support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

opel logo Opel Insignia OPC s vyšším výkonom a vzduchovým podvozkom od MR Car Design opel logo

Opel Insignia OPC s vyšším výkonom a vzduchovým podvozkom od MR Car Design

24.May.2012
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Opel Insignia OPC je prakticky už od svojej výroby pripravený podávať poriadne výkony. Nie je to síce profesionálny športiak a ani sa naňho nesnaží hrať, ale výkon 325 koní z preplňovaného osemvalca si iste poriadne užijete. A navyše sa vám toto auto bude hodiť aj po praktickej stránke. Komu by pri tomto Opli napokon chýbali emócie a nejaká tá iskra navyše, môže siahnuť po najnovšom pakete nemeckej firmy MR Car Design, ktorý vám teraz ukážeme.

Načo je vlastne potrebné tuningovať auto, ktoré už je z výroby dostatočne našlapané? Odpoveď je veľmi jednoduchá, aj keď na prvý pohľad sa môže zdať nelogické upravovať továrenský tuning značky. Paket od MR Car Design je jednoznačne určený pre tých, ktorým sa OPC časom zunuje, prípadne chcú z neho za každú cenu vyťažiť čo najviac. Insignia OPC prichádza s dynamickým vzhľadom a od bežného prevedenia ju odlišuje športový bodykit, disky a úžasná modrá metalíza, ktorá je pre túto verziu charakteristická. Aj napriek solídnemu výkonu a veľmi peknému prevedeniu však môže táto Insignia po čase pôsobiť fádne. A práve v tomto prípade môžete siahnuť po najnovšom pakete od MR Car Design.

OPEL INSIGNIA OPC S POHONOM VŠETKÝCH KOLIES A S DISKAMI OXIGIN


Ten je viditeľný už na prvý pohľad, keďže v nemeckom tuningovom štúdiu sa rozhodli aplikovať 20-palcové hliníkové disky Oxigin kombinované s nízkoprofilovými pneumatikami. Opel Insignia OPC je navyše vybavená pohonom všetkých štyroch kolies, čo určite prispieva k lepším jazdným vlastnostiam. Na druhej strane si na podobných ráfikoch len ťažko vieme predstaviť jazdu po našich cestách, ale to už je na inú tému. Výrazným zlepšením je ale vzduchový podvozok G-Ride s nastaviteľnou svetlou výškou, ktorý sa spoľahlivo postará o hladký a pohodlný prejazd nerovnosťami. Toto riešenie má však na svedomí spolupracujúca firma Reil Performance. V MR Car Design sa rozhodli nedotýkať sa továrenského bodykitu, zato sa však bližšie pozreli na výkonnostnú stránku a rozhodli sa svoju energiu investovať práve tam.

Vyššie spomínaný výkon 325 koní poskočil po úpravách elektronickej jednotky motora, osadení nového katalyzátora a športovej výfukovej sústavy na 375 koní. Zlepšil sa aj záťah tohto auta, krivka maximálneho krútiaceho momentu poskočila z pôvodnej hodnoty 435 Nm na 495 Nm. Na zozname technických úprav nájdeme okrem iného aj implementáciu športového vzduchového filtra K&N. Vďaka vyššie spomínaným úpravám a poriadnemu obutiu, zvládne takto upravená Insignia OPC akceleráciu z nuly na 100 km/h za menej než 6 sekúnd.

Opel Insignia OPC nie je určite autom, ktoré by nutne potrebovalo vylepšenie – s dostatočnou výbavou schádza už z továrenskej linky. No na druhej strane pár koní určite nemôže uškodiť, a keď tým neutrpí jeho úžitková hodnota, tak prečo mu nepridať?

opel insignia opc zníženie podvozku disky oxigin mr car design

opel insignia opc zníženie podvozku disky oxigin mr car design

opel insignia opc zníženie podvozku disky oxigin mr car design

opel insignia opc zníženie podvozku disky oxigin mr car design

opel insignia opc zníženie podvozku disky oxigin mr car design

opel insignia opc zníženie podvozku disky oxigin mr car design

Opel Insignia OPC v úprave od MR CAR DESIGN:Ako sa Vám pozdáva Opel Insignia OPC so zníženým podvozkom v úprave od MrCarDesign ?Ak chcete ešte viac informácií k jednotlivým úpravám od firmy MrCarDesign, tak navštívte našu podstránku:

MR CAR DESIGN tuning


Viac informácií o značke Opel nájdete na našej podstránke:

OPEL tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky: Martin Cyprian
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 8728x    hodnotenie: 14/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt