support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Opel Astra GT od LUMMA TUNING logo

Opel Astra GT od LUMMA TUNING

14.Apr.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

A zase nám niečo priletelo z Nemecka, bližšie z dielne firmy Lumma Tuning. Ani tento mesiac sa nenudili a pripravil kompletne nový bodykit, teda sadu spojlerov pre všetky modely H-áčkové modely Astry. Svoj kit aplikovali pritom na najvýkonnejšiu Astru ktorá sa dá sériovo zohnať.

Najvýkonnejší model typu Astra je kompaktný štvorvalec 2.0 Turbo radu ECOTEC, ktorý vyniká nielen vysokým výkonom a mohutným točivým momentom. Už od hranice otáčok 1950 ot/min má vodič pod pedálom plynu k dispozícii točivý moment 250 Nm, krivka priebehu točivého momentu vrcholí pri otáčkach 4200 ot/min hodnotou 262 Nm. Výkon 147kW/200k je už prijateľný nielen pre športovo-ladených jazdcov, ale aj pre pocit bezpečnosti pri predbiehaní, a nie je dôvod sa už obávať, že to „nestihnete“.

Pozrime sa však bližšie k celkovému tuningu od LUMMY. Ako prvé nás priťahuje „facelifting“- predná maska spolu s nárazníkom a spojlerom; hmlové svetlá, ktoré sú už vo dvojici vedľa seba! Pôsobí to efektne, ale má to aj svoje opodstatnenie. Vymenené boli aj spätné zrkadlá, ktorých dizajn už dozaiste všetci poznáte. Zmenené boli aj originálne predné lišty na prednej maske. Veď to by nebol tuning, keby sa nič nemenilo a neupravovalo, však? Nemecká Lumma sa rozhodla inak, a zmenila teda aj prednú masku, ako je to aj vidieť na obrázkoch v našej galérii, vcelku ladí s líniami celého auta. Vytvára tak spolu so svetlami futuristický vzhľad. Tento dojem je ešte umocňovaný novými prahmi a mračítkami svetiel. Kolesá sú obuté do 7 lúčových, 19“ diskov. Samozrejme, že nechýba ani zadné prítlačné krídlo. Zadnú časť vozidla skrášľujú dva páry výfukov na oboch stranách, ktoré „drží“ pohromade spodný spojler, ktorý tiež patrí do tohto tuning-kitu. Ani zadné svetlá nezostali „naprázdno“ a tak „schytali“ ďalšie mračítka, podobne ako predné svetlá, i keď v tomto prípade však decentne a nie príliš zamračene. Celkový dojem z takéhoto auta je príjemný a výborne zapadá do skupinky tunovaných áut. Produkty firmy Lumma Tuning sú skutočne výnimočné svojim ojedinelým dizajnom, ktorý sa v strednej Európe málokedy vidí. Pevne preto veríme, že sa tieto spojlery budú páčiť všetkým majiteľom tejto značky auta ale i ostatným entuziastom a fanúšikom tuningu.

V tejto malej fotogalérii si môžete pozrieť upravený Opel Astra od Lumma Tuning:V ponuke máme nasledovné diely:

Popis doplnkuMOC s DPH
- Predný spojler pod nárazník: 7.960,-Sk / ks
- Prídavné predné svetlá + zákryty svetiel (aj jednotlivo): 10.680,-Sk / sada
- Mračítka na predné svetlá: 1.999,-Sk / sada 2ks
- Športové, elektrické, vyhrievané zrkadlá + adaptéry: 15.600,-Sk / sada
- Bočné prahové nadstavce: 10.960,-Sk / sada (2 ks)
- Zadné strešné krídlo: 6.760,-Sk / ks
- Zadný nárazník: 9.960,-Sk / ks
- Zadný „Duplex“ výfukový systém: 27.480,-Sk / sada
- Mračítka na zadné svetlá: 1.590,-Sk / sada 2 ks
- Hliníkový disk Lumma 8,5x19“, ET30, leštený: 12.960,-Sk / ks
- Športové pružiny H&R, -35mm: 7.360,-Sk / sada 4 ks
- Kompletná sada kolies Lumma + pneu Kumho 225/35/19: 87.600,-Sk / sada

Dodacie lehoty na výrobky firmy Lumma Tuning sa pohybujú od 14 do 20 dní odo dňa objednávky, pokiaľ tieto nie sú na sklade alebo vyrobené. Pri špeciálnych objednávkach a výrobkoch na zákazku sa dodacie lehoty určujú osobitne. Na všetky tieto výrobky poskytujeme plnú záruku (24 mesiacov). Vzhľadom k tomu, že sa pri niektorých týchto doplnkoch jedná o náročnejšie montáže tak vám odporúčame zveriť montáž špecializovaným firmám, ktorých je na Slovensku zaiste dosť.

Aktuálny cenník výrokov od LUMMA TUNING si stiahnite tu:

preview
download
[ 343 Kb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.


Čiastočný sortiment Audi, Seat a VW spojlerov od firmy LUMMA máme na webe zahrnutý pod rubrikou RIEGER TUNING.

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)preview
Firma Lumma Tuning sídli v meste Winterlingen neďaleko Stuttgartu v nemeckom Baden-Württemberg. Bbola založená v roku 1987, začala teda so svojou výrobou a dizajnom spojlerov už pred viac ako 17 rokmi a patrí tým medzi elitu Európskej tuningovej scény a svojím menom samozrejme ručí za kvalitu. To činí a potvrdzuje aj vysokú kvalitu a nádherný dizajn týchto výrobkov. Lumma sa snaží i napriek časov všeobecnej recesie v západnej Európe konať aktívne proti tomuto negatívnemu trendu a to najmä stálymi investíciami a novými produktmi. Neprejde snáď mesiac, v ktorom nevyvinú nové sady spojlerov pre nejaké vozidlo a to i pre tie najnovšie modely áut, ktoré v sériovej podobe sotva zazreli svetlo života. Spoločnosť je dnes hrdá, že má dokonca vlastné dizajnérske oddelenie, ktoré sa neustále venuje novým konceptom. Zvyčajne sú to firmy ako Lumma, ktoré dokážu tvoriť trendy a hýbať nimi.

Tu Vám prikladáme zopár fotografií priestorov firmy Lumma Tuning:

preview
preview
previewV ponuke tejto firmy nájdete úplné novinky, ktoré máloktorý úpravca dodáva, napr. extrémne nárazníky na Audi, BMW, Opel, VW a celú radu spojlerov pre iné európske značky. Firma dodáva jednak samostatné spojlery a nárazníky, ale taktiež celé montážne sady, teda „body kity“ alebo sady spojlerov na konkrétne auto. Lumma Tuning je teda špecialistom IBA na vonkajšok áut, teda najmä pre športové nárazníky, spojlery, masky, prahy, krídla, lišty, nasávače, výdychy a kvantum iných plastov v najvyššej kvalite. Všetky ich výrobky sú samozrejme certifikované a homologizované v EÚ a spĺňajú aj náročné kritéria a podmienky nemeckého TÜV (Technischer Überwachungs-Verein) a DEKRA (Deutscher Kraftfahrzeug-Überwachungsverein).

Tu ešte krátky výber z ich ostatného sortimentu spojlerov a „body kitov“:

Značka: Audi / Model auta: TT
Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E36


Značka: BMW / Model auta: 3 / Typ: E46
Značka: BMW / Model auta: 5 / Typ: E60


Značka: Mercedes / Model auta: Trieda C Combi


Kompletná ponuka od Lummy je pochopiteľne ďaleko širšia než môžeme tu opísať alebo vystaviť na našom serveri. Preto sme pre vás pripravili aj možnosť zakúpenia nového katalógu LUMMA TUNING 2005. Tento katalóg na takmer 100 stranách môže byť váš len za 149,- Sk. Objednajte si ho a radi Vám ho poštou zašleme.

Kúpiť si môžete katalóg rovno tu:

preview
katalog
Objednávka katalóguProdukty od firmy Lumma Tuning si môžete zakúpiť a nechať namontovať aj u takmer všetkých našich partnerov po celom území Slovenska:

ZOZNAM DÍLEROV


Čo hovoríte na Astru od Lummy? Hlasujte, nech vieme aj vašu mienku:Ak vám Nemčina nerobí veľké problémy, tak sa pozrite aj na stránky nášho partnera:

LUMMA TUNING


Viac informácií k tejto novinke, aktuálnym cenám a ostatným produktom firmy Lumma Tuning vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk
zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 10919x    hodnotenie: 15/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt