support icon
Kontakt
Výber článkov podľa:
typu auta

typu tuningu:

výrobcu tuningu:
Tuning Shop
Aktuality
TUNING
Cobra Tuning
Novinky e-mailom
E-MAIL: odber noviniek e-mailom
Tag cloud
Pomôcky a nástroje
Multimédiá a zábava
Filmy a videoklipy
facebook

Porovnanie cien na Pricemania.sk TOPlist

logo ford Najnovší Ford Focus RS vzbudí pozornosť nielen vzhľadom ale aj výkonom logo ford

Najnovší Ford Focus RS vzbudí pozornosť nielen vzhľadom ale aj výkonom

29.Sep.2015
zdielať na facebooku vybrali.sme.sk rss odber

S predstavením nového Fordu Focus RS si dala automobilka poriadne na čas. Čakanie však skončilo a my sa môžeme pokochať nielen veľmi zaujímavou vizuálnou stránkou tohto ostrého hatchbacku ale ucítiť aj silu jeho techniky. A ešte k tomu všetkému je to aj jubilant - ide totiž o tridsiaty model s označením RS.

Nový Ford Focus RS pokračuje v stopách svojich predchodcov, prichádza však s viacerými inovatívnymi riešeniami, ktoré ho posúvajú o výrazný krok vpred. Už navonok ho spoznáte podľa výrazného športového bodykitu, zadného spojleru a športových diskov. Od svojich bežných súrodencov je odlíšený naozaj viditeľne a veríme, že karosárske doplnky citeľne zlepšujú jazdné vlastnosti. Oveľa viac ako vzhľad nás ale zaujímala práve technika, ktorá sa v novom Focuse RS ukrýva.

Ford Focus RS vymenil päťvalec za motor z Mustangu


Pod kapotou sa už nenachádza päťvalec ale inovatívny štvorvalcový 2.3-litrový agregát radu EcoBoost, ktorý automobilka doteraz osadzovala len do modelu Mustang. Počítať môžete každopádne s výkonom až 345 koní pričom výrobca uvádza, že motor je špeciálne upravený, tak aby tomuto modelu sedel čo najlepšie. Šetrenia chtivých určite poteší prítomnosť systému stop and start.

Výrobca sa pochválil, že Ford Focus RS bude silný najmä v stredných otáčkach, pričom tejto požiadavke bolo prispôsobené aj turbo a kompresor. Pre potreby tohto modelu, najmä s ohľadom na jeho priestorové pomery pod kapotou bolo upravené nasávanie, pridaný bol väčší medzichladič a s cieľom vyššej efektivity bola prepracovaná celá chladiaca sústava. Focusu RS nechýba ani športová výfuková sústava s elektronicky ovládanou klapkou. Dodajme, že motoru sekunduje 6-stupňová manuálna prevodovka so skrátenými dráhami radenia, pre ešte športovejší pocit z jazdy.

ford focus rs 2015

Jednou zo silných stránok nového Fordu Focus RS je jeho pohon všetkých štyroch kolies. Ten funguje na princípe dvojice spojok umiestnených na zadnej náprave, ktoré zadný pohon zapájajú do práce podľa aktuálnych podmienok a potrieb. Krútiaci moment je zároveň rozdeľovaný aj medzi samotné kolesá, čo znamená ešte lepšie jazdné vlastnosti. O fungovanie tohto systému sa podľa vyjadrenia automobilky stará najmodernejšia riadiaca jednotka s neustálou kontrolou situácie.

Najnovší Ford Focus RS svoju cenu zatiaľ nepozná, ale predpokladá sa, že sa bude pohybovať okolo 40 tisíc eur.

ford focus rs 2015

ford focus rs 2015

ford focus rs 2015

ford focus rs 2015

ford focus rs 2015

ford focus rs 2015

Ken Block otestoval nový Ford Focus RS:Aký je váš názor na nový Ford Focus RS ?Viac informácií k možným úpravám áut značky Ford vám radi poskytneme. Zoznam článkov o autách tejto značky nájdete tu:

FORD tuning


Volaj, píš alebo skypuj.

Máte k nášmu článku otázky, kritiky,
chcete sa s inými podeliť o skúsenosti,
názory alebo ste niečomu nerozumeli?


TUNING FÓRUM

Diskutujte spoločne na našom fóre !!!

V našom článku ste našli špeciálny,
technický výraz ktorému nerozumiete
alebo si ním jednoducho nie ste istý?


TECH SKRATKY

Využite náś online slovník skratiek !!!

kontakt


S tunerským pozdravom,

Váš tím TUNING.sk

redakcia@tuning.sk

zdroj: archív CT

Text: Matej Klamo
Obrázky, kontrola: Slavomír Majerník
Finálna úprava: Slavomír Majerník

Valid HTML 4.01! Valid CSS!

Tento dokument bol prečítaný 3627x    hodnotenie: 3/5, 1 hodnotenie


Home | Download | Tuning Shop | Kontakt