support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Kabriolet roka 2004 - Opel Tigra Twin Top od Lestera logo

Kabriolet roka 2004 - Opel Tigra Twin Top od Lestera

13.Jun.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

V marci minulého roku v Ženeve bolo toto auto vyhlásené ako Kabriolet roka 2004. Vďaka veľkému batožinovému priestoru, skvelými jazdnými vlastnosťami, pevnou sklápacou strechou, dobrým motorom a ešte lepším dizajnom, získalo zaslúžene toto ocenenie. Po modeli Speedster, ktoré získalo ocenenie Kabriolet roka 2000 je nová Tigra pre nemeckú značku Opel druhým úspechom. Ocenenie „Kabriolet roka“ sa inak udeľuje od roku 1994.

Niečo o „sériovke“:

Tigru poháňa štvorvalec 1,4 ECOTEC s výkonom 66 kW/90 k, ktorý je vybavený vylepšenou technológiou TWINPORT. Ten ma za úlohu prispievať k zníženiu spotrebe paliva. Ďalším zážihovým motorom je opäť štvorvalec 1,8 ECOTEC s výkonom 92kW/125k, čo už je na daný typ vozidla slušné a dostatočne výkonné. Oba motory plnia emisné limity normy Euro 4 a sú riadené päťstupňovými manuálnymi prevodovkami. Model 1,4 TWINPORT môže byť vybavený automatizovanou manuálnou prevodovkou Easytronic. Na to, že toto auto je kabriolet, disponuje slušným priestorom pre batožinu, ako už bolo spomínané. Nielen pre to, že skladacia strecha je výborne riešená pri sťahovaní kolmo do zadnej časti karosérie, ale aj pre to, že cestujúci majú priestor o objeme 70l pre batožinu aj za sedadlami. Po sčítaní objemov pre batožinu dáva pre toto auto výsledok 510l. Naozaj slušné a chvályhodné. Auto je tak pripravené nielen na veľké výlety s otvorenou strechou, ale dokonca aj na tuning, o ktorý sa postaral známy Lester.

Lesterova metamorfóza Tigry:

Medzi základné doplnky úpravy Tigry sú bočné prahy, predný a zadný podnárazník, zadné prítlačné krídlo, špeciálne spätné zrkadlá,... Ďalším doplnkom je masívna plochá „prikrývka„ na kapote vyrobená z ťažkého polyuretánu, ktorá slúži nielen na pomocný prísun vzduchu do sania, ale aj na odvetrávanie teplého vdzuchu z motorovej časti. Predná originál lišta s logom bola odstránená a nahradená „lesteráckou“ mriežkou, ktorá je aj v spodnom veľkom otvore predného nárazníka v strednej časti. Doplnené mračítka predných svetiel dávajú autu nezvyčajný vzhľad a skôr pripomína flegmatický štýl, ktorý zvláda bez problémov vyššie rýchlosti a stabilitu na cestách. Predný podnárazník je opracovaný vkusne a pokračuje v líniách stredových otvorov ku chladiču. Bočným prahom niet skutočne čo vytknúť, sú dokonalé čisté a výborne ladia s celkovým dizajnom auta. Zo zadného podnárazníka vykúka jedna koncovka výfuku. Celý plast má výrazný športový charakter, čomu svedčia aj zvislé výčnelky pre lepší odvod a stabilitu vzduchu spodkom auta. Zadné mračítka svetiel už len podčiarkujú „lesterácky“ štýl a nie sú žiadnym rušivým doplnkom. Auto je postavené na 7x17” ROCKET diskoch a obuté do pneumatík Yokohama 205/45/17.

Doplnky vyzerajú vkusne a prevládajú na nich skôr ostré hrany, ktoré však ale autu neuberajú na vzhľade ale vhodne „zapadli“ medzi sériové časti karosérie auta. Auto ako celok pôsobí športovejšie a dizajnovo modernejšie.

Prvé exkluzívne pohľady na Lesterácku TigruV ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
predný spojler DTM pod nárazník:3.713,-Sk / ks
zadný spojler DTM pod nárazník:11.805,-Sk / ks
predná maska bez loga z polyuretánu, s mriežkou5.326,-Sk / ks
predné mračítka na svetlá1.905,-Sk / sada (2 ks)
bočné prahové nadstavce z polyuretánu10.472,-Sk / sada (2 ks)
nasávač vzduchu na prednú kapotu4.665,-Sk / ks
športové zrkadlá (7 verzií)od 990,-Sk / sada (2 ks)
zadné prítlačné krídlo na kufor auta z polyuretánu8.759,-Sk / ks
zadné kryty svetiel2.095,-Sk / sada (2 ks)

Dodacie lehoty na tieto doplnky sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri týchto výrobkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy LESTER si stiahnite tu:

preview
download
[ 396 kB ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Všetko od firmy LESTER si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma LESTER bola založená v roku 1973 a dnes sídli v mestecku Trecate, západne od Milana v severnom Taliansku. Všetko to zacalo v malom laboratóriu na zaciatku 70-tych rokov. Bola to viac vášen, ako len práca. Robili náhradné casti pre závodné automobily ako Porsche, Stratos a Abarth 131. To bola doba, ked zacali skúmat prvé spojlery na bežných sériových autách, tak aby mohli byt viac konkurencieschopné a originálnejšie. Odvtedy však tento obchod u Lestra nabral stúpajúci trend z malého výrobného podniku na spolocnost, ktorá predáva svoje výrobky na celom svete. Odo dna, ked oslávili u Lestera 13-te narodeniny sa rozsah druhov produktov enormne rozšíril.

preview
V súčasnosti ich ponuka zahŕňa cca. 4.000 typov spojlerov, čím takmer úplne pokrývajú európsky automobilový trh. Všetky ich produkty spĺňajú aerodynamické a dizajnérske funkcie a nemenia akýmkoľvek spôsobom štruktúru daného vozidla. Spojlery Lester sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a splňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Ü berwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kra ftfahrzeug-Überwachungsverein). Taktiež je Lester schopný navrhnúť a vyrobiť špeciálne diely na základe požiadaviek klienta.

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: ALFA ROMEO / Model: GTV Spider
Značka: CITROEN / Model: Saxo


Značka: FIAT / Model: Coupe
Značka: FORD / Model: Fiesta VI


Značka: MERCEDES / Model: Vito
Značka: NISSAN / Model: 350 ZZnačka: OPEL / Model: Meriva
Značka: SMART + SMART Roadster


Značka: SUBARU / Model: Impreza 2003

...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely a značky áut.


Kompletná ponuka firmy Lester je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LESTER 2004 / 2005. Tento katalóg na takmer 270 stranách môže byť váš len za 325,- Sk.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od firmy LESTER si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na Tigru od Lestera? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy Lester, tak navštívte našu podstránku:

LESTER tuning


Viac informácií k možným úpravám áut značky OPEL vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

OPEL tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10706x    hodnotenie: 8/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt