support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Opel Calibra – „LSD“ kaliber od Rieger tuning logo

Opel Calibra – „LSD“ kaliber od Rieger tuning

04.May.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Samotný model Opel Calibra bol vyrábaný vo viacerých prevedeniach. Išlo o motory s objemom hlavne 2.0i (8V alebo 16V), 2.5i V6 (so 6-valcovým motorom) a 2.0i Turbo. Všetky motory boli 4-valce, okrem spomínaného 2.5i V6. Práve posledný model 2.0i Turbo dosahoval najlepšie výkonnostné výsledky. S výkonom motora 150kW/204k, s 280Nm krútiacim momentom a maximálnou rýchlosťou 245km/h, bolo toto auto radené medzi lepšie športové kupéčka. Zrýchlenie z 0 na 100km/h za 6,9s bolo viac než slušné. Hluk v kabíne počas jazdy bol zanedbateľný, a spolu s výbornou výbavou interiéru patrilo toto auto do kategórie pohodlných. Samotná Calibra teda dosiahla úspech medzi mladými športovo založenými vodičmi a aj medzi úpravcami áut. V nasledujúcich riadkoch si priblížime, ako sa popasoval s úpravami známy nemecký úpravca Rieger.

Pri pohľade na auto ako celok nás zaujal mohutný predný nárazník s prídavným „DTM“ difúzorom, prekrásne podarené bočné prahy v dizajne Rieger Style 2005, ohromné zadné prítlačné krídlo, zadný prídavný spojler pod nárazník, predĺženie zadnej časti strechy, disky kolies od renomovanej firmy AZEV a nakoniec revolučné „LSD“ dvere, otvárajúce sa vertikálnym spôsobom. Auto je obuté do pneumatík vpredu 225/35 a vzadu 245/35, do ktorých sú vsunuté disky s rozmermi 18“. Výborne nadväzujú na staršie originálne disky pre modely Opel Calibra. Samotné nárazníky dokonale lícujú s ostatnými líniami karosérie, a je vidieť, že Rieger si skutočne dal záležať ako obvykle na precíznej práci.

Ste zvedaví ako nemecký úpravca Rieger skrášlil Calibru? Tak mrknite očkom sem:Zvykom u Calibry bolo to, že zo zadnej časti auta vykukovala dvojica výfukov. Rieger tento štýl ponechal, avšak koncovky výfukov sú väčšie. Sú osadené v podnárazníku, v ktorom sú 3 výrezy pre odvod vzduchu. Tieto výrezy sú vyplnené čiernymi mriežkami, ktoré sú menej nápadné ako klasické hliníkové sieťoviny. Zadné prítlačné krídlo je upevnené o zadné tretie dvere (kufor), a je vybavené tretím brzdovým svetlom. Rieger sa však nezaoberal úpravou svetiel, a tak ponechal originály vpredu, aj vzadu.

Unikátne pozadie „wallpaper“ s námetom upraveného auta Opel Calibra od firmy Rieger Tuning si stiahnite tu:

preview

800x600
1024x768
1600x1200


Do predného nárazníka je vyrezaných 5 otvorov na prívod vzduchu (do motora a k brzdám). Výraz prednej masky s predným nárazníkom vytvára veľmi zaujímavý športový dizajn. Návrhári vychádzali z dizajnu predných svetiel a tak sa niet čomu čudovať, že tomuto trendu prispôsobili aj veľkosť a krivky otvorov na prednom nárazníku. Na koncoch bočných prahov sú otvory pre prívod a odvod vzduchu, na ktorých z vnútornej strany je taktiež namontovaná čierna sieťka, a to isté platí aj pre otvory predného nárazníka.

Vyvrcholením celého bodykitu sú samozrejme ultimatívne LSD (Lambo Style Doors) dvere, ktoré sú u nás ešte len horúcou novinkou. Celkový vzhľad celého bodykitu je viac než radikálny a uspokojivý aj pre náročného tunera.

V ponuke máme nasledovné doplnky:

Popis doplnkuMOC s DPH
- predný nárazník GTX s mriežkami: 14.799,-Sk / ks
- prídavný „DTM“ difúzor pod predný nárazník: 4.950,-Sk / ks
- predný spojler pod nárazník z polyuretánu: 11.960,-Sk / ks
- predĺženie zadnej strechy auta z polyuretánu: 3.999,-Sk / ks
- zadné krídlo GTB na kufor s 3. brzdovým svetlom: 19.990,-Sk / ks
- zadný spojler GTB pod nárazník (nízka verzia): 6.975,-Sk / ks
- zadný spojler GTB pod nárazník (hlboká verzia): 7.999,-Sk / ks
- prídavný „DTM“ difúzor pod zadný nárazník: 4.950,-Sk / ks
- „LSD“ vertikálne dvere: 58.900,-Sk / ks
- kompletná sada kolies Azev s pneu 18“: na dopyt / ks
- kompletná sada diskov Azev 8,5x18“ a 10x18“: na dopyt / ks

Dúfame, že sa tieto doplnky budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu. Dodacie lehoty na výrobky firmy Rieger Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.


Aktuálny cenník výrobkov od firmy RIEGER si stiahnite tu :

preview
download
[ 310 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Všetko od Riegera si môžete samozrejme pozrieť a nakúpiť aj na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Rieger Tuning sídli v mestečku Eggenfelden, východne od mesta Mníchov smerom na Passau v nemeckom Bavorsku. Bola založená v roku 1987, kedy Toni Rieger (majiteľ) začal vo svojej domácej garáži v nemeckom mestečku Hebertsfelden pracovať na prvých úpravách áut ako VW Scirocco a Golf I. To bol počiatok úspešnej kariéry firmy Rieger Tuning. Od založenia zrealizovala 5 výstavieb priestorov. Dnes je firma rozložená na celkovej ploche 21.000 metrov štvorcových, pričom je vyše polovica z toho zastavaná. Celkový počet zamestnancov dnes činí 48 osôb, väčšina z nich sa venuje výrobe a predaju.


Celková ponuka je samozrejme niekoľkonásobne pestrejšia než hore uvedené novinky 2005, tu zopár ďalších príkladov:


Rieger je špecialistom na vývoj, výrobu a predaj športových autodoplnkov. Kľúčovým ťažiskom je ale oblasť aerodynamických doplnkov ako sú spojlery, krídla, nárazníky, masky, prahy, lišty, kapoty, nasávače, výdychy a množstvo iných plastov. Takmer všetky sú vyrábané na plnoautomatických vákuových lisovacích strojoch z recyklovaného ABS-plastu, čo je fakticky najkvalitnejší materiál ktorý sa dá použiť. Je veľmi pružný, ľahký, odolný voči poveternostným podmienkam, veľmi ľahko a jednoducho sa lakuje (možné bez náročných povrchových úprav a príprav). 85% celkovej ponuky firmy Rieger pochádzajú z vlastnej domácej produkcie. Všetky ich výrobky sú certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: A4
Značka: BMW / Model auta: 1


Značka: Audi / Model auta: A3 Sportback
Značka: Audi / Model auta: A6 Avant


Značka: BMW / Model auta: 5 E34
Značka: BMW / Model auta: 3 E46


Značka: BMW / Model auta: M3 CS-Look
Značka: Ford / Model auta: Galaxy


Značka: Mercedes / Model auta: SLK W170
Značka: Mercedes / Model auta: W202


Značka: Opel / Model auta: Vectra
Značka: VW / Model auta: Polo 6N...a množstvo ďalších doplnkov pre ostatné modely hore uvedených značiek áut.


Kompletná ponuka firmy Rieger je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu RIEGER TUNING 2005 (nemecká verzia). Táto tuningová učebnica plná najrôznejších doplnkov na vyše 770 stranách môže byť Vaša len za 249,- Sk:

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguDoplnky od RIEGERA si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska.

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na vyšperkovanú Calibru od Riegera? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak chcete ešte viac informácii k výrobcovi a ovládate cudzie jazyky tak mrknite aj na stránky nášho partnera:

RIEGER TUNING


Viac informácií k novému katalógu 2005 od firmy Rieger Tuning ako aj ich produktom vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 18327x    hodnotenie: 38/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt