support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo opel Opel Astra J tuning od Steinmetz – príjemné spestrenie logo opel

Opel Astra J tuning od Steinmetz – príjemné spestrenie

12.Aug.2010
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Opel Astra je jedno z najobľúbenejších vozidiel, pokiaľ sa bavíme v rámci Slovenska. Nové, či staré verzie, Astra je jedno z mála vozidiel, ktoré ľudom tak prirástlo k srdcu. Je to najmä kvôli prijateľnej cene z hľadiska úžitkovosti a všestrannosti. Navyše, nový Opel Astra J podľa nás aj veľmi dobre vyzerá. Najnovšie sa tohto štýlového autíčka chopil známy úpravca vozidiel Opel, nemecký Steinmetz.

Štvrtá generácia Astry je už oficiálne prestavená, no na „pulty predajní“ sa ešte nedostala. Opel stavil na mierne dynamický vzhľad, pod ktorý ukryl množstvo moderných technologických prvkov, ako napríklad adaptívne tlmiče FlexRide alebo kameru OpelEye so schopnosťou rozpoznávania dopravných značiek. Rovnako pestré je to aj vnútri auta, kde sa Opel rozhodol implementovať množstvo prospešných prvkov, čo sa týka pohodlia a vzhľadu interiéru. V globále je nový Opel Astra veľmi atraktívnym autom, ktoré určite zaujme širokú masu ľudí.

Opel sa v prípade novej Astry výrazne pochlapil a do portfólia nasadil dohromady osem motorov – štyri benzínové a štyri naftové. Najsilnejším ponúkaným agregátom je 1,6 litrový štvorvalec preplňovaný turbodúchadlom, ktorý dokáže vyprodukovať maximálny výkon 180 koní (132 kW), čo na jedna šestku nie je vôbec málo. Spomedzi dízlových motorov vytŕča dvojlitrový CDTI s maximálnym výkonom 160 konských síl (118 kW).

OPEL ASTRA J Steinmetz Tuning


Prvým krokom bola úprava zovňajšku auta. Po nej sa tuner vydal miernejšou cestou, keďže stále platí a bude platiť, že menej je niekedy viac. Preto na auto putoval nový predný nárazník s masívnym otvorom s čiernym ťahokovom, ku ktorému sa dokonale hodí čierna športová maska chladiča. Nad piate dvere putoval efektný strešný spojler, ktorému sekundujú chrómové kryty kľučiek a antracitové polepy. Auto tak získalo športovejší výraz, ktorý sa bude páčiť určite mnohým motoristom.

Ostaňme ešte chvíľu pri dizajne. Zovňajškom sa práca tunera Steinmetz neskončila, pretože následne nazrel dovnútra. Svoje mieste si tam našli velúrové koberce, hliníkové kryty prahov a jedna špecialitka – malý displej zobrazujúci zaradený aktuálny prevodový stupeň. Navyše, farba podsvietenia sa dá ľubovoľne meniť.

Celkový dizajn auta je zakončený zníženým športovým podvozkom o celých 30 mm, ktorý je prioritne prispôsobený mestskej premávke, no nebojí sa ani zopár ostrých kôl na pretekárskom okruhu.

Bodkou za týmto projektom je sada exkluzívnych kolies, ktoré tuner ponúka aj pre túto novú Astru. Jedná sa o disky predstavené na Tuning World Bodensee, konkrétne modelová rada ST10 a ST7 vo veľkosti 8,5Jx19 palcov ET39 a v dvojfarebnej kombinácii.

opel astra j steinmetz tuning

opel astra j steinmetz tuning

opel astra j steinmetz tuning

opel astra j steinmetz tuning

opel astra j steinmetz tuning

steinmetz logo

Firma Steinmetz Tuning je nemecký špecialista na úpravy vozidiel Opel, ktorý na tuningovom, resp. motoršportovom trhu figuruje už zopár desiatok rokov. Vo svojom portfóliu majú úpravy takmer každého modelu automobilky Opel, vrátane modelov z roku 1971, ktoré boli upravené pre potreby pretekov. Hlavnou rpacovnou náplňou firmy Steinmetz je vývoj a výroba stylingových doplnkov ako bodykity a interiérové doplnky. Steinmetz sa taktiež angažuje do zvyšovania výkonov svojich projektov, takže ani motorový tuning mu nie je cudzí.

Váš názor na úpravu Opel Astra J od nemeckých tunerov zo Steinmetz Tuning ?


Viac informácií k možným úpravám áut značky Opel vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

OPEL tuning


Zoznam článkov o upravených autách od Steinmetz nájdete tu:

STEINMETZ


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 13612x    hodnotenie: 22/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt