support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Opel Insignia Sports Tourer OPC Steinmetz Tuning – s vetrom o preteky logo opel

Opel Insignia Sports Tourer OPC Steinmetz Tuning – s vetrom o preteky

26.Jan.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Športové limuzíny sú postupom času čoraz žiadanejším inštrumentom a automobilky by mali tento fenomén podporovať. Iste, niektoré z nich to robia, ale stále sa nájdu aj také, ktoré to viac menej ignorujú. Nemecký Opel však takým nie je a vo svojom portfóliu už zopár takých kúskov má. Čo sa však stane, ak ľudia začnú vo veľkom bažiť po športových kombíkoch, resp. rodinných autách? Samozrejme, existuje už zopár „športových zástupcov“ tejto karosárskej kategórie, napríklad brutálna Audi RS6 Avant, no možno to už chce niečo novšie, modernejšie. Opel prednedávnom prišiel s niečím, čo určite zaujme aj tých najnekompromisnejších motoristov, navyše upraveným – Opel Insignia Sports Tourer OPC od firmy Steinmetz.

Výmena na poste vlajkovej lode značky Opel prebehla skvele. Miesto Vectry zaujal model Insignia a súčasne zdedil pozíciu reprezentanta značky v strednej triede. Vzápätí ho ovenčil titul európsky Automobil roka 2009 (Car of the Year). Lepší štart si ťažko predstaviť. Prednedávnom však Opel predstavil čosi zákernejšie, ako je „regulérna“ Insignia – Insignia OPC vo verzii Sports Tourer. Športové kombi s nadupaným motorom, s priestranným interiérom a kufrom a zaujímavým dizajnom.

Každého milovníka výkonných športových áut v prvom rade zaujíma, čo sa nachádza pod kapotou. No, je nutné povedať, že Opel novej Insignii ST OPC nadelil slušnú porciu sily – 2,8 litrový vidlicový šesťvalec V6, preplňovaný turbodúchadlom s poháňanými všetkými štyrmi kolesami, produkuje slušných 325 konských síl (239 kW) a 435 Nm. Maximálna rýchlosť je udávaná v hodnote 250 km/h, no firma Steinmetz si na túto veličinu trochu posvietila.

Steinmetz sa pustil aj do úpravy nového Oplu Insignia a to hneď v dvoch etapách. V prvej vyvinul a vyrobil stylingový bodykit a iné doplnky a v tej druhej upravil toto auto po motorickej stránke. Teda pekne poporiadku. Upravený predok Insignie sa teraz môže popýšiť novou maskou chladiča (5-dverová verzia a Sports Tourer) a predným výrazným spojlerom (5-dverová verzia a Sports Tourer), ktorý do tohto charakteru úpravu celkom pasuje. Ďalším pridaným prvkom je dizajnovo výrazné strešné krídlo (Sports Tourer) aj s brzdovým svetlom. K tomu všetkému treba prirátať znížený športový podvozok (5-dverová verzia, Sports Tourer a OPC) a nádherné 20-palcové kolesá vo farebnej kombinácii biela/chróm (5-dverová verzia, Sports Tourer a OPC). V interiéri si svoje miesto našli nové koberčeky a chrómové doplnky.

opel insignia sport tourer steinmetz tuning

opel insignia sport tourer steinmetz tuning

opel insignia sport tourer steinmetz tuning

opel insignia sport tourer steinmetz tuning

opel insignia sport tourer steinmetz tuning

opel insignia sport tourer steinmetz tuning

Opel Insignia Sport Tourer Steinmetz Tuning:


Pre fanúšikov veľkého množstva koní pod kapotou, bude zrejme lákavejší motorový tuning tejto nemeckej novinky. Diely pre tento projekt dodala firma Klasen Motors a v spolupráci s firmou Steinmetz sa pustili do práce. Osadený bol väčší intercooler, väčšie turbo s 3" výfukovým systémom a zadným športovým tlmičom, modifikovaný bol systém vstrekovania paliva a preprogramovaná bola aj riadiaca jednotka. Výsledkom je dosiahnutie výkonu 400 konských síl a 550 Nm.

Čo je však skutočným výsledkom tejto úpravy? Svetový rekord za najrýchlejší sériovo vyrábaný Opel s dosiahnutou maximálnou rýchlosťou 287,4 km/h! Rekord sa odohral na svetoznámom talianskom okruhu Nardo.

opel insignia sport tourer steinmetz tuning record nardo

opel insignia sport tourer steinmetz tuning record nardo

opel insignia sport tourer steinmetz tuning record nardo

opel insignia sport tourer steinmetz tuning record nardo

Opel Insignia Sport Tourer Steinmetz pri testovaní na okruhu v Nardo:


steinmetz logo

Firma Steinmetz Tuning je nemecký špecialista na úpravy vozidiel Opel, ktorý na tuningovom, resp. motoršportovom trhu figuruje už zopár desiatok rokov. Vo svojom portfóliu majú úpravy takmer každého modelu automobilky Opel, vrátane modelov z roku 1971, ktoré boli upravené pre potreby pretekov. Hlavnou rpacovnou náplňou firmy Steinmetz je vývoj a výroba stylingových doplnkov ako bodykity a interiérové doplnky. Steinmetz sa taktiež angažuje do zvyšovania výkonov svojich projektov, takže ani motorový tuning mu nie je cudzí.

Váš názor na úpravu Opel Insignia Sports Tourer od nemeckých tunerov zo Steinmetz Tuning ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

OPEL tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Steinmetz nájdete tu:

STEINMETZ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 14702x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt