support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo lamborghini Lamborghini Huracán O.CT800 od O.CT Tuning - nadopovaný býk zo Švajčiarska logo lamborghini

Lamborghini Huracán O.CT800 od O.CT Tuning - nadopovaný býk zo Švajčiarska

27.Feb.2016
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

Tuneri zo švajčiarskej firmy O.CT Tuning sa najnovšie zamerali na Lamborghini Huracán a dopriali mu poriadnu dávku výkonu. Vizuálne zmeny tu pritom nie sú prakticky žiadne, za pozornosť ale rozhodne stojí použitá technika, vďaka ktorej sa z desaťvalca podarilo vyžmýkať ešte viac.

Lamborghini Huracán od O.CT Tuning: nižšia hmotnosť a vyšší výkon


V prípade tuningu športových modelov nie je vždy práve vzhľad na prvom mieste. Konkrétne to platí aj v tomto prípade, kedy Lamborghini Huracán dostal od O.CT Tuning predovšetkým novú techniku. Vďaka nej sa podarilo ušetriť niekoľko kilogramov z celkovej hmotnosti a zvýšiť jeho celkový výkon. Pod zadný kryt motora sa podarilo dostať špeciálny kompresorový set, vďaka ktorému dosahuje desaťvalec až 805 koní. Hodnota maximálneho krútiaceho momentu sa zastavila na 810 Nm.

Popri novom kompresore bolo potrebné upraviť aj elektronickú riadiacu jednotku motora a nová je tiež odľahčená výfuková sústava. Vďaka nej sa podarilo ušetriť až 20 kilogramov z celkovej hmotnosti. O.CT Tuning k svojmu najnovšiemu projektu dodáva aj ďalšie údaje. Akceleráciu z 0 na 100 km/h zvládne upravený Huracán už za fantastické 2,5 sekundy a z 0 na 200 km/h mu to potrvá iba 8,3 sekundy. Oproti štandardnému Huracánu teda ide o citeľné zlepšenie. Dodajme ešte, že po uvedených úpravách sa majiteľ môže tešiť na maximálnu rýchlosť 325 km/h.

lamborghini huracan oct 800

Prakticky za jedinú vizuálnu zmenu môžeme považovať osadenie nových diskov s priemerom 20 palcov vpredu a 21 palcov vzadu. Čo sa ešte týka techniky, švajčiarsky úpravca zároveň dodáva, že použitý kompresorový kit je vhodný aj pre technicky príbuznú Audi R8 s desaťvalcom.

lamborghini huracan oct 800

lamborghini huracan oct 800

lamborghini huracan oct 800

lamborghini huracan oct 800

oc.t tuning logo

O.CT TUNING


Nemecká firma O.CT Tuning vznikla ešte v roku 1985, jej zakladatelia sa venovali predaju áut a po roku 1993 začali prvé vážne pokusy o technické úpravy a tuning ako taký. Prednosťou dielne O.CT Tuning sú vyštudovaní odborníci na techniku a to je aj dôvod, prečo sa táto spoločnosť špecializuje najmä na výkonnostné a zložitejšie konštrukčné úpravy. Okrem iného ponúka samozrejme rôzne autodoplnky, ako aj kompletné sady vylepšenia. V ich portfóliu nenájdeme ani tak divoké úpravy, ako skôr úpravy nenápadné, avšak v skutočnosti veľmi účinné. V roku 2003 firma predstavila veľmi pokrokový systém IPRO umožňujúci jednoduché úpravy elektronickej riadiacej jednotky. V O.CT Tuning sa okrem iného venujú aj polepom vozidiel. Pobočky tejto firmy nájdete okrem Nemecka aj vo Švajčiarsku a tiež v susednom Rakúsku.

Ak sa chcete o firme Mansory a ich úpravách dozvedieť ešte viac, tak navštívte našu podstránku:

OCT


Viac informácií k možným úpravám áut značky Lamborghini vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

LAMBORGHINI tuningVolaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz, ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náš online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Autor textov: Matej Klamo
Obrázky: Slavomír Majerník
Finálna úprava a kontrola: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 676x    hodnotenie: - nehodnotený -


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt