support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo toyota Offroad tlmiče KONI Raid – ten správny podvozok pre terénne auto logo podvozky

Offroad tlmiče KONI Raid – ten správny podvozok pre terénne auto

03.Mar.2020
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuningové či stylingové úpravy sa netýkajú len osobných vozidiel, ale veľká pozornosť sa venuje taktiež SUV-čkam a veľkým offroadom. Tie väčšinu svojho života prežijú v nespevnenom teréne, častokrát v naozaj extrémnych podmienkach a práve z tohto dôvodu je potrebné, aby všetky použité komponenty vydržali čo najdlhšie. Holandský výrobca kvalitných podvozkových systémov firma Koni sa neorientuje len na osobné vozy, ale vyvíja taktiež podvozkové diely pre silné offroady. Dnes vám chceme predstaviť modelovú radu offroad tlmičov – Koni Raid.

Toyota Landcruiser, Land Rover Defender alebo Mercedes-Benz G majú spoločnú jednu podstatnú vec – čistokrvný offroad gén. Ich skutočné schopnosti sa prejavia až v skutočnom teréne, pričom je veľmi dôležité, aby sa ich vodiči mohli na svoje offroady stopercentne spoľahnúť. Vďaka dlhoročnej skúsenosti vo vývoji a výrobe tlmičov pre rôzne aplikácie, firma Koni stanovila štandard so svojou modelovou radou tlmičov Raid.

Arktická zima, tropické dusno, piesok, voda, bahno, skaly a sutiny – vysokokvalitné tlmiče Raid boli navrhnuté pre použitie v tom najdrsnejšom teréne. Ich podstata sa ukrýva v konštrukcii twin-tube, teda dvoj tubového dizajnu s hrúbkou vonkajších stien tuby 2,5 mm. Hlavnou výhodou tejto konštrukcie je neporušenie vnútorného piestu v prípade narušenia vonkajšieho obalu napríklad vplyvom nárazu kameňov. To znamená súvislé a nerušené fungovanie tlmičov aj v prípade poškodenia vonkajšieho obalu. Väčšie rozmery samotného obalu tlmiča umožnilo výrobcovi naplniť tlmič väčším množstvom oleja, čo zabezpečuje dokonalejšie chladenie a tým pádom väčšiu účinnosť v každej situácii. Použité extra silné tesnenie odoláva vysokým tlakom vychádzajúcim z tela tlmiča.

športové tlmiče koni offroad raid

Tlmiče Koni Raid sú nastaviteľné v zmysle redukcie pohybu piestu. Tým sa redukuje rýchlosť pohybu piestu predtým, než sa dotkne samotnej piestnice, čo v spolupráci s pružinami redukuje ich pohyb v rozmedzí 20 mm. Vďaka tejto technológií zostáva vozidlo stabilné po celý čas. Veľkosť tlmičov Raid je pritom zhodná s pôvodnými továrenskými tlmičmi, takže ich montáž je jednoduchá, časovo nenáročná a nie je potrebná žiadna dodatočná úprava podvozkových komponentov vozidla.

Hlavné výhody OFFROAD tlmičov Koni Raid:
- Navrhnuté pre použitie na offroadoch a v extrémnych podmienkach
- Odolávajú mrazom, vysokým teplotám, piesku, prachu, štrku, atď.
- Vďaka dvojitému obalu je výrazne zredukované riziko poškodenia samotného piestu
- Použité väčšie množstvo oleja pre ešte efektívnejšie fungovanie tlmičov
- Nastaviteľná rýchlosť pohybu piestu
- Časovo nenáročná montáž


TLMIČE KONI EXTREME OFFROAD - RAID


športové tlmiče koni offroad raid toyota

koni toyota landcruiser

Kompletný sortiment výrobkov od firmy KONI si môžete pozrieť a zakúpiť na našom webe:

webshop

Ceny sa dajú zobrazovať v oboch menách, EUR a českých korunách s DPH. Kliknutím na SK alebo CZ vlajku vedľa ceny na danej položke si môžete vždy prepnúť zobrazenie meny. Aktuálny koeficient: 25. Pri jednorazových objednávkach nad 99,-€ s DPH Vám ponúkame DOPRAVU na území Slovenska ZDARMA! Odporúčame preto spojiť Vaše objednávky s priateľmi a známymi. (Nevzťahuje sa na akciový tovar alebo položky vo výpredaji ako aj zásielky kuriérskou službou, nadrozmerné tovary a položky s nadváhou)koni logo
Holandská firma KONI funguje už od roku 1857, kedy svoju históriu začala písať výrobou konských popruhov a sedadiel. Firma sa postupne vyvíjala, produkovala rôzne druhy výrobkov a až v roku 1945 vyrobila prvé nastaviteľné tlmiče pre autá, nákladiaky a vlaky. Áno, čítate dobre. Hlavnou náplňou firmy KONI nie je produkcia športových tlmičov len pre osobné, resp. pretekárske automobily, ale taktiež pre nákladiaky, vlaky a rôzne stavebné projekty, ako napríklad známy London Eye.

KONI získalo celosvetovú reputáciu pre špičkovú kvalitu, výkon a životnosť svojich výrobkov. Špecializujú sa na individuálne riešenia a snažia sa vytvoriť perfektné tlmiče pre všetky druhy aplikácií. Produkty KONI sa dodávajú nielen do prvovýroby veľkých výrobcov automobilov, ale taktiež pre veľké firemné podniky zaoberajúce sa s hydraulickými mechanizáciami, autobusové spoločnosti, verejné dopravné podniky, záchranné služby a dokonca aj armádu. Taktiež najrýchlejšie a najpokročilejšie osobné vlaky sú vybavené produktmi KONI. Tlmiče firmy KONI sú vyrábané z tých najkvalitnejších materiálov a kontrola kvality je súčasťou všetkých výrobných procesov.

Sídlo firmy KONI sa nachádza v holandskom meste Oud Beijerland. Firma dnes zamestnáva viac ako 500 zamestnancov. Jej produkty sú homologované a firma produkuje pod „záštitou“ ISO noriem 9001:2000, 9001:2008 a 14001. Okrem toho „má firma prsty“ v rôznych automobilových súťažiach a získala taktiež množstvo ocenení nielen z motoristického sveta, ale taktiež zo sveta vlakov a nákladiakov, ako napríklad: FORD MOTOR COMPANY, cena Ford Q1, ASTON MARTIN LAOGONDA, Ltd., with the Excellent Support Award, atď.

Viac info o tlmičoch KONI nájdete v týchto článkoch:

thumbthumbthumb


Váš názor na tieto športové tlmiče KONI RAID Extreme OffRoad pre terénne autá? Nech sa páči, hlasujte:Viac informácií k tlmičom firmy KONI vám radi poskytneme. Zoznam článkov tejto značky nájdete tu:

KONI


Zoznam článkov o podvozkoch, tlmičoch a odpruženiach nájdete tu:

PRUŽINY, TLMIČE & PODVOZKOVÉ KITY


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív COBRA TUNING.sk s.r.o.

Autor textov: Milan Dzadík
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 28039x    hodnotenie: 6/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt