support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

Novinky zo sveta OMP

Novinky zo sveta OMP

13.Sep.2007
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningový svet nie je iba o nablýskaných autách a nových bodykitoch, ale zabudnúť nesmieme ani na rôzne motoristické úspechy. Mnoho tuningových firiem sa angažuje aj v závodnom svete, pričom produkcia upravených moto-dielov im samozrejme nie je cudzia. Počas dvoch mesiacov sa nielen v „živote“ tuningovej firmy udeje mnoho vecí. A práve letné mesiace sú ideálnou dobou pre zrodenie sa kadejakých noviniek. Každý deň vám na portáli tuning.sk prinášame najnovšie informácie z tuningového sveta, prevažne z oblasti úprav vozidiel. A tak sme sa rozhodli pre malú zmenu - v podobe newsletter-u známej talianskej firmy OMP. O tom čo priniesli mesiace júnjúl do života tohto automobilového mága, sa dočítate nižšie...

OMP RACING NEWSLETTER, JÚN - JÚL 2007


omp novinky
20.6.2007 – Racing – Šampión cestných motoriek, španiel Fonsi Nieto (šesťnásobný víťaz triedy do 50cc a sedemnásobný víťaz triedy motocyklov do 125cc ), jazdiaci za tím Kawasaki PSG1, sa rozhodol pre nehorľavé oblečenie od firmy OMP. Pri jeho najbližších závodoch „4 wheel“ si tento lietajúci španiel oblečie nehorľavú kombinézu modelovej rady Tecnica Plus, rukavice Wins Top a ochrannú prilbu Grand Prix.

25.6.2007 – Racing – Víkend v spojených štátoch plný úspechov, sa niesol vo farbách firmy OMP, kedy pretekári Paul Tracy (jazdiaci za Forsythe Championship Racing) a Marco Andretti obsadili prvé a druhé miesto v pretekoch formúl. Víťazstvo v ChampCar na Clevelandskom okruhu prvého menovaného, je v poradí jeho 31. víťazstvom v kariére. Títo jazdci závodia v ohňovzdorných kombinézach OMP.

27.6.2007 – Racing – Firma OMP naplno podporuje motoristický svet. Príkladom toho je aj nový Fiat Grande Punto S2000 závodného tímu MRT, ktorý bol predstavený v stánku Fiat v španielskej Barcelone na šou Salon Internacional del Automobil.

Toto nadupané Punto sa zúčastní španielskej rally a práve firma OMP poskytne pre posádku kompletné protipožiarne oblečenie pozostávajúce zo spodného prádla, prilby, rukavíc a samozrejme kombinézy.

29.6.2007 – Po publikovaní nového katalógu brzdových doštičiek, ktorý je dostupný na stránke OMP v pdf formáte v sekcii Katalóg, pribudol aj vyhľadávací nástroj s viac ako 270-timi modelmi brzdových doštičiek pre vaše auto: racing 971 a sport mix RoadSport.

omp novinky
2.7.2007 – OMP web stránka - Thomas Erdos a Mike Newton, jazdiaci za tím Ray Mallock na aute Lola EX264, dosiahli pamätihodné víťazstvo na nemeckom okruhu Nurburgring 1000 km. V kategórií LMP2 boli vedúcou posádkou od začiatku závodu až do jeho samého záveru. Celý tím Ray Mallock používa ohňovzdorné kombinézy OMP.

2.7.2007 – Racing – Sobota plná emócií na prvom závode v Magny Cours: hneď na začiatku boli diváci svedkami nehody medzi jazdcami Glock a Zuber, pričom jazdec Ernesto Viso vyletel mimo trať. Naštastie vyšiel z tejto škaredo vyzerajúcej búračky nezranený, no pretek sa musel odložiť na viac ako hodinu. Víťazom druhého závodu v nedeľu sa stal J. Villa, druhý skončil Luca Fillipi (tím Super Nova) a tretím bol Giorgio Pantano (tím Campos Racing). Obidva tími, Campos Racing aj Super Nova, obliekajú svojich jazdcov do ochranných kombinéz OMP.

9.7.2007 – Racing – Tento deň sa niesol v znamení víťazstva Will Power-a z tímu Australia na trati Canadian v Toronte. Toto je druhé víťazstvo v kariére tohto mladého pretekára, ktoré mu zaručilo druhé miesto v celkovom hodnotení, iba dva body od vedúceho Doorbons-a. Will Power si oblieka ochrannú kombinézu OMP Tecnica light, spodné prádlo Sofidry a špeciálne OMP rukavice.


omp novinky
9.7.2007 – Racing – Chevrolet v tento deň ukázal, ako sa závodí. Jeho tímoví jazdci obsadili všetky tri stupne víťazstva na pretekoch GP v Portugalsku. Od prvého miesta: Alain Menu, Rob Huff a Nicola Larini. Na štvrtom, piatom a šiestom mieste sa umiestnili jazdci automobilky Seat, Gabriele Tarquini, Yvan Muller and Tom Coronel. Oba tímy používajú ohňovzdorné oblečenie OMP.

10.7.2007 – Racing – Tretie víťazstvo za sebou pre jazdca menom Stefano d´Aste z tímu Wiechers Sport, jazdiaci s autom BMW 320, na svetových pretekoch World Touring Car Championship Independents. Po sérií víťazstiev vo Francúzsku a Českej Republike, Stefano navyše vyhral prvý závod v Portugalsku, v druhom závode sa umiestnil na treťom mieste, čo mu pomohlo dostať sa na druhé miesto celkového hodnotenia, iba deväť bodov od vedúceho Corthals. Stefano d´Aste závodí v ohňovzdornom oblečení OMP.

16.7.2007 – Racing – Bulharský pretekár Dimitar Ilivier, jazdiaci za tím MRT na výkonnom Mitsubishi EVO IX, je po víťazstve bulharskej rally momentálne na špici hodnotenia závodov European Championship 2007.

MRT tím je hrdým používateľom vybavenia OMP, konkrétne: športových sedadiel, bezpečnostných pásov, ochranných klietok, volantov, hasiacich prístrojov a klietok pre helmy. Samozrejmosťou je aj ochrana jazdcov, konkrétne s oblečením OMP: ohňovzdorné kombinézy, rukavice, topánky a prilby.

23.7.2007 – Racing – Tento dátum znamenal dvojité víťazstvo (prvé a druhé miesto) pre tím Mitsubishi a jazdcov Stéphane Peterhansel na prvom mieste a Joan “Nani” Roma na mieste druhom, na svetovom šampionáte podujatia Rally Raid 2007 Baja v Španielsku. Tím je vybavený výrobkami OMP akými sú volanty, športové sedadlá, bezpečnostné pásy a taktiež ohňovzdorné oblečenie.

23.7.2007 – Racing – Počas závodu Edmonton Race, austrálsky tím vyhral Canadian triple Crown a to aj vďaka jazdcovi Simon Pagenaud, ktorý obsadil štvrté miesto. Je to pohár, ktorý každý rok získa jeden tím v sérií ChampRace. Austrálsky tím používa ohňovzdorné oblečenie OMP.

Aktuálny cenník + aplikačný zoznam výrobkov od firmy OMP si stiahnite tu :

preview
download
[ 1,1 Mb ]

Chceli by sme vás ale upozorniť na jednu skutočnosť, že isté ceny v týchto cenníkoch už nemusia byť najaktuálnejšie. Niektoré sa pomenili smerom hore, zvyčajne ale dole. V prípade aktuálneho dopytu vás prosíme nás pre kontrolu kontaktovať.Máte skúsenosti s výrobkami OMP? Aké podľa vás sú? Prosím, hlasujte:Viac informácií k tejto novinke vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

OMP


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Martin Vyšný

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 6138x    hodnotenie: 33/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt