ovplyvňujú jazdu autom a jeho samotné správanie sa. V prvom rade je to dlhší reakčný čas na zmenu tvaru vozovky, to znamená neúplný pohyb kolies smerom nahor a späť, ktorý je navyše sprevádzaný nepríjemným búchaním, resp. zvukom vychádzajúcim z podvozku. Výsledkom je veľmi pravdepodobná strata kontroly nad vozidlom a zároveň okamžité opotrebúvanie ostatných podvozkových častí.

Holandská firma KONI, špecialista na športové a racingové podvozky ponúka všetkým motoristom skvelý spôsob, ako sa postarať o svoj podvozok po náročnom zimnom období.

Riešenie nesie názov KONI Special a jedná sa o načerveno zafarbené tlmiče určené pre tých, ktorý chcú za „málo peňazí veľa muziky“. KONI séria Special je určená najmä pre tých, ktorý majú záujem o vylepšenie ovládateľnosti svojho tátoša.

KONI Special sú tlmiče zabezpečujúce výrazne lepšiu stabilitu auta súmerne s vysokým levelom komfortu. Tento model tlmičov je vyrábaný pre väčšinu dnešných automobilov.

TLMIČ KONI SPECIAL


tlmice koni classic


Kompletný sortiment výrobkov od firmy KONI si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)koni logo

Sídlo firmy KONI sa nachádza v meste Oud Beijerland v Holandsku, ktorá dnes zamestnáva viac ako 500 zamestnancov. Jej produkty sú homologované a firma produkuje pod „záštitou“ ISO noriem 9001:2000, 9001:2008 a 14001. Okrem toho „má firma prsty“ v rôznych automobilových súťažiach a získala taktiež množstvo ocenení nielen z motoristického sveta, ale taktiež zo sveta vlakov a nákladiakov, ako napríklad: FORD MOTOR COMPANY, cena Ford Q1, ASTON MARTIN LAOGONDA, Ltd., with the Excellent Support Award, atď.

Viac info o tlmičoch KONI nájdete v tomto článku:

thumb


Myslíte si, že je dobré aspoň raz za čas si skontrolovať podvozkové komponenty ? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Viac informácií k tlmičom firmy KONI vám radi poskytneme. Zoznam článkov k tejto téme nájdete tu:

KONI


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 23677x    hodnotenie: 20/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt