support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo Opel Zafira II OPC logo

Opel Zafira II od firmy OPC z Nemecka

15.Dec.2005
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

„Oci, už sme tu..?“, takto prichádza Opel na trh s automobilom, ktorý dokáže z rodinného výletu urobiť poriadny adrenalínový zážitok. Je ním MPV-čko Zafira druhej generácie v najvýkonnejšej verzii OPC. Ten sa momentálne hrdí aj titulom najrýchlejšieho sériového európskeho MPV. Je vybavený rovnakým motorom, ako klasická „malá“ Astra OPC, teda dvojlitrovým šestnásťventilom prepĺňaným turbodúchadlom, ktorého najvyšší výkon je 176 kW (240k). Ten sa prenáša na predné kolesá cez šesťstupňovú manuálnu prevodovku. Vďaka krútiacemu momentu 320 Nm sa „ópécéčko“ rozgúľa na stovku za 7,8 sekundy a rýchlomer sa zastaví až na čísle 231 km/h. Samozrejmosťou pri takomto výkone sú poriadne brzdy, takže vpredu nájdeme chladené kotúče s priemerom 321 mm, vzadu o niečo menšie – 278 mm.

Tu sme pre vás pozbierali prvé obrázky:
Príspevkom k bezpečnosti je okrem klasického protišmykového a protipreklzového systému i elektronická kontrola stability. Novinkou v triede je inteligentný podvozok IDS Plus spriahnutý so systémom kontroly tlmičov CDC. V sedemmiestnej kabíne dominujú športové predné sedadlá Recaro. Zvonka Zafiru OPC rýchlo identifikujete podľa štyroch typických odtieňov laku, a to modrého Ardenblau, čierneho, červeného a strieborného. Karoséria má agresívne tvarované mohutné nárazníky a prahové nadstavce, všetko v typickom dizajne OPC. Štandardom sú 18 palcové disky, za príplatok však môžu byť i devätnástky. Nová Zafira OPC príde do predaja v priebehu jarných mesiacov 2005. Tak mi napadá, nevezme nás niekto na výlet....? :-)))

Na porovnanie sme vám sem priložili aj pár snímkov OPC Zafiri starej generácie:Ako sa vám ľúbi nová OPC Zafira? Hlasujte, nech vieme vašu mienku na toto auto:Ak sa chcete o značke OPC a ich OPEL úpravách dozvedieť ešte viac, tak sa pozrite na stránky úpravcu:

OPC


Viac informácií k tejto nemeckej lahôdke vám radi poskytneme.

Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 17094x    hodnotenie: 48/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt